SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
z Twoim metabolizmem nie ma o co się martwić

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taki Fit młodzieniec. Fajnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Żeby metabolizm nakręcić, to po prostu zap*****lać trzeba, no ale to Gwidzie wiesz
Fanie, fit młodzieńcem to będę, gdy wrócę do biegania. Oczywiście nie za szybko i nie za długo, tak żeby masy nie zgubić

Miałem dsziś nagrać próbę konkursową, ale po obejrzeniu filmiku drazekm poczekam na ostateczne informacje dotyczące wykonania, akcentów itp itd
Pozostało więc zrobić to co zwykle

TRENING
UPPER BODY - SIZE

Rozgrzewka - 10 minut

Wyciskanie na płaskiej - 65kg - 10x10
naprzemiennie z
Wiosłowanie nachwytem - 73kg - 10x10

Wyciskanie sztangi zza karku - 42kg - 10x10
naprzemiennie z
Uginanie przedramion ze sztangą - 28kg - 10x10

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu:
Na ławce dorzuciłem 2kg, w wiośle - 3kg, wszystkie przerwy - 60 sekund. Ciężko, ale wlazło, na ławce musiałem pod koniec robić odpoczynki ze sztangą u góry. W sumie nie wiem czy odpoczywałem, czy może bardziej wydłużałem agonię, ale wlazło. Wyciskanie zza karku +2kg i to chyba był błąd. Nie da się wszędzie dokładać. Sześć serii weszło po 10 repsów, w czterech ostatnich odkładałem sztangę po 8 lub 9 repsie na barki i po dwóch, trzech oddechach dociskałem do 10. Uginanie jak to uginanie, jak sam siebie nie oszukasz to szczęśliwy nie będziesz. W górę, po koniec trochę oszukiwania, natomiast w dół, wszystkie powtórzenia ok 4sekund.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
E, dużo lepiej Ty z tej fotki niż podczas redukcji. Zdrowiej wyglądasz.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130935
Szajba - świetny wygląd!
Zaczynasz wyglądać jak kulturysta!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Szajba - świetny wygląd!
Zaczynasz wyglądać jak kulturysta!


Dzięki Ojanie. Takie słowa z Twoich ust, to dodatkowa motywacja ... ale chyba oślepił Cię blask reflektorów na scenie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Masa może i tak, tylko co z siłą?

Trening
LOWER BODY POWER &SIZE?

Rozgrzewka - 10 minut

Back Squat - 5x50 5x60 5x70 5x80 5x90 3x5x100 20x60
Dead Lift Sumo - 5x50 5x60 5x70 5x80 5x90 5x100 5x110 5x120 3x5x130
Stiff Leg Deadlift - 20x60

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu:
Tak mi się nie chciało robić 10x10, taki byłem leniwy, że wykombinowałem sobie trening z większym obciążeniem, tylko po to żeby przerwy były dłuższe No i o ile w początkowych seriach odpoczywałem 60 sekund, to w końcowych przy przysiadach 120 sekund, a w ostatnich przy ciągach aż 180 sekund.
W przysiadach zaczynam panować nad ciężarem i mimo iż czuję że w połowie ruchu w górę, coś mi się przełącza i grzbiet wkracza do akcji, to staram się to ograniczać. Jak wygląda to w ciągach, można zobaczyć na filmiku.
Od razu zaznaczę, że mój sumo ze względów technicznych jest nieco odmienny od prawdziwego sumo. Sztanga pomiędzy talerzami ma 120cm, więc nie mogę nóg szerzej rozstawić (i tak mam lęki czy sobie palucha nie przygniotę), no i talerze trochę mniejsze od standardu.
Na filmie ostatnia seria 5x130. Proszę nie komentować bajzlu



Poproszę o konstruktywną i konstruktywną mniej ocenę, co tu poprawić i na co zwrócić uwagę

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Masa może i tak, tylko co z siłą?



Zdaje się, że sam przyznałeś, że ciężko te dwie sroki na raz za ogon ciągnąć. I tak dla przykładu, Twoje dzisiejsze siady. Roboczo zaplanowałeś i wykonałeś ze stówką, więc te 10 repsów w sumie z 80ką i 90ką były nie tylko nie potrzebne a wręcz szkodliwe pod kątem budowania siły. Za ciężko na rozgrzewkę a za mało na adaptację. Po prostu Cie podmęczyły i tyle, na budowanie masy się nie znam więc może i ma to sens, ale dla siły to strzał w kolano.

MC nie komentuję, bo wygląda dla mnie jak klasyk tylko z rękoma między nogami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dzisiejszy trening nie był nastawiony na budowanie siły. Potrzebowałem odskoczni od rutyny 10x10
W kwestii ciągu. Nie wiem, jak Ty robisz klasyka, ale ja nogi mam zdecydowanie węziej, niż 120cm w rozstawie. Podobnie stóp przy klasyku nie rozstawiam szeroko na zewnątrz. Skoro więc zauważyłeś że coś jest nie tak, a zauważyłeś na pewno określając to jako klasyka, poproszę o wytknięcie tych błędów.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium