SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

TYGODNIK babci

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8846

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 322 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5042
mam ochotę zacząć nowy temat w tym dziale, gdzie mogłabym raz na jakiś czas umieszczać swoje uwagi na temat mojego treningu i spraw "okołotreningowych" ...

Nie będzie to "zaśmiecać" działu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1874 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15320
Ojtam ojtam, wal czym masz;)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37365
Pewnie czemu by nie, czekamy

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4956
ten dzial chyba mozna troche zasmiecac?!

slonce mnie laduje!

napisał(a)
Początkujący
Witam wszystkich i zaczynam:

Pierwsze 2 tygodnie ćwiczyłam 3 x w tygodniu (pn, śr., pt) poznając siłownię pod kątem sprzętu i swoich możliwości.
Po konsultacji z zatrudnionym trenerem/instruktorem, trzeci tydzień rozpoczęłam od następującego planu:
- cardio na bieżni 30 min., 5 min przerwy i ponownie 30 min na bieżni;
- dieta: wprowadzić do 3 posiłków 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek, 1 godz. po ćwiczeniach posiłek z białkiem.

Poprosiłam trenera także o ćwiczenia na inne partie mięśni, które mogłabym trochę „rozruszać“ w czasie przerwy na bieżni i od bieżącego tygodnia moje ćwiczenia na siłowni to:

1. - BIEŻNIA – 30 min. Cardio

2. - po jednej serii (moja seria = 12 do 15 powtórzeń na jednej maszynie):
uda:
- ściąganie kolan w siadzie (na maszynie),
- odwodzenie kolan w siadzie (na maszynie),
- prostowanie nóg w siadzie (na maszynie),
- zginanie nóg w siadzie (na maszynie)
plecy:
- opuszczanie i wznoszenie górnej części ciała z rękami za głową na podniesionej z jednej strony ławce, stopy unieruchomione pod wałkiem (w ATLASIE w zakładce TRENING MIĘŚNI GRZBIETU, ćw. 15, gif 15)
ramiona:
- odwodzenie rąk na maszynie, przypomina to „odwrotne rozpiętki na maszynie“ pokazane w zakładce ATLASU (ćw. 5 treningu mięśni naramiennych), tylko maszyna ma krzesełko, więc plecy mają oparcie. Postaram się dopytać na siłowni co to za maszyna.

3. BIEŻNIA - 30 min, cardio

Staram się korzystać z informacji i porad umieszczanych na SFD. Aktualnie próbuję poukładać to wszystko w sensowną całość dostosowaną do mojego wieku i kondycji.

Zastanawiam się z jaką częstotliwością ćwiczyć? Czy może być tak:
2 dni ćwiczeń (pon. i wt.),
1 dzień przerwy (środa),
2 dni ćwiczeń (czw. i pt),
2 dni przerwy (sb. i ndz).
W ten sposób jestem na siłowni 4 razy w tygodniu.

Wezmę pod uwagę wszystkie podpowiedzi i rady, pozdrawiam
babcia

Post scriptum:
Postanowiłam ważyć się co tydzień w niedziele. Po „wstępnych“ 2 tygodniach na siłowni, moja waga zmniejszyła się o 1,75% wagi początkowej .
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4956
Twarda "babka" z Ciebie, ale 4 treningi to chyba ,za duzo? I jak wnioskuje to cztery treningi identyczne:tylko nogi i plecy?
odwiedze Cie na pewno spece i mysle ze cos troszke pozmieniaja,
WIDZE ZE MOTYWACJA OGROMNA!!!!!!!

slonce mnie laduje!

napisał(a)
Początkujący
plan treningu:
- bieżnia - aeroby 30 min.,
- nogi,
- plecy,
- bieżnia - aeroby 30 min.

Czy może być tak:
- 2 dni trening (poniedziałek, wtorek),
- 1 dzień odpoczynek (środa),
- 2 dni trening (czwartek, piątek),
- 2 dni odpoczynku (sobota, niedziela).

Najważniejsze dla mnie na tym etapie są aeroby na bieżni. Nogi i plecy to dodatek w przerwie między aerobami, dlatego po jednej serii tylko.
By nie było tak jak na tym filmie (umieściłam już ten link w innym miejscu na forum, jeżeli to spam, to sorry, poprawię się):

napisał(a)
Początkujący
Minął trzeci tydzień od pierwszej wizyty na siłowni.

Dzisiaj ważenie, wynik: - 2,75% od wagi początkowej.

post scriptum: wczoraj po konsultacji z trenerem spróbowałam na wioślarzu
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2106 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
Przedziwny ten trening, zwłaszcza w kontekście tego, że układany przez trenera. Co chcesz osiągnąć trenując na siłowni?
napisał(a)
Początkujący
to jest typowy trening klubow fitness we francji:aero i nogi.nie wazne ile kobiety maja lat wszystkie dostaja jeden plan.
tak jakby redukcja to tylko pupa i nogi

slonce mnie laduje!

napisał(a)
Początkujący
RemyLogan, odpowiadam:

"Co chcesz osiągnąć trenując na siłowni? "
- przede wszystkim zachować/poprawić sprawność tak długo na ile pozwoli mi mój wiek. W tym roku skończę 61 lat,
- jeżeli się uda, to stracić trochę na wadze (u mnie menopauza pokazała swoje pazurki w postaci sadełka).

"Przedziwny ten trening, zwłaszcza w kontekście tego, że układany przez trenera"

- Mój pomysł jest taki by "ruszyć" wszystkie partie mięśni, co nie oznacza treningu jak dla osób chcących poprawić muskulaturę a raczej przypomina "poranną gimnastykę".

Z trenerem umówiłam się na konsultacje co 2-4 tygodnie w celu:
- ewentualnej korekty jeśli chodzi o technikę wykonywania ćwiczeń na przyrządach,
- kolejności ćwiczeń.

Nie ruszyłam jeszcze mięśni brzucha, ale mam w planie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stary człowiek i może.

Następny temat

Trening przed czterdziestką

Serniczki proteinowe Serniczki proteinowe 25 kulturystycznych wizerunków mody z lat 80 25 kulturystycznych wizerunków mody z lat 80 Dieta ketogeniczna - przewodnik po planie i przykładowy jadłospis Dieta ketogeniczna - przewodnik po planie i przykładowy jadłospis Pizza proteinowa ALLNUTRITION Pizza proteinowa ALLNUTRITION Alkohol i jego negatywny wpływ na ciało Alkohol i jego negatywny wpływ na ciało Uniwersalne ćwiczenia, które można wykonać praktycznie wszędzie Uniwersalne ćwiczenia, które można wykonać praktycznie wszędzie Paweł Jabłoński - ocena sylwetki Paweł Jabłoński - ocena sylwetki 52-letnia mama mistrzynią IFBB Pro 52-letnia mama mistrzynią IFBB Pro