Temat został odczytany 414410 razy

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

zgłoś naruszenie
  • jeyoo
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 108
  • Trenuje: 5 lat
Witam wszystkim

Wiek - 14 lat
Klub - UKS Kania Gostyń - www.kaniagostyn.pl
Pozycja - środkowy obrońca/boczny obrońca
Wzrost - ok. 167-70
Waga - 52 - 53 kg
Czas na 1000m - 3,51 minhttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
Czas na 60m - 9,6 shttp://www.sfd.pl/buziaki/23.gif
http://www.sfd.pl/buziaki/23.gif

Chciałbym poprawic sile ,kondycje(wytrrzymalosc) oraz przyspieszenie i technike.
Pierwsze trzy tygodnie lipca chce robic ten plat na wytrzywalosc, który podal body(szacunek dla ciebie):

Poniedziałek
1. Rozgrzewka (trucht + rozciąganie) 2.Biegniesz w terenie do miejsca, w którym możesz robić jakieś okrążenia (pętla czy kółko ok 300 metrów), może być na stadionie lekkoatletycznym wzdłuż lini bocznych i końcowych.
"Piramida" 12344321 - okrążenia przerwa 2 minuty między okrążeniami

Wtorek

Trucht 20 minut + rozciąganie (najlepiej w terenie) - swobodne tempo

Środa

1. Rozgrzewka
2. "Wahadło" - 4 chorągiewki ustawione w odległości 15m od siebie. Start do drugiej, powrót do pierwszej, start do trzeciej i powrót do pierwszej start do 4 powrót do pierwszej, start ponownie do 4 powrót do początku, start do 3 następnie do 2 (zawsze wracamy do 1) 3 serie 2 minuty przerwy między seriami

Czwartek

Wolne (od wytrzymałości)

Piątek

1.Rozgrzewka
2.Bieg interwałowy po obwodzie boiska 2040 metrów - 70 metrów sprint, 100 metrów trucht, 70 metrów bieg ze średnia szybkością, 50 metrów bieg z szybkością średnią, 100 metrów trucht

Sobota
bieg w terenie - tempo swobodne ok 20 minut

Niedziela
Basen

Następnie w 4 tygodniu lipca rozpoczna mi sie treningi. Będa one 3x w tygoniu. W wolne dni chciałbym(niedziela na odpoczynek) wykonywac Trening na przysieszenie autorstwa body :
"W piłce nożnej inaczej niż w sprintach np. na 100m bardziej liczy się przyspieszenie niż prędkość maksymalna. Oczywiście, że musisz dysponować dobra wytrzymałośćą szybkościową, lecz przyspieszenie stanowi klucz do sukcesy w pojedynkach na boisku. Aby poprawić przyspieszenie musisz:
1) od strony siłowej:
-popracować nad siłą mięśni dwugłowych (tylnia strona ud)
ćw. klęk na obu kolanach,ręce splecione za głową, partner trzyma cię za achillesy, pięty stopę- jak wygodniej i stabilniej. Ty przechylasz się do przodu . . . "

A na sile planuje robic codziennie taki trening :
1)Rozciaganie
2)Wznoszenie hantli 3-kilogramowych bokiem 5 serii x 10powt.
3)Brzuszki (taki co sie ugina nogi w kolanach to 90 stopni i jednoczesnie tółuw) 5 x 30 powt.
4)Przysiady na pełnych stopach z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5 x 25
5)Pompki 5x 10
6)Wnzoszenie sie na palce( na podwyzszeniu)z obciazeniem (2 hantle x 3kilo) 5x25

+ codziennie troche zonglerki itd i oczywiscie gierka wieczorem.

Czy taki plan bedzie wstanie poprawic moja kondycje sile i przyspieszenie ?
POZDRO
www.kaniagostyn.pl
1181888342000
zgłoś naruszenie
  • tomal130
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 15
  • LPA: 111
Myśle, że dobrze robisz. Potrenuj troche i pograj w okręgówce i później zobaczysz na co cie stac.
1181906953000
zgłoś naruszenie
  • dudus11
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 19
  • LPA: 153
mam jeszcze jeden problem ... po prostu nie umiem/nie lubie walczyc na miesnie, przepychac tez nie :( mam 11 lat i waze 33kg, malo ...

tego pewnie nie da sie nauzcyc ?
1181927430000
zgłoś naruszenie
  • bodymaker
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 14568
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 53165
siła to nie wszystko, jeżeli jesteś sprytny to tak się ustawisz, zastawisz z piłką że bez faulu przeciwnik nie weźmie Ci piłki. W twoim wieku technika to podstawa.
Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
[http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html]
1181938690000
zgłoś naruszenie
  • dudus11
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 19
w szkole mi mowia ze bardzo "zyluje" po prostu uwielbiam przechodzic 2,3 a potem piekny strzal ;d ale jak sie nie przejdzie to potem kazdy wie co jest ...

slalom miedzy 5 butelek z woda moze byc ? (opanowanie pilki napewno sie poprawia)

cos na szybkosc by mi sie przydalo... a zwlaszcza ze cale lato w domu siedze ...

aha, no i ta technika, jak poprawic ... w kapkach jestem poprostu cienki, uczyc sie ich ? poprawia technike ? pewnie tak ... nie jestem pewien

Zmieniony przez - dudus11 w dniu 2007-06-15 22:26:29
1181939088000
zgłoś naruszenie
  • muniolo
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 23
  • LPA: 138

HEJ! Nowy tu jestem, ale od pewnego czasu śledzę to forum i jest ono bardzo rozbudowane i ciekawe:) Napiszcie mi jakieś ćwiczenia we własnym zakresie(nie mam możliwości chodzenia na siłownie), posiadam hantle tylko:(, które pomogą mi wzmocnić partie mięśni które grają największą rolę przy przyspieszaniu. Czekam...
1181940104000
zgłoś naruszenie
  • bodymaker
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 14568
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 53165
dudus11 - technika czyli: uderzenia piłki,prowadzenie piłki, drybling (prowadzenie piłki + zwód), zwody, gra głową, przyjęcie piłki ... trening na te wszystkie atrybuty znajdziesz na tym forum. Spokojnie przewertuj strony i spisz sobie ćwiczenia które najbardziej Ci odpowiadają, ćwiczenia z piłką oczywiście.

muniolo - ile masz lat ?
Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
[http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html]
1181940881000
zgłoś naruszenie
  • muniolo
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 23
  • LPA: 138
15 lat. Gram w piłkę od 3 klasy podstawówki. To już ładne 6 lat. Body proszę napisz mi ćwiczenia na te mięśnie. Mam już plan treningowy ogólnorozwojowy z naciskiem na szybkość i przyspieszenie, ale czytałem tutaj że wzmocnienie mięśni da większy efekt.
1181974786000
zgłoś naruszenie
  • lewy509
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 35
  • LPA: 83
Napisze mi ktoś czy są jakieś turnieje dla drużyn podwurkowych na mażowszu prosze ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
lewy
1181998229000
zgłoś naruszenie
  • dudus11
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 19
lewy, nie tak dawno pisales to samo, jak nikt nie odpowiedzial to widocznie nie ma
1182021961000