logo
zamknij zamknij

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 568423

5 5 1
napisał(a)
jeyoo
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 84 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108
Witam wszystkim

Wiek - 14 lat
Klub - UKS Kania Gostyń - www.kaniagostyn.pl
Pozycja - środkowy obrońca/boczny obrońca
Wzrost - ok. 167-70
Waga - 52 - 53 kg
Czas na 1000m - 3,51 minhttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
Czas na 60m - 9,6 shttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif

Chciałbym poprawic sile ,kondycje(wytrrzymalosc) oraz przyspieszenie i technike.
Pierwsze trzy tygodnie lipca chce robic ten plat na wytrzywalosc, który podal body(szacunek dla ciebie):

Poniedziałek
1. Rozgrzewka (trucht + rozciąganie) 2.Biegniesz w terenie do miejsca, w którym możesz robić jakieś okrążenia (pętla czy kółko ok 300 metrów), może być na stadionie lekkoatletycznym wzdłuż lini bocznych i końcowych.
"Piramida" 12344321 - okrążenia przerwa 2 minuty między okrążeniami

Wtorek

Trucht 20 minut + rozciąganie (najlepiej w terenie) - swobodne tempo

Środa

1. Rozgrzewka
2. "Wahadło" - 4 chorągiewki ustawione w odległości 15m od siebie. Start do drugiej, powrót do pierwszej, start do trzeciej i powrót do pierwszej start do 4 powrót do pierwszej, start ponownie do 4 powrót do początku, start do 3 następnie do 2 (zawsze wracamy do 1) 3 serie 2 minuty przerwy między seriami

Czwartek

Wolne (od wytrzymałości)

Piątek

1.Rozgrzewka
2.Bieg interwałowy po obwodzie boiska 2040 metrów - 70 metrów sprint, 100 metrów trucht, 70 metrów bieg ze średnia szybkością, 50 metrów bieg z szybkością średnią, 100 metrów trucht

Sobota
bieg w terenie - tempo swobodne ok 20 minut

Niedziela
Basen

Następnie w 4 tygodniu lipca rozpoczna mi sie treningi. Będa one 3x w tygoniu. W wolne dni chciałbym(niedziela na odpoczynek) wykonywac Trening na przysieszenie autorstwa body :
"W piłce nożnej inaczej niż w sprintach np. na 100m bardziej liczy się przyspieszenie niż prędkość maksymalna. Oczywiście, że musisz dysponować dobra wytrzymałośćą szybkościową, lecz przyspieszenie stanowi klucz do sukcesy w pojedynkach na boisku. Aby poprawić przyspieszenie musisz:
1) od strony siłowej:
-popracować nad siłą mięśni dwugłowych (tylnia strona ud)
ćw. klęk na obu kolanach,ręce splecione za głową, partner trzyma cię za achillesy, pięty stopę- jak wygodniej i stabilniej. Ty przechylasz się do przodu . . . "

A na sile planuje robic codziennie taki trening :
1)Rozciaganie
2)Wznoszenie hantli 3-kilogramowych bokiem 5 serii x 10powt.
3)Brzuszki (taki co sie ugina nogi w kolanach to 90 stopni i jednoczesnie tółuw) 5 x 30 powt.
4)Przysiady na pełnych stopach z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5 x 25
5)Pompki 5x 10
6)Wnzoszenie sie na palce( na podwyzszeniu)z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5x25

+ codziennie troche zonglerki itd i oczywiscie gierka wieczorem.

Czy taki plan bedzie wstanie poprawic moja kondycje sile i przyspieszenie ?
POZDRO
napisał(a)
tomal130
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 111
Myśle, że dobrze robisz. Potrenuj troche i pograj w okręgówce i później zobaczysz na co cie stac.
napisał(a)
dudus11
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 153
mam jeszcze jeden problem ... po prostu nie umiem/nie lubie walczyc na miesnie, przepychac tez nie :( mam 11 lat i waze 33kg, malo ...

tego pewnie nie da sie nauzcyc ?
napisał(a)
bodymaker
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53165
siła to nie wszystko, jeżeli jesteś sprytny to tak się ustawisz, zastawisz z piłką że bez faulu przeciwnik nie weźmie Ci piłki. W twoim wieku technika to podstawa.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

napisał(a)
dudus11
Początkujący
w szkole mi mowia ze bardzo "zyluje" po prostu uwielbiam przechodzic 2,3 a potem piekny strzal ;d ale jak sie nie przejdzie to potem kazdy wie co jest ...

slalom miedzy 5 butelek z woda moze byc ? (opanowanie pilki napewno sie poprawia)

cos na szybkosc by mi sie przydalo... a zwlaszcza ze cale lato w domu siedze ...

aha, no i ta technika, jak poprawic ... w kapkach jestem poprostu cienki, uczyc sie ich ? poprawia technike ? pewnie tak ... nie jestem pewien

Zmieniony przez - dudus11 w dniu 2007-06-15 22:26:29
napisał(a)
muniolo
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138

HEJ! Nowy tu jestem, ale od pewnego czasu śledzę to forum i jest ono bardzo rozbudowane i ciekawe:) Napiszcie mi jakieś ćwiczenia we własnym zakresie(nie mam możliwości chodzenia na siłownie), posiadam hantle tylko:(, które pomogą mi wzmocnić partie mięśni które grają największą rolę przy przyspieszaniu. Czekam...
napisał(a)
bodymaker
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53165
dudus11 - technika czyli: uderzenia piłki,prowadzenie piłki, drybling (prowadzenie piłki + zwód), zwody, gra głową, przyjęcie piłki ... trening na te wszystkie atrybuty znajdziesz na tym forum. Spokojnie przewertuj strony i spisz sobie ćwiczenia które najbardziej Ci odpowiadają, ćwiczenia z piłką oczywiście.

muniolo - ile masz lat ?

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

napisał(a)
muniolo
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 138
15 lat. Gram w piłkę od 3 klasy podstawówki. To już ładne 6 lat. Body proszę napisz mi ćwiczenia na te mięśnie. Mam już plan treningowy ogólnorozwojowy z naciskiem na szybkość i przyspieszenie, ale czytałem tutaj że wzmocnienie mięśni da większy efekt.
napisał(a)
lewy509
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 83
Napisze mi ktoś czy są jakieś turnieje dla drużyn podwurkowych na mażowszu prosze ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

lewy

napisał(a)
dudus11
Początkujący
lewy, nie tak dawno pisales to samo, jak nikt nie odpowiedzial to widocznie nie ma
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

Dieta na masę a brak apetytu - jak sobie z tym radzić?

3 najczęstsze błędy popełniane przy planowaniu cyklu „masowego” na farmakologii

Kabanosy - porównanie okiem dietetyka

Kreatyna a spadki - jak im przeciwdziałać?

Salted caramel brownie bez pieczenia

Wafle kukurydziane z twarogową pastą

Jogurty naturalne - porównanie okiem dietetyka

Siedem symptomów przetrenowania