ile przerwy pomiędzy ćwiczeniami na mase?

Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2314
pomiędzy seriami wiem że 2-3 min, a pomiędzy ćwiczeniami ? 30 s ?
...
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6505 Napisanych postów 62297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777645

Przerwy między seriami i ćwiczeniami są integralną częścią planu treningowe i warto je sobie ustalić na etapie planowania treningu. Często zapominamy o tych przerwach bądź nawet nie zwracamy na nie uwagi co wiąże się z tym, że po pierwsze czas treningu się wydłuża niepotrzebnie, a po drugie nasze wyniki siłowe mogą się różnić między poszczególnymi treningami.

Weźmy na przykład trening, w którym się nam nie spieszy i nie zwracamy uwagi na długość przerw wówczas jesteśmy w stanie przy długiej przerwie zebrać siły i się w pełni zregenerować do kolejnego podejścia, wówczas ciężary możemy mieć wyższe niż w sytuacji gdy przerwy będą określone i przestrzegane.
Naturalnie te różnice będą kolosalne ale jednak.

Przerwy też zależą od fazy treningowej w jakiej jesteśmy czy naszego zaawansowania, ale warto je w swoim treningu uwzględnić i przestrzegać. Dla większości w treningu na masę przerwy w ćwiczeniach wielostawowych będą w granicach 1,5-2 minut wystarczające, a w ćwiczeniach izolowanych mogą być krótsze.

Polecamy również: Jak długie przerwy między seriami są najlepsze na masę i wzrost mięśni?

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-10-04 14:32:45

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
wypełniłem ankietę ale nwm czy ją widać, napiszcie :)
...
Ekspert
Ja między seriami odpoczywam 45 sekund max, między ćwiczeniami tyle co dojść i przygotować to pewnie z 1-2 min
1

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Ekspert
Zrób takie abyś czuł się gotowy do następnej serii w następnym ćwiczeniu i oddech był wyrównany. Z reguły pewnie nie będzie to więcej jak 1-2 minuty.