SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745661

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Jeżeli chodzi o celność strzałów z główki :
1.Żąglerka - staraj sie żąglować piłką w pojedynke jak największa ilość razy przy wiekszej wprawie co pewien czas podbijaj ją wysoko i staraj się ją przyjać na główkę (zejście niżej na kolanach w momencie zetkniecia piłki z głową) i kontynuuj żąglerke. Następnie staraj sie żąglowac z partnerem nastepnie w 3 ( można utrudnić grając na 2 kontakty).
2. Stajesz z kolegą na przeciwko siebie:
a) on rzuca ci piłkę (półświeca) a ty starasz się uderzyć ja z powietrza dokladnie do rak partnera po uderzeniu wycofujesz się i znowu nabiegasz (pamiętaj o prawidłowej pracy tułowia przy uderzeniu - odchylenie w tył a nastepnie w przód)
b) ćwiczący w pozycji siadu równoważnego a kolega rzyca mu raz za razem piłke na główke.
3. Ćwiczenie w trójce. Ustawiacie się w kształcie trójkata. Kolega rzuca ci piłke a ty z wyskoku uderzasz ja do kolegoi nr 3 nastepnie 3 rzuca ci piłke a ty uderzasz ja dokladnie do rak 1 (pamietaj o nabiegu.

Celność to jedno a znalezienie sie w dogodnej sytuacji to drugie - szukaj sobie miejsca na polu karnym, uciekaj obrońcy, zdecydowanie wchodź na piłkę im łatwiejsza bedziesz miał pozycje tym strzał będzie celniejszy.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki body maker juz biegne trenowac a jescze mi potrzeben jak masz technika albo trenig an to by mocneij uderzac piłke głową ajk amsz to napsiz dzienks
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 718
a cos na odbior pilki?? :D oprocz gry na malym boisku, i co radzilibyscie trenowac przed wejsciem do klubu? niedlugo zamierzam :) a nie chce zeby kompromitacji nie bylo, aha i jeszcze cos na dalekie wysokie podanie(celne) ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
246810 - Mysle że jak będziesz systematycznie robił te ćwiczenia co ci zapodałem to poprzez udoskonalenie techniki i odpowiednią koordynacje ciała znacznie wzmocnisz strzał z "główki".
Ale masz jeszcze ćwiczenia na mieśnie odpowiedzialne za temn rodzaj uderzenia.
1. Stajesz z kolegą w małej odległości od na przeciw siebie w wykroku piłka miedzy waszymi głowami i dociskacie piłkę ty pchajac w jego strone a on w twoja wytrzymujac jednorazowo ok. 10s (pamiętaj o rozgrzewce)
2. Leżysz na brzuchu i na raz łapiesz obydwiema rękami za staw skokowy na 2 i 3 pogłebiasz i na cztery wracasz do pozycji wyjściowej.

wachos - w odbiorze piłki jest bardzo ważne przewidywanie ruchu przeciwnika. Musisz wyczuć moment w którym przeciwnik straci na chwile kontrole nad piłką. Nie atakój "na raz" jeżeli jestes na przeciwko przeciwkika obniż środek cieżkości ciała i stań w wykroku tak aby łatwiej ci było wystartować, zmiecić pozycje. Nie bój sie gry ciałem, zastawienia piłki , wślizgu ( z tym to akurat ostrożnie). Gra ciałem z tym elemencie jest bardzo wazna poniewaz biegnac bark w bark z przeciwnikiem nad którym masz przewage sily mozesz mu odebrać piłke jak dziecku. Granie w obronie wymaga dużej zwrotności dlatego też potrenój :
zwrotność i zwinność:
- ustawiasz pieć pachołków, piłek, koszulek itp. pięć metrów jedna od drugiej. Biegniesz od pierwszego pachołka do drugiego i powrót do pierwszego nastepnie do trzeciego powrót do drugiego i biegniesz do czwartegi itd. Wykonuj to ćwiczenie na pełnym gazie obracajac się raz przez prawe raz przez lewe ramie.
- starty piecio metrowe z różnych pozycji na sygnał (lezeni tylem przodem, na plecach, na brzuchu, klęk itp.)
Umiejetnosć efektywnego odbierania piłki i gry w obronie (dotyczy napastników, pomocników, obrońców, bramkarza) udoskonala sie w meczach jak będziesz rutyniarzem to będziesz czyścił jak makelele i wzbudzał respekt jak Terry.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 718
a w czym bys polecal trenowac?? jakies lanki czy halowki??:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Na trawie lanki(które i tak nie spełniają swojego zadania)A na hali halówki.
Radze jednak nie kupywać korków "lanek"

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki wam za te wypowiedzi jzu mi trenig zajmuje klo 1,5 godziny dziennei eni liczac tego w klubie..........a chaolem sie ejscze zapytac o to o co chodiz z ta techinika co to czeba stope dobzre ulozyc czy co mzoe macie jakies techniki zancie kopani pilki aha o emisnei skosne i dole i gorne bzrucha mam rozwniete nawet dobzre i jecze plecó to 5o% mam ale ajk bsycie mi pwoeidzilei jescze cos o technice kopana to byl by git.....i jescze jak macie cos na nauke dobrych dosrodkowan z rzutó róznych i rzutów wolncyh oraz karnych to bylbym jescze ardziej widzieczy zgory dzikei i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Jeżeli mówisz o treningu na trawie to zdecydowacie ćwicz wa lankach. Przy treningu zwrotnosci dobra przyczepność to podstawa. Jezeli masz zamiar zapisac sie do jakiegos klubu to raczej napewno będziesz trenował na trawie wiec tez lanki przy grzazkiej murawie "wkrety". W halówkach jest lepsza kontrola nad piłką ale przy chociaż lekko wilgotnej murawie będziesz cześciej leżał niz biegał.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 323
mam 15 lat 182 cm i 73 kg wagi.
Jetem dosyc szybki na 60 metrow mialem czas 8.2 ale to bylo okolo 2 lat temu i biegalismy na okolo 65 metrow.
chcialbym poprwaic jeszcze szybkosc
GRAM w PIŁKĘ NOŻNĄ i trenuje codziennie wiec trenin ten nie moze sie grysc z tym szybkosciowym a wiec moze cos by sie znalazlo??
a i moze jeszcze cos na przyspieszenie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 323
mam pytanie do MARCELINHO??
jak trenowac ta szybkosc skoro tam są tylko napisane dwa pierwsze dni??
jak moglbys to odpowiedz??
czekam!!!!!!!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

WHEY premium