Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 1651 razy
  • Autor

Tętno przy bieganiu na ECA

• wik
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 5475

Wysłano 19 lutego 2008 14:49

zgłoś naruszenie

Witam,
    mam pytanie do znawców tematu. Otóż postanowiłem schudnąć trochę lecz tak by zbytnio nie spalić mięśnia. Biegam od 2 tygodni 6 razy w tygodniu rano na czczo ok 50min. Oczywiście pierw zorientowałem się na forum jak biegać, by efektywnie spalić tłuszcz. Mam pulsometr i biegam w granicach 65-75% HRmax, jednak ciężko mi jest osiągnąć to tętno w ciągłym biegu, bo po 30 sekundach truchtu skacze na ponad 75% i muszę przechodzić do marszu na chwilę. Moje HRmax to około 200 . Czy zbyt podwyższone tętno jest spowodowane zażywaniem termogeników? Czy poprostu muszę jeszcze nabrać kondycji ?
    Z góry dziękuję za pomoc
    << BJJ WROCŁAW >>
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 23 lutego 2008 15:29

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • jogger
    • Nagany:brak
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 28596
    • Status:Ekspert

Wysłano 23 lutego 2008 15:29

zgłoś naruszenie
    Jeśli twój pulsometr ma pamięć, to nie sprawdzaj tętna podczas biegu, tylko porównaj wynik po treningu z i bez ECA . Pamiętaj tylko o kontroli oddechu, żeby nie przekraczać granicy zadyszki.
    "Wszystko jedno gdzie się żyje,
    Raz się chudnie, raz się tyje..."
  • wik

Wysłano 25 lutego 2008 23:12

zgłoś naruszenie
    Wygląda na to, że mój organizm potrzebował trochę ponad 2 tygodnie na zaadoptowanie układu sercowo-naczyniowego, bo tętno już kontroluję. Zauważyłem, że przez pierwsze około 20 min mam tętno kolo 135, a po wypaleniu glikogenu z mięśni skacze do 145-150 i już takie zostaje bez względu na długość treningu (tępo cały czas to samo). Martwi mnie tylko, że biegam już 3 tygodnie 5 razy w tygodniu po około 50 min i wydaje mi się, że nic nie schudłem ;(
    << BJJ WROCŁAW >>
  • wik

Wysłano 25 lutego 2008 23:14

zgłoś naruszenie
    tempo oczywiście, sorki za literówkę
    << BJJ WROCŁAW >>