SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 720674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Wpadłem!
Poczytałem!
Nie znalazłem nic nadającego się do wyrzucenia.
Każdy radzi jak umie. Krew się nie leje. Zabawa trwa.
Szajba wyciąga wnioski - teraz ładuje akumulatory!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728591
Też wpadłem i dyskusja ostra na testosteronie-dobry znak-będzie ostra rywalizacja w kolejnych konkursach.

Co do techniki przysiadu-każdy ma ten pewien własny styl ale pryncypia trzeba zachować -bo to już nie są żarty i nawet śmieszy ciężar na 50 % może niezłą krzywdę zrobić-wiem coś o tym bo trochę miałem kontuzji przez przysiady na dużych i małych ciężarach.

Szajba -masz raczej bardzo krótki staż w przysiadach -tak myślę ale z biegiem lat ,jak będziesz nad tym pracował-na każdych ciężarach-będzie coraz lepiej.

Na filmie z trenerem ciężarowców Markiem Wojciechowskim-są pokazane testy na przysiad dla ciężarowców-ja go zdałem,reszta chłopaków też (wiadomo ciężarowcy i do tego mistrzowie).

Warto spróbować ,jakTobie to pójdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Są braki w technice i wzorcu ruchu. Te braki zamierzam poprawić, ale nie cofając się do pustej sztangi, lecz przy 80-85% maksa.


Nie jestem Twoim proboszczem więc nie będę Ciebie nawracał. Więc na zakończenie, z ciekawością będę zaglądał jak się szlifuje wzorce ruchowe na ciężarach submaksymalnych.

Acha, jak wolisz czerpać wiedzę z forum niż z książek, to mały cytat dla Ciebie, z tego artykułu http://potreningu.pl/articles/4553/przysiad--rob-go-poprawnie

Pochylanie się w przód

Obserwujemy wówczas, gdy przysiad zaczyna przypominać „dzień dobry”. Nadmierne pochylane się w przód, „składanie się”, może być spowodowane zbyt słabymi mięśniami korpusu. Błąd ten obserwuje się również przy braku rotacji zewnętrznej bioder, przy nadmiernym skręceniu stóp na zewnątrz. Występuje, gdy z dolnej pozycji przysiadu chcemy podnieść się w górę i pomagamy sobie wypychając w górę biodra i dwugłowe ud. Powoduje to zgięcie się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i wykorzystanie siły pleców zamiast nóg w końcowej fazie przysiadu.

Pomocne może być wzmacnianie mięśni korpusu oraz neutralne ustawienie stóp, bez skręcania ich na zewnątrz, a także wkręcanie stóp w podłoże z rotacją bioder i utrzymanie jej przez wszystkie fazy ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Pojadłem, popływałem, pobiegałem.
Przeleciałem wszystkie dzienniki, nic nie napisałem, bo nic mądrego nie miałem do napisania.
O jutra wracam do treningów, bo nudą wieje.

Dzięki za porady.. Wziąłem je sobie do serca.

W razie gdyby ktoś chciał skonfrontować siłę core, stawię się w Blitzkrieg-u.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 277 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4119
Jak twoja masa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
remcyk
Jak twoja masa?


Nie wiem
Na wszelki wypadek nie wchodzę na wagę, a lustro mówi mi to co chcę by mi powiedziało.
Póki co, za krótki okres by coś mogło urosnąć.
Za jakiś czas zrobię jakieś podsumowanie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Ho! Szajba nie słuchaj ich, nie rób w ogóle przysiadów. Idź pobiegaj, to jedyna słuszna droga :)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
shadow78
Ho! Szajba nie słuchaj ich, nie rób w ogóle przysiadów. Idź pobiegaj, to jedyna słuszna droga :)


Ty wiesz, coś w tym jest
Daj mi parę miesięcy, może parenaście i wracam do biegania. Tymczasem, chcę zbudować trochę mięśni, by jak niektórzy TRI cieszyć się wrażeniem jakie wywołuje przymiarka koszuli w sklepie

Trening
Rozgrzewka - 10 minut

UPPER BODY - POWER

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu
Zacząłem trochę niżej, by spokojnie, przezz dłuższy czas progresować. Krótko i treściwie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
shadow78
Ho! Szajba nie słuchaj ich, nie rób w ogóle przysiadów. Idź pobiegaj, to jedyna słuszna droga :)


Ty wiesz, coś w tym jest



A Xzaar jak głupi, całą zimę planuje przysiady trzaskać i po co mu to


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2016-08-22 22:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
E, ja też już zacząłem przysiady. Też chcę trochę mięśni się dorobić kiedyś ;)

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium