SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

System treningowy przy sw

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 213

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 668
Witam. Zamierzam połączyć BJJ z siłownią dla zwiększenia siły masy i poprostu dla sylwetki w jakieś części też. Zastanawiam sie ktory system treningowy wybrać jesli bjj robie 2 razy w tygodniu. Żeby dostac to czego chce zamiast sobie zaszkodzić brakiem regeneracji. Pod uwagę biore :

Fbw np: 2 razy lub 3 razy w tyg jesli bjj wypadnie 1 w tyg
Push pull legs 3 razy w tyg
Split góra dół 2 razy w tyg lub 3 jesli nie bedzie możliwości treningu bjj 2 razy i wypadnie 1 raz w tyg

Ktora opcja bedzie najoptymalniejsza na mase i sile i zeby sie to fajnie regenerowało wszystko?

Pozdro !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2938 Napisanych postów 49517 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 635763
Trudno wyczuć, która opcja będzie najbardziej optymalna ale przy 2-3 treningach fbw będzie dobrą opcją, opartą na wileostawowych ćwiczeniach i dobrej diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1129 Napisanych postów 14164 Wiek 53 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 227974
Bardzo ostrożnie z robieniem masy przy SW....można sobie nieźle wszystko spieprzyć.
Żeby nie stracić przy tym dynamiki ...
O regenerację nie ma się co bać , ja często po siłówce robiłem na koniec walkę z cieniem lub szybkie seryjki na worku. Coś jakby odmiana strechingu..he,he
Warunek ...nie wchodzić w zakres ćwiczeń na maksymalnych obciążeniach i bardzo małej ilości powtórzeń. Wiem że o najlepszy sposób na siłe / masę ale spore stary na dynamice i szybkości. Dlatego lepiej na średnich obciążeniach , do tego odpowiednia micha i będzie wolniejszy przyrost...ale pogodzisz dwie dyscypliny.

Tak w ogóle ile już trenujesz BJJ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3216 Napisanych postów 41828 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322470
Jeszcze pytanie co jest priorytetem, czy wygląd, czy SW.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1129 Napisanych postów 14164 Wiek 53 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 227974
ronie220
Jeszcze pytanie co jest priorytetem, czy wygląd, czy SW.

Dokładnie tak...dlatego między innymi zadałem pytanie , czy długo już trenuje BJJ ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING FBW DO OCENY