SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Symetria to dobra rzecz
I nie będę wnikał na ile te kalkulacje są prawdziwe

Dzisiejszy trening
TRENING
UPPER BODY

Rozgrzewka - 10 minut

Wyciskanie na płaskiej - 92kg - 5,5,4,4,4
Wyciskanie na skosie 60kg - 5x10
Wyciskanie kettli na ławce - 2KB24 - 5x10
Wiosłowanie podchwytem - 98kg - 5x5
Podciąganie podchwytem - 10,8,8,6,6
Wyciskanie stojąc - 60kg - 5,5,4,4,4
Wyciskanie stojąc - 40kg - 5x12

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu
To zdecydowanie nie był mój dzień. Zamiast trzymać się tego co pisałem po ostatnim treningu, postanowiłem dołożyć do ławki i się zesra ... spuchłem. Jednak 2kg co cztery dni to z dużo w WL. Jeśli na kolejnym treningu nie dobiję do 5x5 z 92kg, to będzie znaczyło że tafiła się ściana i trzeba zrobić cofkę. Jak już ławka się spieprzyła, to reszta poszła po bandzie. Na skosie w miarę spokojnie, chyba dobrałem odpowiedni ciężar, z już były opory, zakres ruchu na maksa. Wiosłowanie ładnie weszło w wąskim chwycie, ale już przy podciąganiu bicki zaczęły puchnąć. W wyciskaniu chyba z przekory złapałem te 60kg, po wcześniejszych seriach nie miało prawa pójść w 5x5, więc dobiłem barki na mniejszym obciążeniu.
To nie był mój dzień. Wiedziałem o tym już przed treningiem

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Taki dzień...najpierw sp******iłem serie rozgrzewkowe na ławce, potem usiłowałem ściągnąć talerz przy zakręconej sztandze... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
_Szajba_

Wyciskanie na płaskiej - 92kg - 5,5,4,4,4
Komentarz do treningu
To zdecydowanie nie był mój dzień. Zamiast trzymać się tego co pisałem po ostatnim treningu, postanowiłem dołożyć do ławki i się zesra ... spuchłem. Jednak 2kg co cztery dni to z dużo w WL. Jeśli na kolejnym treningu nie dobiję do 5x5 z 92kg, to będzie znaczyło że tafiła się ściana i trzeba zrobić cofkę.

To może cofniesz się do moich obecnych obciążeń w WL i klatka raz w tygodniu ?,będzie raźniej i może bardziej motywująco.
W poniedziałek w planach mam
WL - 5x40 5x56 5x66 5x75 3x5x82,5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
drazekm - dla mnie bardzo motywujące są Twoje zamierzenia.
Mogę o nich tylko pomarzyć!

Szajba - najważniejsze, że wiesz na co Cię stać przed treningiem i za dużo nie szarżujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Drazekm, na białą flagę jeszcze za wcześnie. Zakładany cel na koniec grudnia to 95kg 5x5, także myślę, że te parę kilo uda mi się dorzucić, o ile będę się trzymał liniowego progresu, a nie skakał jak mi ambicja podpowie

Ojanie, mam na utrzymaniu rodzinę (sporą) więc nie stać mnie na szarżowanie. Co jakiś czas , w razie "W", roluję sztangę od mostka do ud, by nic w przyszłości mnie nie zaskoczyło

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
@szajba-Jeśli na kolejnym treningu nie dobiję do 5x5 z 92kg, to będzie znaczyło że tafiła się ściana i trzeba zrobić cofkę.



Możesz zastosować manewr zwany taktycznym . Zajmujesz dogodne stanowisko wobec przeciwnika czyli nie oddajesz ani grama z ciężaru a nawet dorzucasz i robisz 94kg-3,3,3,3,3 następny trening 96kg jak da radę to tak samo 3,3,3,3,3, jak nie to mniej 2,2,2,2,2 .Następnie jak przeciwnik jest pewny że jesteś na wyczerpaniu robisz odwrót do 88kg robisz 5x5 nastepny trening dowalasz 92kg i robisz 5x5 .Liniowa progresja zakłada wiele manewrów i nie oznacza tępego marszu na przód ku zagładzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Godula, no i jak nie dać Ci łapki w górę, no jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Godula, nie stawiaj na mnie krzyżyka
Tak jak napisałem w swoim komentarzu po treningu, po pierwsze, nie był to mój dzień, po drugie nie trzymałem się ustalonej progresji. Na kolejnym treningu wejdzie jak trzeba i do 95kg 5x5 na koniec grudnia dojdę bez stosowania dodatkowych myków.

Korzystają z wolnego pokusiłem się o ocenę porównania MC Sumo w wykonaniu Kebula i swoim. No i teraz mam zagwostkę

Na zdjęciu uchwycony moment już po wybraniu luzów, sztanga w ruchu.

Nie żebym się kogoś czepiał, po prostu szukam odpowiedniej technicznie pozycji.
W przypadku mojego sumo, zostało ono ocenione na 3 z plusem, cytuję
Anonim
tego co pamiętam jednak, biodra wyżej (u Ciebie dużo wyżej) klata do przodu, tylko nie wiem czy Ci rąk nie braknie bo za wąsko stoisz. W takim ustawieniu też, sztanga ma chyba u Ciebie jednakowy dystans do pokonania jak w klasyku.

Z kolei u Kebula ocena na 5 z minusem z adnotacją
Anonim
I bardzo elegancko Ci to wyszło .


Ech, nie na moją głowę te niuanse





Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2016-12-11 10:39:17

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma czarow. Jak bedziesz bratem blizniakiem kebula to wasze ciagi beda wygladac tak samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
fanslaska
Nie ma czarow. Jak bedziesz bratem blizniakiem kebula to wasze ciagi beda wygladac tak samo.

Nie bardzo rozumiem

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium