SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika wyciskania - potrzebne rady

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6619
witam!

chciałbym się jednoznacznie dowiedzieć jak należy poprawnie ćwiczyć klatkę piersiową by maksymalnie pobudzić ją do wzrostu.
Dużo czytałem i wspólną cechą wszystkich artów na ten temat jest to, ze należy mocno ściągnąć łopatki do siebie co zacząłem stosować. Przy ściągniętych łopatkach znacznie spał ciężar jaki mogę podnieść. Dodatkowo po tak przeprowadzonym treningu zamiast czuć tylko klatę czułem też plecy (najszerszy grzbietu), a w założeniu miało być odwrotnie.

Druga sprawa to jak prowadzić łokcie? Prowadzić je pod kątem prostym do ciała czy może bliżej ciała.

Zależy mi na tym by poznać jak najlepiej poprawną technikę wyciskania (sztangi jak i sztangielek) bo klata jest moim słabym punktem i bardzo bym chciał poprawić jej wygląd.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady opisane jak najprościej

Pozdrawiam i z góry dziękuje!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
filar53
Doskonale zdajesz sobie sprawę, że pisząc o braku fazy negatywnej chodziło mi o typowe wolne opuszczanie sztangi przez te chociażby 3-4 sekundy a nie kontrolowanym opuszczaniu w celu dodatkowego napięcia mięśni co jest chyba nieuniknione. Co do izolacji klatki w wyciskaniu sztangi leżąc to mamy takie samo zdanie, gdyż ja nie twierdzę, że nie można tego robić częściowo, bo sam to przecież wykonuję co z reszta proponowałem wyżej, ale że nie jest to ćwiczenie izolowane i nie można mięśni klatki wyizolować.

Kawini
Ja nie oceniam umiejętności kolegi filar53, lecz fakt, że forum nie jest wyrocznią co niechcący zasugerował mój rozmówca. Poza tym fakt, że ktoś ma jakieś doświadczenie nie upoważnia go do negowania metod treningowych innych osób, które przynoszą wymierne efekty dla jego osoby. Gdybym bezwzględnie sugerował się opiniami tychże "trenerów internetowych" (żeby już wyzbyć się nielubianego przez Ciebie określenia "znawca internetowy") efekty mojego treningu byłyby ubogie, dlatego zachęcam do analizowania rad bardziej doświadczonych z jednoczesną rezerwą oraz kierowania się własnymi rozwiązaniami, gdyż każde ciało jest inne i reaguje na bodźce w różny (czasem zupełnie różny) sposób.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 267 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5912
https://www.sfd.pl/Porusz_swoją_klatkę_!!!-t187974.html 
Ja stosuje to. W 1 fazie dalem 2 razy hantelki pompki na poreczach i rozpietki. Na mnie działa i polecam Tobie tez :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Nie sugeruj się opiniami z forum tylko słuchaj własnych mięśni opanowując technikę do perfekcji. Dla mnie najważniejszymi kwestiami są:
- nie szarpanie się,
- nie odrywanie pleców od ławki,
- nie odbijanie sztangi od klaty,
- opuszczanie sztangi we właściwe miejsce (na płaskiej przy cyckach, na skośnej w górę przy obojczykach),
- maksymalnie odizolowanie mięśni klatki,
- dobór odpowiedniego ciężaru w stosunku do ilości powtórzeń.

Dla mnie ćwiczenia na klatę są wyjątkową częścią treningu, mam zupełnie inny czas przerw pomiędzy seriami, brak fazy negatywnej, inna koncentracja itd. niż w pozostałych ćwiczeniach. Ciężar i klata oczywiście rosną jak na drożdżach. ;)

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349


Na zdjęciu widać prawidłowe ułożenie łokci w stosunku do tułowia.
Pozdro


Scorpion17
Nie sugeruj się opiniami z forum
brak fazy negatywnej,
????????
Co to za bzdury????
W jakim celu w takim razie korzystasz z forum???



