SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TU ZADAJEMY POJEDYNCZE PYTANIA!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 237993

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Maku17
JUŻ DOSTAŁEŚ ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE KILKA STRON WCZEŚNIEJ - NIE WARTO ROBIĆ POMPEK GDY TRENUJESZ NA SIŁCE, CHYBA ŻE ROZGRZEWKOWO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
Witam...
pyt.1 przy treningu MASS który wykonuje pojawia się ćwiczenie:
WYSOKI STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI...czym mogę to zastąpić?
...po prostu nie lubię tego ćwiczenia a w atlasie nie są podane mięśnie które tu działają wiec trudno było mi coś dobrać w zamian...
pyt.2 czy unoszenie tułowia z opadu "dzieńdobry" można zastąpić MC?

Pozdr

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
Witam. Zastanawiam sie, czy wyciskanie sztangi na laweczce poziomej dziala na te same miesnie (jesli cięzar jest odpowiedni), co robienie pompek.
Mam 16 lat. Stosuje trening ACT ponad miesiąc. Jedna ze stacji to wlasnie wyciskanie, ale w ogóle nie czuje klatki po zejsciu ze stacji. Mam po tym jedynie obolale ręce i barki, i troszeczke 'zakwaszone' scięgna pomiedzy klatką a barkami. Robiąc pompki nie mam tego problemu, tj. czuje, ze pracuje klatka. Moze jakies wskazówki? Czyzbym potrzebowal większego cięzaru? Moze chwyt nie ten? Proszę o pomoc.
Jeszcze jedna rzecz: jakie cwiczenia na mięsnie skosne brzucha? Czy te dziela sie na jakies poszczególne partie? W moim treningu tylko jedna stacja jest poswięcona brzuchowi, jego dolnym partiom (unoszenie wyprostowanych nóg w zwisie [plecy podparte, tylek nie]). Jakies uwagi? Będę wdzięczny za odp.
Z góry dzięki!

NO PAIN, NO GAIN!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777630
JasiekBB

Mozesz zastąpić przysiadami śmiało

Tak możesz zastąpić martwym ciągiem ale martwy jest dużo cięższym ćwiczeniem wiec uważaj na ciężar i dbaj o poprawną technikę

tawariść

Za mocno spinasz ręce podczas wyciskania to częsty błąd na początku bardziej skupiasz sie na wyciskaniu rekoma niz na pracy mięśni piersiowych , podczas wyciskanie ściąg łopatki i chwyć sztangę na szerokość troszkę większą niż szerokość barków.

Co do mięsni skośnych mozesz dołóżyć spięcia brzucha leząc na boku

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
rion10 dzięki :)

pozdr

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 842 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4976
Witam
Jaki rozklad treningowy bylby lepszy?
Na redukcje priorytet wyrzezbiony brzuch, obnizenie %BF, dlugosc trwania aerobow co tydzen zwiekszona zaczynajac od 20min.

A)

Pon-Trening silowy (split) a po nim 10-15 min rowerek stacjonarny.
Wto-Aeroby bieganie 20-45min oraz ABS II
Sro-Trening silowy (split) a po nim 10-15 min rowerek stacjonarny.
Czw-Aeroby bieganie 20-45min oraz ABS II
Pia-Trening silowy (split) a po nim 10-15 min rowerek stacjonarny.
Sob-HIIT 15sek. sprintu/30sek truchtu 5x interwalow.
Ndz-Wolne

Czy lepiej taki?

B)

Pon-Trening silowy (split) a po nim 30 min rowerek stacjonarny.
Wto-ABS II
Sro-Trening silowy (split) a po nim 30 min rowerek stacjonarny.
Czw-ABS
Pia-Trening silowy (split) a po nim 30 min rowerek stacjonarny.
Sob-HIIT 15sek. sprintu/30sek truchtu 5x interwalow. ABS II
Ndz-Wolne


Co jest lepsze? Aeroby w DT czy w DNT ?
Pzdr.


Zmieniony przez - Makaveli17 w dniu 2008-05-08 17:01:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 872
Witam
Mam pytanie, czy jak mam w programie MASS ćwiczenie uginanie tułowia z gryfem na karku tzw DZIEN DOBRY, oznacza ze mam samym gryfem cwiczyc czy z obciazeniem, bo logicznie rzecz biorac to nie ma sensu cwiczenie chyba samym gryfem bo nawet nie czuje ze cwicze:) z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

"Wazna rzecza dla mnie jest jedność, jedna miłość, jeden Bóg
to napewno"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
oczywiscie, ze masz cwiczyc z obciazeniem, tylko uwazaj dobierz je ostroznie bo "dzien dobry" jest kontuzjogennym cwiczeniem. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 872
dzieki wielkie za odpowiedz:) wiem ze jest kontuzjogenne ale napewno sie przyda, poniewaz przy podciaganiu sztangi czasami bola plecy w dolnej czesci.. ale to tez zalezy od rozgrzewki

"Wazna rzecza dla mnie jest jedność, jedna miłość, jeden Bóg
to napewno"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 88
przepraszam ze dulugo nie odpisywalem ;p tak Roni chodzi mi o to ze mam krotki biceps ok 2-3 cm przerwy od bicepsa do przedramienia
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na ekstremalny wzrost siły!!!!!!!

Następny temat

Prosze o porade.

WHEY premium