SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szmexy - Naturalne Realia

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 410977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22874
Szmexy
Streetz Killer
czyli nie ma roznicy gdyby sie zjadlo ok . 80 g wegli z chleba pszennego z z 30 gramowa porcja masla z jakims chudym bialkiem , lub takie same proporcje BTW z ryzu brazowego i oliwy ? bilans kaloryczny dla przykladu ujemny.

diwadek
Jak myślisz co Ci odpowie człowiek lubiący jeść, gotować, pichcić w stylu IIFYM


Jest różnica chociażby w mikroskładnikach. Wszystko zależy od kontekstu i konkretnego przypadku, aczkolwiek ten posiłek, który napisałeś głupi nie jest i na pewno mógłby być zamiennikiem, ale czy takim samym albo lepszym - nie koniecznie.

Streetz Killer
:P szmex jaki jest najnizszy poziom tkanki tluszczowej nie zagrazajacy jakos zdrowiu i mozliwy do osiagniecia u osoby trenujacej na silce 4 x w tygodniu przykladajacej sie w 100% do diety i treningu.? 7 % to wynik ktory mozna utrzymac na stalym poziomie , nawet budujac miesnie ? mozliwe jest utrzymanie bf 5 % przez dlugi okres bez suplementow spalaczy? czy te wartosci sa dobre dla zdrowia? kulturysci po zawodach nawet 1-4 dni po nich nie sa juz tak docieci i wyseparowani , z czego to wynika? multum pytan, ale chcialbym bardziej ogarnac te kwestie bo jestem w nich zielony, w necie ciezko jakies info o tym znalezc :/ dzieki ! :D


Kulturyście nie są tak poseparowani, bo najczęściej 1-4dni po nich buzia im się nie zamyka i wodą nachodzą, ale też nie wszyscy :) zdrowy poziom tłuszczu... też to ZALEŻY od wielu czynników. Jeden mając 80kg i jedząc 1800kcal przy 7% tłuszczu prędzej czy później się posypie, tym bardziej bez dopingu. Masz też sprinterów, którzy mają po 7% tłuszczu, tylko że oni jedzą multum żarcia + są na dopingu i taki poziom tłuszczu to bardziej efekt uboczny. Wg. mnie UTRZYMYWANIE poziomu tłuszczu na masie, to w 90% przypadków stanie w miejscu. Raczej bym nie masował powyżej 15% BF-a. Organizm każdego sam da o sobie znać jak poziom tłuszczu będzie dla niego za niski. Dla jednego będzie to 8%, dla drugiego będzie do 15%.

szmex na masie jak jestes jaki masz ok bf ? wiec formy na 7 % bf nie mozna utrzymac, bedac na masie ? zalozmy ze ktos jest szczuply i genetycznie ma malo tluszczu w ciele (ok 10-11% bez cwiczen i diety), gdyby udalo mu sie zejsc np do 6-7% tluszczu treningiem i dieta na bilansie kalorycznym bliskiemu 0 , i gdyby wszedl na dodatni bilans ok 300 kcal i chcial masowac udaloby mu sie utrzymac taki poziom tluszczu, nawet pomimo restrykcyjnej diety i treningu ? czy predzej czy pozniej zlapalby wiecej fatu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Dzięki Sebastian za link, odniosę się do niego jak przeczytam ;) nie napisałem, że TYLKO kalorie są ważne :) napisałem, że bilans jest najwazniejszy, a w bilans też wchodzi TEF, a TEF jest zależy od makrosów w diecie, do tego jeszcze dochodzi np. NEAT, które jest równie ważny i może się zmienić za sprawą samej zmiany makro. Trening siłowy może lepiej iść zmieniając makro i paląc przy tym więcej kalorii, no ale dalej koniec końców tworzymy ujemny bilans kaloryczny w jakiś sposób :)

Streetz Killer

szmex na masie jak jestes jaki masz ok bf ? wiec formy na 7 % bf nie mozna utrzymac, bedac na masie ? zalozmy ze ktos jest szczuply i genetycznie ma malo tluszczu w ciele (ok 10-11% bez cwiczen i diety), gdyby udalo mu sie zejsc np do 6-7% tluszczu treningiem i dieta na bilansie kalorycznym bliskiemu 0 , i gdyby wszedl na dodatni bilans ok 300 kcal i chcial masowac udaloby mu sie utrzymac taki poziom tluszczu, nawet pomimo restrykcyjnej diety i treningu ? czy predzej czy pozniej zlapalby wiecej fatu ?


Nie wiem...12-13% mam teraz myślę, mniej na pewno nie.
Nie napisałem, że NIE MOŻNA UTRZYMAĆ 7% BF ;) napisałem, że to w większości przypadkó stanie w miejscu, bo w większości przypadków ludzie nie mają 10-11% bez ćwiczeń i diety ;)
Moja odp. - będzie mu łatwiej utrzymać taki BF, ale w końcu mu dojdzie smalcu, tym bardziej bez bomby ;) Skąd w ogóle takie pytanie itp.itd. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Dlatego mówię o tym, że pisanie o samych kcal to mocne uogólnienie i może być, źle odebrane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Widze fajne dyskusje sie tu odbywaly podczas mojej nieobecmosci.
A teraz poprosze aktualna miske jakas bo sie za tymi fotami stesknilam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1170 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20678
No jakoś słabo ostatnio z fotkami szamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 383 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9505
Bo teraz je tylko kurę i ryż xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22874
Szmexy

Dzięki Sebastian za link, odniosę się do niego jak przeczytam ;) nie napisałem, że TYLKO kalorie są ważne :) napisałem, że bilans jest najwazniejszy, a w bilans też wchodzi TEF, a TEF jest zależy od makrosów w diecie, do tego jeszcze dochodzi np. NEAT, które jest równie ważny i może się zmienić za sprawą samej zmiany makro. Trening siłowy może lepiej iść zmieniając makro i paląc przy tym więcej kalorii, no ale dalej koniec końców tworzymy ujemny bilans kaloryczny w jakiś sposób :)

Streetz Killer

szmex na masie jak jestes jaki masz ok bf ? wiec formy na 7 % bf nie mozna utrzymac, bedac na masie ? zalozmy ze ktos jest szczuply i genetycznie ma malo tluszczu w ciele (ok 10-11% bez cwiczen i diety), gdyby udalo mu sie zejsc np do 6-7% tluszczu treningiem i dieta na bilansie kalorycznym bliskiemu 0 , i gdyby wszedl na dodatni bilans ok 300 kcal i chcial masowac udaloby mu sie utrzymac taki poziom tluszczu, nawet pomimo restrykcyjnej diety i treningu ? czy predzej czy pozniej zlapalby wiecej fatu ?


Nie wiem...12-13% mam teraz myślę, mniej na pewno nie.
Nie napisałem, że NIE MOŻNA UTRZYMAĆ 7% BF ;) napisałem, że to w większości przypadkó stanie w miejscu, bo w większości przypadków ludzie nie mają 10-11% bez ćwiczeń i diety ;)
Moja odp. - będzie mu łatwiej utrzymać taki BF, ale w końcu mu dojdzie smalcu, tym bardziej bez bomby ;) Skąd w ogóle takie pytanie itp.itd. ?

wiesz moze jak ytrzymac bf 7 % przez dlugi okres? pytania stad, bo patrzac na sportowcow, czy (nie wiem jak to nazwac- kulturysta, model , fitness?) typu angelov, jeff seid, simeon panda, ulisses jr przez wiekszosc okresu ich bf w tych granicach, i ciekawi mnie jak oni to robia. czy stosuja jakies wspmagacze, fat vurnery, moze jakies mocniejsze srodki.... ? wyjasnilbys jesli mozesz of course :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Streetz - zacznijmy od tego, że Ty pytasz o robienie masy, a oni masy nie robią tylko trzymają formę. Trzymanie BF-u w ryzach bez zalewania jest tylko zależne od tego jak organizmu będzie na taki poziom reagował, a że oni raczej wszyscy za dzieciaka byli sucharami i głównie uprawiali sport od dzieciaka to im jest łatwiej niż komuś, kto był kiedyś spasionym grubasem jak ja ;) Jeff Seid jak chciał przymasować to go podlało i to było widać gołym okiem, to samo wielu innych ;) zawodnicy gdyby trzymali formę cały rok...to.... nie robiliby 10-16tyg redukcji przed zawodami? xD


Sorry, nie chce mi się robić wpisów, nie mam motywacji czasu ani ochoty, także zdjęć jedzenia też nie robię ;) nic ciekawego też nie jem, lecę po najniższej linii oporu :D


Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2015-07-22 21:38:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Specjalnie dla Was :D po 3 dniach na -1000kcal :D a jutro znowu martwy ciąg :D taki tam deser, po zjedzeniu 400g brokuła, 400g kuraka, 400g pomidorów i 100g ryżu :D






Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2015-07-22 23:01:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22874
Aha dzieki, niskiego bfa na masie nie da sie utrzymac... A szkoda. Wytlumaczylbys jak wygladaja takie przygotowania do zawodow?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Srubex - NO PAIN NO GAIN

Następny temat

relakz - Road to HeavyWeight

Wiecej