SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Szajba napisał:
" Oj, jak się nie chciało. Myślę, że Ojan mógłby u mnie nauki z niechciejstwa brać Poszły dwie serie i chcenie wróciło, później była chęć na kilka serii ekstra, ale wspomniałem ostatni trening, a raczej dzień po, i dałem sobie siana. Znaczy szejka potreningowego. "

Nawet nie wiesz jak bardzo mi się nie chce!
A najbardziej nie chce mi się brać nauki.
Trenuję sobie bez szukania optymalnej drogi rozwoju muskulatury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
panteon
W przysiadzie masz 62kg a w SLD 73...??

Tak. Mniej więcej 60%maksa. Dodam tylko, że w przysiadzie się męczę, a przy SLD odpoczywam. Nie dlatego, że jest za małe obciążenie, a raczej dlatego iż przysiad angażuje więcej mięsa i kondycja nie wyrabia.

ojan

Nawet nie wiesz jak bardzo mi się nie chce!
A najbardziej nie chce mi się brać nauki.
Trenuję sobie bez szukania optymalnej drogi rozwoju muskulatury.

No tak, ja również nie muszę poszukiwać optymalnego toru uderzenia dla młotka. Niestety z budowaniem muskulatury, wygląda to tak jakbym przy wbijaniu gwoździ, napieprzał młotkiem po palcach


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2016-10-02 22:24:08

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
nie dawqalo mi to spokoju jak nie dac rady ?



tylko 2x16 ale to wiecej niz 20 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No i ładnie Kebul. Pracuj nad tym, od czasu do czasu powyciskaj, trochę praktyki i ciężary pójdą w górę, bo tu bardziej o praktykę niż o siłę chodzi.

Ja tymczasem wagon węgla rozładowałem

TRENING
UPPER BODY - SIZE

Rozgrzewka - 10 minut

Wyciskanie na płaskiej - 62kg - 10x10
naprzemiennie z
Wiosłowanie nachwytem - 70kg - 10x10

Wyciskanie sztangi zza karku - 40kg - 10x10
naprzemiennie z
Uginanie przedramion ze sztangą - 28kg - 10x10

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu:
W dwóch pierwszych ćwiczeniach dorzuciłem obciążenia, do ławki -2kg, do wiosła - 5kg. Sztangielki zastąpiłem sztangą i trochęuprościłem układa treningu. W sumie w niecałe półtorej godziny przerzuciłem 20ton. Teraz do północy mogę się bezkarnie opychać ryżem, owsem i schabem
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Opychanie się nigdy nie jest bezkarne!
Te połączenia ćwiczeń wydają mi się ciężkie! (WL i wiosłowanie)
Następne połączenie wydaje mi się lepsze (łatwiejsze) do wykonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Opychanie się nigdy nie jest bezkarne!
Te połączenia ćwiczeń wydają mi się ciężkie! (WL i wiosłowanie)
Następne połączenie wydaje mi się lepsze (łatwiejsze) do wykonania.


W ciągu dnia staram się za bardzo w siebie nie ładować, tak by w miarę komfortowo trening przeprowadzić, po treningu muszę wszystko nadgonić, także objadanie się jest wliczone w bilans
To pierwsze połączenie na partie antagonistyczne, może wygląda ciężko, ale wchodzi całkiem przyjemnie. Kolejny zestaw, wykonywany bezpośrednio po pierwszym to już lekka masakra dla ramion.
Musisz kiedyś spróbować

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Jak nie zapomnę to spróbuję w listopadzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Nagrody juz przyznane-działaj ,bo są aż dwie :)


https://www.sfd.pl/Nagrodzeni_w_dziale_+35-t833432-s114.html#post7 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kebul nie wiem czy bym ci zaliczył tor wypychania jest inny niż ze sztanga, chyba łatwiejszy bo łapsko nie jest tak do tyłu mocno odchylone. szajba wczoraj na treningu żaden z młodych chłopaków nawet 20 kg nie mógł ruszyć z karku

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Gwid
kebul nie wiem czy bym ci zaliczył tor wypychania jest inny niż ze sztanga, chyba łatwiejszy bo łapsko nie jest tak do tyłu mocno odchylone. szajba wczoraj na treningu żaden z młodych chłopaków nawet 20 kg nie mógł ruszyć z karku


Z kettlmi jest taki problem, że trzeba przeciągnąć je z przodu ciała za głowę i w pewnym momencie pracę przerzucamy z przedniej części ciała na tył. I tu natykamy się na coś jakby martwy punkt. Do tego trzeba dołożyć zmianę środka ciężkości i robią się schody. Oczywiście to moje subiektywne odczucia.
Gwidzie, masz u siebie kettle, to spróbuj. Mi trudno się wypowiedzieć gdyż mam do czynienia i ze sztangą i z kettlami, także dylemat czy pierwsze było jajko czy kura, pozostanie niewyjaśniony
Przy okazji prosiłbym Cię byś sprawdził jaka jest różnica przy frontach ze sztangą, dajmy na to 64kg i dwoma kettlami 32kg.

Żaden z młodych chłopaków nawet 20 kg nie mógł ruszyć z karku? Powiem Ci dlaczego. Jeśli software do bani, to nawet najmocniejszy hardware nie pomoże

No i dzisiejszy trening
LOWER BODY-SIZE

Rozgrzewka - 10 minut

Front Squat - 65kg - 10x10
naprzemiennie z
Stiff Leg Deadlift - 75kg - 10x10

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu
We frontach dorzuciłem 3kg w stosunku do ostatniego treningu, do ciągów - 2kg. Nie powiem, że lekko było, gdyż ostatnie 5 przerw wydłużyłem do 90 sekund. Nie mogłem oddechu uspokoić.
Zastanawiam się nad przejściem do formuły 10 serii x 5 repsów. Trzeba będzie poczytać trochę na ten temat. Może takie mieszanie mikrocykli 10x10 i 10x5 pozwoliłoby w nieskomplikowany sposób zbudować i masę i dodać trochę siły?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium