SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - czesc druga.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205472

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 248
Witajcie.
Miałam wam dać znać jak mi idzie spalanie mojego tłuszczyku.(ćwiczę na wioślarzu,za radą riona10 co drugi dzień po 15-20min).I nie wiem co robię nie tak?Ćwiczę już 3 tydzień a tu marne 0,5kg mniej.Poprzednim razem w 3 tygodnie to ja traciłam 1,5 do 2kg.Dietę w miarę trzymam więc co jest nie tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam pytanie.
Jakie są plusy i minusy następującego planu treningowego:

kwiecień - wrzesień: bieganie (40-60 min) 3xtydzień + pływanie (45 min) 3x tydzień
październik - marzec: siłownia 4xtydzień i ewentualnie raz w tygodniu pływanie

Cel: poprawa wyglądu sylwetki, obecnie 196 cm wzrostu i 110 kg. Docelowo mocno sportowa sylwetka.

Jakie są wady i zalety tego planu, co byście ewentualnie proponowali zamiast?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
mała30 a może ZA MAŁO jesz?co jesz ?masz jakąś dietkę??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
cześć znalazłem tutaj kilka linków które powinny Cię zainteresować pierwszy o odżywianiu :
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
a dwa o tzw HIIT bardzo interesujące artykuły poczytaj może cos takiego będzie lepsze?? :)

https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html

https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_Upgrade-t383862.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 248
redhand
Dzięki za linki,poczytałam sobie.Jeśli chodzi o dietę to myślę że nie ma co zmieniać gdyż wygląda podobnie jak to jest opisane w 1linku.
Zainteresował mnie trening interwałowy.Jeśli dobrze zrozumiałam mogłabym go wykonywać w dni gdy nie ćwiczę na wioślarzu.Jest jedno ale- nie wiem czy moje biodro to wytrzyma.Spróbuje i zobaczę czy będzie ok.Na początek przez 5min-jak myślisz wystarczy?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.Czy to iż moja waga nie spada ma związek z większoną dawką leku przeciwpadaczkowego?Niestety minusem tych leków jest przybieranie na wadze.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3223
ja myślę że możesz chyba zastąpić wioślarza hiitem a w sprawie leków to niestety niewiem...ale życzę powodzenia i odezwij się jak poszło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Czy rozciągnięcie ścięgien może mieć wpływ na "wizualną" stronę muskulatury?
Pozdrawiam!

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 384
jak chcesz spalac tłuszcz i tracic kilogramy to 20, 30 minut na wioślarzu to za mało - wiadomo jak chcesz tracic to co masz odłożone to musisz spalać w doby wiecej kalori niż przyjmujesz :) czyli jak wiadomo... tłuszcze, jako surowiec energetyczny, zapasowy, zaczynają sie spalać praktycznie jako ostatnie :) najpierw atp (do 10sekund wysiłku), weglowodany.... ble ble bble i po ok 40-45 minutach wysiłku organizm zaczyna sięgac po materaił zapasowy - co dokładnie trudno określić, gdyż każdy organizm funkcjonuje inaczej. Niemniej jednak jeśli masz zamiar "zrzucić nieco" :) to śmiało możesz siadać na maszynę :) na dłuższy okres czasu. :) wiem, ze może to byc trudnę :D ale np. dla wioślarza trening np. 2x 30 minut (na zakresach - czyli z mocą wyliczoną z 6km) lub wyliczonych jako progi (ale to jest nieistotne) w tym wypadku. zdarzają sie i treningi 2x 40 minut :) przecietni juniorzy śmigają na treningach 3x20 minut :) wiec myślę ze na początek możesz śmiało sobie jeździć min, 2x 15 '- 2x20' na 3-5 minut przerwy :) albo jak Ci wygodniej :D 4-5x10' na 2 minuty przerwy. :) trudno mi napisac, (nie wiem jaką mocą dysponujesz) ale możesz smigac np trening 2x20 minut w czym 20minut dzieli sie - 5' wieksza moc(t24), 5 minut mniejsza moc (t18-20) 5 mocniej (t24) 5 słabiej (t18-20). i tak wychodzi wspaniałe 20 minut i to powtarzasz :) przy tym oczywiścnie nie podaje Twojej mocy bo trudno mi powiedziec (jakie są Twoje zakresy) :D chyba że smigałes ostatnio sobie jakiś sprawdzianik na 500m? 2000m? albo 6000m? :D :D:D:


A jak znudzi Ci sie jazda na czas - wiem, ze jest mecząca - troszke sie juz najexdzilem :) to śmiało 5-6 x 2000 m :) na 2-3 minutki przerwy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 195
Witam
mam male pytanie odnosnie treningu na mase ,cwicze juz jakies 3 miechy(dietka jako taka jest w ten okres poszlo mi 4kg) a moje pytanie jest takie teraz cwicze 3-4 serie duzym ciezarem i zaczynam 15,12,12,8 (ogolnie tak teraz pisze :) ) i dzis pewien koks powiedzial mi ze jezlei cwicze na mase to powinnienem cwiczyc 4 seriami tak jak do tej pory ale znacznie mniej powtorzen na serie(8-6) z tego co czytalem tutaj to chyba mija sie to z prawda ale chetnie uzyskam odpowiedz ;]
pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 248
Raider-2
Jeśli to były dla mnie wskazówki to wielkie dzięki, jest jedno ale.Pisałam o tym wcześniej-jestem chora na padaczkę i po 30min treningu mogłabym "odpłynąć".Wysiłek przy którym jest ok.to max.20min.Dlatego spróbuję ćwiczyć 2 razy w ciągu dnia.Rano i po południu,a w dzień bez wioślarza trening interwałowy.
Zostaje jeszcze jedna sprawa mam chore biodro,więc pomału będę testować wasze wskazówki.
Dam znać jak mi idzie,pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za każdą odpowiedz.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na siłe prosze o pomoc

Następny temat

prośba o doradztwo

WHEY premium