Zmieniony przez - filar53 w dniu 2011-05-16 11:11:42

Zmieniony przez - filar53 w dniu 2011-05-16 11:12:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6619
filar53 a ja powinna wyglądać sprawa z nieszczęsnymi łopatkami? Ściągać do siebie czy nie? Obecnie przy ściąganiu łopatek jak pisałem wyżej czuje też plecy dodatkowo automatycznie przy tym robię mimowolnie mostek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
No i nie ma w tym nic złego, powinieneś robić mostek!
Polecam lekturę artykułu Knife'a: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
W Twoim przypadku MIT SZÓSTY, ale polecam zaznajomić się z całością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7349
Jeśli wyciskasz po to by rozbudować mięśnie klatki piersiowej i zależy ci na wyizolowaniu jej maksymalnie to podstawą jest wypięta klata(przez cały czas),plecy dolegające do ławy. Aby to sobie ułatwić i zapobiec robieniu mostka podłóż sobie kilkunastocentymetrowe podkładki pod stopy. Łączenie łopatek oraz mostek tyczy się wyciskaczy,którzy walczą z maksymalnymi obciążeniami.
Pozdrawiam
Mostkując angażujesz dół klatki i nie jest to już wyciskanie na płaskiej.

Zmieniony przez - filar53 w dniu 2011-05-16 12:28:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Łopatki powinny być złączone przez cały ruch.

Poza tym jeżeli wyciskanie jest głównym ćw. w twoim planie-nie próbowałbym izolowanie piersiowych-nie ma sensu.To ćw. wielostawowe więc pracuje wiele grup mięśniowych-i tak ma być.

Od mind-muscle są typowo kulturystyczne ćwiczenia,ćwiczenia izolowane etc.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2011-05-16 15:26:38

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
ronie220 - w wyciskaniu na płaskiej nie da się wyizolować mięśni klatki piersiowej, więc problem nie istnieje. Można jednak bardziej skupić się na pracy piersiowych, napinać je itd. itp. (i chyba Tobie też o to chodzi) zamiast po prostu wyciskać sztangę o czym wspomniałem wyżej. Jeśli o taką "izolację" chodzi to jak najbardziej ona istnieje i ja osobiście jak najbardziej jestem za nią.

filar53 - każdy powinien sam ocenić jakie ćwiczenia oraz technika mu najbardziej odpowiadają i przede wszystkim na tym się skupić. Forum jest od uzyskania informacji, a nie od przyjmowania wszystkiego jako pewnik i idiotycznego przekładania wszystkiego na swój plan treningowy, niezależnie od efektów, to jakiś absurd. Jeśli mi ktoś pisze, że przy wyciskaniu na płaskiej bezwzględnie powinna być faza negatywna ruchu (za którą rozumiem około 3 sekund wolnego opuszczania a nie kontrolowanego opuszczenia ciężaru) a mi to nie służy i dostosowałem sobie na bazie już chyba 10 lat doświadczeń własne, lepsze dla mojego ciała metody efektywnego treningu klatki to mam, za przeproszeniem, w dupie opinie jakiś znawców internetowych. :)

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1663
no to akurat nie było na miejscu, bo zanim nazwiesz tu kogoś znawcą internetowym, co niewątpliwie jest nacechowane pejoratywnie może wszedłbyś chociaż w profil danej osoby. Uważam, że filar53 jest nie tylko 'znawcą internetowym', ale i doświadczonym zawodnikiem oraz trenerem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
supereg0

jakbys miał jakiś filmik to byłoby dośc łatwo ocenić.

najwazniejsze żeby nie leżej na lawce jak kłoda- wtedy raz, ze ćw. staje się niebezpieczne, dwa, że więcej angażuje mieśnie których akurat nie chcemy

ogólnie powiem, ze musisz b. dziwnie wyciskać -nie wiem jak ściagasz te ki i jak ustawiasz tor ruchu gdyż po ściągnięciu łopatek, wlaściwym ustawieniu ciała- lekkilub sredni "mostek"- tzn. zachowana conajmniej naturalna krzywizna kręgosłupa- powinieneś wyciskać większe cięzary.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuje profesjonalnej pomocy FBW z naciskiem na nogi/rece

Następny temat

Przerwa w splicie

WHEY premium