SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Skad wy bierzecie takie ******ły , powiedz mi na meczu tez bedziesz specjalnie biegł bokiem aby lepiej minąć przeciwnika ? Proponuje racjonalnie pomyslec... Po to kształcimy technike doskonalimy jej rozne elementy aby je wykonywac z jak najwieksza skutecznościa. Najlepszy drybling to taki ktory wykonujemy na pelnym biegu oraz noga dalsza od przeciwnika tak aby utrudnic mu odbior pilki..

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1685
Chciałbym coś sprostować mi nie chodziło, że ja będę biegł bokiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 574
Witajcie, mam nadzieje ze mi chociaż trochę pomożecie.

Więc tak, mam 2 razy treningi w klubie więc dwa dni już mam zajęte.
+ do tego czasami w sobotę mamy sparingi to już razem trzy.
Kolejne dwa dni chciałbym poświęcić na siłownie.

Więc te dwa "wolne" dni chciałbym poświęcić na indywidualny trening szybkościowy, czy moglibyście mi coś zaproponować? jakiś trening 2x w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Heart napisz cos wiecej o sobie , miedzy innymi wiek oraz od ilu lat trenujesz pilke. Trening ma byc tylko o charakterze szybkosciowym czy takze moga byc wstawki wytrzymalosciowe ?

Poszukaj w tym temacie juz wyzej komus ukladalem podobny plan

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 574
Tak szybkościowym, ale wstawki wytrzymałościowe jak piszesz też by mogły się w nim znaleźć.

A jeśli chodzi o mnie to mam 16 lat w piłkę gram od momentu pierwszych kroków bodajże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Chodzi mi o staż w klubie , czyli troszeczke bardziej profesjonale podejscie do treningow..

Aby poprawić szybkosc polecam trening z gumami , zaczepiasz sobie np przy pasie lub przy obreczy barkowej i robisz start 5 lub 10 metrowy lub az do maksymalnego rozciagniecia gumy. Mozna takze robic dluższe starty np przy pomocy partnera ktory oporuje twoj bieg i w pewnym momencie "puszcza" i nastepnie jest wybiegniecie na okolo 25 metrów w predkości maksymalnej. Mysle ze okolo 2-3 serii po 6-8 powtórzen wystarczy , kazdy bieg ma byc wykonany z predkoscia maksymalna.

Drugim takze skutecznym treningiem oczywiscie wg mnie jest zbieganie z górki (lekkiej o malym kącie aby oczywiscie sie nie wywrócic) Pewien trener pokazał mi ów metode i okazala sie skuteczna bo szybkosc troszeczke sie poprawiła. Aczkolwiek trzeba pamietac aby stosowac odpowiednie przerwy i wypoczynek aby trening nie zmienil swojego charakteru na wytrzymalosciowy.

Wg mnie za duzo tych zajec starasz sobie dac , organizmu nie oszukasz a trenujac codziennie z wysoka intensywnoscia mozesz tylko zaszkodzic tym bardziej teraz gzie jest okres roztrenowania bo jak wiadomo runda jesienna dobiegla konca i raczej w okresie od teraz do grudnia powinno sie prowadzic treningi o charakterze luzniejszym , mniej intensywnym niz podczas okresu startowego czy wlasciwego

Raczej taki plan zastosował bym na okolo 8 tyg przed startem rozgrywek wydaje mi sie ze wtedy da Ci lepsze efekty niz teraz gdzie runda dobiegla konca , decyzja nalezy do Ciebie

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 574
W sumie masz rację, może lepiej było by zastosować ten plan już na przyszły rok, przed startem rundy jesiennej.

Jakieś 3 lata trenuję w klubie, wiem że to bardzo mało, zważając że kiedyś nie trenowalem sumiennie i efektywnie jak staram się to robić teraz.

A o co chodzi z tymi gumami? Gdzie takie coś mogę kupić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Szczerze to nie wiem gdzie mozna owe gumy kupic , my mielismy na stanie w klubie

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 574
A jak one wyglądają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
czy mógłby ktoś podać mi jakieś ćwiczenia na przyjęcie piłki, prowadzenie, celne podania i przegląd pola gry które mógłbym ćwiczyć sam bez pomocy innej osoby ? z góry dziękuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium