SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230553

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
crenton
Chcialbym sie spytac o technikę wyciskania na klatkę - jeśli odbijam lekko sztangę od klatki przy opuszczaniu jej czy jest to normalnie uznawane? Chodzi mi o wyciśnięcie jednorazowe aby sprawdzić swój max.


to nie jest dopuszczalne, masz kontrolowanie opuścić sztangę dotknąć delikatnie klatki i wycisnąć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4273
Cwicze FBW 2 razy w tyg
trening A Wtorek
Klatka - wyciskanie na płaskiej 4x15
Plecy - Podciaganie szerokim nachwytem 4x15
Barki - Wyciskanie sztangielek siedzac 3x15
Triceps - wyciskanie francuskie lezac 3x15
Biceps - Uginanie rak ze sztanga 3x15
Brzuch - unoszenie nog wiszac na drazku opór-opór-opór-opór

trening B Sobota albo Piatek
Klatka - wyciskanie sztangielek skos dodani 4x15
Plecy - wioslowanie sztanga 4x15
Barki - unoszenie bokiem 3x10, unoszenie w pochyleniu 3x10(tylne aktony) (to ćwiczenie w super serii unoszenie bokiem-pochylony tułów-odpoczynek)
Triceps - wyciskanie francuskie sztangielkami siedzac 3x15
Biceps - uginanie rak ze sztangielkami (chwyt młotkowy) 3x15

I mam pytanie czy jesli bede cwiczyl 3 razy w tygodniu, to jest jakas znaczac roznica ? lepiej jest cwiczyc 3 razy w tyg ? i wtedy na male partie po 2 serie a na duze po 3 ? aha, i co jest celem metody 15powtorzen 1-2 tyg, 10 powt 3-4 tyg, 5 powt 5-6 tyg ? czy chodzi o to ze zmniejsza sie ilosc powtorzen po to zebym mogl dolozyc wiecej ciezaru ? to w sumie 2 pytanka ;o
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi ; )

Zmieniony przez - Bartas15 w dniu 2012-04-27 21:52:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 794
Witam, mam takie pytańko, mam plan treningowy dla poczatkujacych typu FBW, i chciałbym wiedziec kiedy zwiekszać ciężar, tzn.. do ilu powtórzeń mam dojść zeby móc zwiększyć cieżar przykładowo o 5 kg, ile to musi być w seri, 12... czy moze nawet 15 powtorzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 171
pytanie odnośnie posiłków przed i po treningu ;)
co lepiej zjeść przed treningiem a co po treningu? (makaron z twarogiem) czy lepiej mięso z kurczaka z ryżem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Najlepiej w sumie i przed i po zjeść kurczaka z ryżem

Wczoraj nie byłem w stanie wykonać treningu nogi + barki + kaptury, zrobić go dzisiaj pomimo jutrzejszego treningu klatka + biceps, czy odpuścić?

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 835 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5935
na Twoim miejscu bym odpuścił barki, są to mięśnie pomocnicze przy wyciskaniu sztangi więc będą osłabione

cały nasz chuligański trud, tobie ojczyzno...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Ok, dzięki za pomoc

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
wolson
Witam, mam takie pytańko, mam plan treningowy dla poczatkujacych typu FBW, i chciałbym wiedziec kiedy zwiekszać ciężar, tzn.. do ilu powtórzeń mam dojść zeby móc zwiększyć cieżar przykładowo o 5 kg, ile to musi być w seri, 12... czy moze nawet 15 powtorzeń?


sam określ sobie zakres powtórzeń w planie, jak dajesz radę to dokładaj ciężar co trening

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
ZIOMBEL93
pytanie odnośnie posiłków przed i po treningu ;)
co lepiej zjeść przed treningiem a co po treningu? (makaron z twarogiem) czy lepiej mięso z kurczaka z ryżem ?


zajrzyj do działu odżywianie było poruszane milion razy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Witam ponownie,

Dlaczego dla poczastkujacych osob i tych, ktore sa mlode i cwicza z rok czy dwa lata czasu pas do cwiczen np na trening fbw nie jest potrzebny? Tzn, spotkalem sie z wieloma osobami tutaj na sfd co pisalaly zeby go nie brac. Pytam sie dlatego, ze moj wujek , ktory juz nie cwiczyl dal mi swoj pas i on tak lezy w tej szafie i lezy, a moze jednak przydalby sie, aby z plecami wszystko bylo ok ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium