Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 367528 razy
  • Autor

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

• jeyoo
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: 5 lat
    • LPA: 108

Wysłano 15 czerwca 2007 08:19

zgłoś naruszenie
    Witam wszystkim

Wiek - 14 lat
    Klub - UKS Kania Gostyń - www.kaniagostyn.pl
    Pozycja - środkowy obrońca/boczny obrońca
    Wzrost - ok. 167-70
    Waga - 52 - 53 kg
    Czas na 1000m - 3,51 minhttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
    http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
    Czas na 60m - 9,6 shttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
    http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif

Chciałbym poprawic sile ,kondycje(wytrrzymalosc) oraz przyspieszenie i technike.
    Pierwsze trzy tygodnie lipca chce robic ten plat na wytrzywalosc, który podal body(szacunek dla ciebie):

Poniedziałek
    1. Rozgrzewka (trucht + rozciąganie) 2.Biegniesz w terenie do miejsca, w którym możesz robić jakieś okrążenia (pętla czy kółko ok 300 metrów), może być na stadionie lekkoatletycznym wzdłuż lini bocznych i końcowych.
    "Piramida" 12344321 - okrążenia przerwa 2 minuty między okrążeniami

Wtorek

Trucht 20 minut + rozciąganie (najlepiej w terenie) - swobodne tempo

Środa

1. Rozgrzewka
    2. "Wahadło" - 4 chorągiewki ustawione w odległości 15m od siebie. Start do drugiej, powrót do pierwszej, start do trzeciej i powrót do pierwszej start do 4 powrót do pierwszej, start ponownie do 4 powrót do początku, start do 3 następnie do 2 (zawsze wracamy do 1) 3 serie 2 minuty przerwy między seriami

Czwartek

Wolne (od wytrzymałości)

Piątek

1.Rozgrzewka
    2.Bieg interwałowy po obwodzie boiska 2040 metrów - 70 metrów sprint, 100 metrów trucht, 70 metrów bieg ze średnia szybkością, 50 metrów bieg z szybkością średnią, 100 metrów trucht

Sobota
    bieg w terenie - tempo swobodne ok 20 minut

Niedziela
    Basen

Następnie w 4 tygodniu lipca rozpoczna mi sie treningi. Będa one 3x w tygoniu. W wolne dni chciałbym(niedziela na odpoczynek) wykonywac Trening na przysieszenie autorstwa body :
    "W piłce nożnej inaczej niż w sprintach np. na 100m bardziej liczy się przyspieszenie niż prędkość maksymalna. Oczywiście, że musisz dysponować dobra wytrzymałośćą szybkościową, lecz przyspieszenie stanowi klucz do sukcesy w pojedynkach na boisku. Aby poprawić przyspieszenie musisz:
    1) od strony siłowej:
    -popracować nad siłą mięśni dwugłowych (tylnia strona ud)
    ćw. klęk na obu kolanach,ręce splecione za głową, partner trzyma cię za achillesy, pięty stopę- jak wygodniej i stabilniej. Ty przechylasz się do przodu . . . "

A na sile planuje robic codziennie taki trening :
    1)Rozciaganie
    2)Wznoszenie hantli 3-kilogramowych bokiem 5 serii x 10powt.
    3)Brzuszki (taki co sie ugina nogi w kolanach to 90 stopni i jednoczesnie tółuw) 5 x 30 powt.
    4)Przysiady na pełnych stopach z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5 x 25
    5)Pompki 5x 10
    6)Wnzoszenie sie na palce( na podwyzszeniu)z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5x25

+ codziennie troche zonglerki itd i oczywiscie gierka wieczorem.

Czy taki plan bedzie wstanie poprawic moja kondycje sile i przyspieszenie ?
    POZDRO
    www.kaniagostyn.pl
  • tomal130
    • LPA: 111

Wysłano 15 czerwca 2007 13:29

zgłoś naruszenie
    Myśle, że dobrze robisz. Potrenuj troche i pograj w okręgówce i później zobaczysz na co cie stac.
  • dudus11
    • LPA: 153

Wysłano 15 czerwca 2007 19:10

zgłoś naruszenie
    mam jeszcze jeden problem ... po prostu nie umiem/nie lubie walczyc na miesnie, przepychac tez nie :( mam 11 lat i waze 33kg, malo ...

tego pewnie nie da sie nauzcyc ?
  • bodymaker
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 53165
    • Status:Specjalista

Wysłano 15 czerwca 2007 22:18

zgłoś naruszenie
    siła to nie wszystko, jeżeli jesteś sprytny to tak się ustawisz, zastawisz z piłką że bez faulu przeciwnik nie weźmie Ci piłki. W twoim wieku technika to podstawa.
    Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
    [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html]
  • dudus11

Wysłano 15 czerwca 2007 22:24

zgłoś naruszenie
    w szkole mi mowia ze bardzo "zyluje" po prostu uwielbiam przechodzic 2,3 a potem piekny strzal ;d ale jak sie nie przejdzie to potem kazdy wie co jest ...

slalom miedzy 5 butelek z woda moze byc ? (opanowanie pilki napewno sie poprawia)

cos na szybkosc by mi sie przydalo... a zwlaszcza ze cale lato w domu siedze ...

aha, no i ta technika, jak poprawic ... w kapkach jestem poprostu cienki, uczyc sie ich ? poprawia technike ? pewnie tak ... nie jestem pewien

Zmieniony przez - dudus11 w dniu 2007-06-15 22:26:29
  • muniolo
    • LPA: 138

Wysłano 15 czerwca 2007 22:41

zgłoś naruszenie

HEJ! Nowy tu jestem, ale od pewnego czasu śledzę to forum i jest ono bardzo rozbudowane i ciekawe:) Napiszcie mi jakieś ćwiczenia we własnym zakresie(nie mam możliwości chodzenia na siłownie), posiadam hantle tylko:(, które pomogą mi wzmocnić partie mięśni które grają największą rolę przy przyspieszaniu. Czekam...
  • bodymaker
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 53165
    • Status:Specjalista

Wysłano 15 czerwca 2007 22:54

zgłoś naruszenie
    dudus11 - technika czyli: uderzenia piłki,prowadzenie piłki, drybling (prowadzenie piłki + zwód), zwody, gra głową, przyjęcie piłki ... trening na te wszystkie atrybuty znajdziesz na tym forum. Spokojnie przewertuj strony i spisz sobie ćwiczenia które najbardziej Ci odpowiadają, ćwiczenia z piłką oczywiście.

muniolo - ile masz lat ?
    Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
    [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html]
  • muniolo
    • LPA: 138

Wysłano 16 czerwca 2007 08:19

zgłoś naruszenie
    15 lat. Gram w piłkę od 3 klasy podstawówki. To już ładne 6 lat. Body proszę napisz mi ćwiczenia na te mięśnie. Mam już plan treningowy ogólnorozwojowy z naciskiem na szybkość i przyspieszenie, ale czytałem tutaj że wzmocnienie mięśni da większy efekt.
  • lewy509
    • LPA: 83

Wysłano 16 czerwca 2007 14:50

zgłoś naruszenie
    Napisze mi ktoś czy są jakieś turnieje dla drużyn podwurkowych na mażowszu prosze ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    lewy
  • dudus11

Wysłano 16 czerwca 2007 21:26

zgłoś naruszenie
    lewy, nie tak dawno pisales to samo, jak nikt nie odpowiedzial to widocznie nie ma