SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybszy zanik mięśni po suplach?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1266

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 391
Witam wszystkich. Jako że od jakichś 3 kwartałów dosyć systematycznie ćwiczę (na sucho), siłą rzeczy nadszedł ten moment, no i zaczynam rozważać jakieś suplementy.

Nie wiem kto zaszczepił mi takie myślenie i nie wiem czy jest ono prawdziwe czy nie, więc chciałbym abyście rozwiali moje wątpliwości.
Mianowicie - odkąd pamiętam sądziłem, że jeśli trenujemy z suplementacją i zarzucimy treningi to nasze mięśnie zanikną/stracą na obwodzie/będą mniej widoczne itp. itd. o wiele szybciej niż po treningach na sucho.
W skrócie:
suple - szybsze, ale mniej trwalsze efekty
na sucho - powoli, ale na stale.

Czy to prawda?

Od razu korzystając z okazji - czy warto już rozważać suple, odżywki itp.? Przez pierwsze miesiące ćwiczyłem systematycznie, aczkolwiek bez jakiegoś ułożonego planu po prostu jak mi się zamarzyło. Od jakichś 2-3 miesięcy ćwiczę 3 razy w tyg już normalnie, wg. planu.
Co do diety - nie mam ułożonej jakiejś rygorystycznej, natomiast świadomie staram się przestrzegać kilku zasad: więcej mniejszych posiłków, zdrowo, dużo mięsa i nabiału itp.
Od końca wakacji do końca roku trzymałem bilans dodatni, teraz jem mniej więcej "na zero". Dodam, że mam 17 lat.

Wypowiedzcie się :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
AD1 NIE
AD2 zależy od tego czy masz jakieś braki w diecie ( musiałbyś wiedzieć czego i ile jesz ), możesz pomysleć o BetaAlaninie, kreatynie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
na sucho jak nie bd sie przykładał do diety i treningów to efekty tez szybko znikną
najważniejsza w tym sporcie jest dieta i regeneracja
wstaw ankietę działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 391
Nie mogę edytować poprzedniego posta.

WIEK: 17
WAGA: 65
WZROST: 176
STAZ NA SILOWNI: 3 kwartały
CEL SUPLEMENTACJI: ogólny rozwój masy mięśniowej
TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIECIA (TYP BUDOWY): mezomorfik
Dieta jak napisałem


Może jeszcze jedno pytanie od razu zadam.
Biceps ewidentnie "urósł" mi wizualnie, uwypuklił się, po prostu widać że go wyćwiczyłem, jednak obwodowo cały czas od początku treningu stoi w miejscu. Coś jest nie tak?

Zmieniony przez - Piter1 w dniu 2014-03-23 11:53:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
nie ma diety nie bd efektów;)
niestety taki sport tu 70%sukcesu to dieta z dodatnim bilansem kalorycznym
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html oblicz tu zapotrzebowanie
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie tu wstaw to co jesz
wstaw tu to wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 391
Ale własnie chodzi o to, że efekty są! Wyraźnie to widać wizualnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
w czym wiec problem jezeli sa efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 391
No właśnie napisałem w czym. Że mimo że są widoczne efekty obwodowo stoję w miejscu. Nie wiem czy się tym przejmować czy coś, no bo tak nie powinno chyba być, trochę to dla mnie dziwne.

Zapotrzebowanie mi wyszło jakieś 2990kcal. Problem w tym, że nie bardzo mam jak napisać ile konkretnie czego jem, bo matka się tym zajmuje no i zjem przykładowo 3 kotlety schabowe i teraz skąd wiedzieć ile tego dokładnie było jak każdy był innej wielkości i jeden miał 2 razy więcej bułki od drugiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
O matko...

mamy za Ciebie ważyć? jak obwody idą w górę a waga stoi to jest DOBRZE. Liczą się chyba efekty wizualne a nie cyferki prawda? Jeśli wyglądasz coraz lepiej to tylko na plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402339
dokladnie j/w
chyba ze dla Ciebie wyznacznikiem jest waga a nie lustro..?
jezeli chcesz podbic wage bedziesz musiał zwiekszyc ilosc kcal w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 391
Po prostu wydało mi się to trochę dziwne. W najbliższych dniach postaram się dokładnie policzyć co jem przykładowego dnia i wpisze na te strone co daniel podał i wstawię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna, czy warto?

Następny temat

Odżywki i Niedoczynność tarczycy

WHEY premium