SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Suplementy dla boksera

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 373

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 385 Napisanych postów 1396 Wiek 1 rok Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70010
W takim wypadku nie widzę, żebyś miał dietę dopiętą na 100%, a takowa jest najlepszym suplementem.

Przede wszystkim zainteresuj się zdrowym odżywianiem, czym jest indeks glikemiczny, jak bilansować posiłki, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne (dużo jest kalkulatorów internetowych) itp. Do tego kup wagę elektroniczną (nawet najprostszą za 20 zł, sam takiej używam), zainstaluj jakąś apkę na smartfona do zliczania kalorii (polecam Fitatu) i licz skrupulatnie przez tydzień każdy posiłek. Później sprawdź jak się ma to do obliczonego zapotrzebowania kalorycznego i wynikających z niego stosunków węglowodanów, białek i tłuszczy. Po wszystkim zastanów się czego jeszcze brakuje w diecie (warzyw i owoców nigdy dość), jakich składników powinieneś dostarczać więcej i dołóż odpowiednie składniki do diety (dalej mówimy o normalnym jedzeniu). Nadal musisz skrupulatnie liczyć każdy posiłek i starać się dokładać to czego brakuje. Po jakimś miesiącu dopinania diety, jeśli nadal będziesz miał jakieś braki to przyjdzie czas na suplementy diety. I tutaj polecam poważne się zastanowić bo np. polecona kreatyna często powoduje wzrost masy (wynika to z badań) co u boksera może mieć kolosalny wpływ na wynik w zawodach (wyższa kategoria to wyżsi zawodnicy).

Jest jeszcze jedna kwestia. Pisałeś o sile na treningu. Jak u was wyglądają treningi? Robicie rozgrzewkę, trenujecie technikę (tutaj wlicza się tarczowanie, sparingi technicznie, zadaniówki itp.) ewentualnie na koniec jakieś elementy wytrzymałościowe (tempówki na worku, obwody itp.) czy może katujecie się na początku i na końcu robicie technikę? Powiem ci z doświadczenia, że u nasz nie ma tak, żeby ktoś nie miał siły na części technicznej, która w boksie jest najważniejsza. A to że na końcu (trening stircte wydolnościowy) ktoś troszkę stopuje bo jest już wypompowany to żaden problem.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-05-18 14:23:04
1
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 20 lat Na forum 125 dni Przeczytanych tematów 221
Jeśli chodzi o to 1 to właśnie napisałem tutaj bo nie chcę zagłębiać w te tematy ponieważ no nie interesuje mnie to. Chodzę na boks żeby sobie trenować mieć coraz lepsze wyniki ale wiem że zawodowcem nie będę po prostu robię to z pasji. Dlatego chciałem sobie coś pobrać co by mi pomogło w lepszych wynikach itp. Jeżeli chodzi o 2 rzecz to jest tak, że rozgrzewka, technika w parach tarczowanię na zmianę to co trener powie. Potem obwody, worki albo hantle. Z techniką jak robimy nie ma problemu bo robię ją zawszę jak najlepiej i mocniej bo wiem, że najważniejsza. Potem też se daje rade ale chodzi mi o to żeby dawać rade jak teraz np na 100% to na 150% jak najmocniej cały czas nawalać itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ankieta do pracy magisterskiej

5 powodów, dla których nie powinno się odkładać startu w biegu survivalowym 5 powodów, dla których nie powinno się odkładać startu w biegu survivalowym 10 przykazań odchudzania - efektywne odchudzanie 10 przykazań odchudzania - efektywne odchudzanie 9 objawów świadczących o zaburzeniach hormonalnych 9 objawów świadczących o zaburzeniach hormonalnych  Julia Vins – kontrowersyjna Muscle Barbie Julia Vins – kontrowersyjna Muscle Barbie Sterydy nasilają trądzik Sterydy nasilają trądzik Czy możliwe jest budowanie mięśni za pomocą taśm oporowych? Czy możliwe jest budowanie mięśni za pomocą taśm oporowych? Kiran Bassan - od pączków do hantli Kiran Bassan - od pączków do hantli Fit naleśniki - wersja wytrawna Fit naleśniki - wersja wytrawna