SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1490
Witam, szukałem na forum, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Jestem posiadaczem białka whey 100 z Treca. Dietę mam ułożoną. Ćwiczę juz od niecałego roku. Czy mogę brać to białko np pół godziny przed snem kiedy buduję masę mięśniową?(Nie spowoduje to, że metabolizm przyśpieszy i zamiast nabierać będę tracił na wadze?) W ciągu dnia spokojnie dostarczam białko z pożywienia, ale bywa, że mam deficyt i najlepszym rozwiązaniem na koniec byłoby wypić odżywkę. Ogólnie wygląda u mnie to tak jeśli chodzi o suplementacje. Oczywiście podstawą jest dieta. Rano 30 min przed posiłkiem wciągam 5 g kreatyny. Zaraz po treningu robie sobie carbo plus whey w proporcjach 50 gCarbo 15g Whey(co daje mi jakieś 47gw/w 10gb) i tym popijam kolejne 5g kreatyny(moje kolejne pytanie czy tak moge robić? Wyczytałem kiedyś, że Carbo plus mniejsza ilość białka dobrze wpływa na wchłanianie kreatyny). Po pół godziny wciągam pełnowartościowy posiłek, najczęściej jest to kurczak z makaronem/ryżem i warzywa i jakieś półtora godziny później wypijałbym odżywkę białkową, 30 min przed snem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
może tak być jak bardzo chcesz. fakt, kreatyna podana z dawką węgli i białka wchłania się najlepiej, były badania w tym temacie.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
Wszystko zależy od ilości tego białka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1490
Malq od ilości branego białka przed snem? jedna porcja (30g) czyli jakeś 21,7 g białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 644 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3336
To myślę, że spokojnie możesz brać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
stojeden
może tak być jak bardzo chcesz. fakt, kreatyna podana z dawką węgli i białka wchłania się najlepiej, były badania w tym temacie.


rownie dobrze bedzie zajadajac kotleta ziemniakami

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
a czy ja gdzieś napisałem, że tak nie będzie ?

węgle to węgle, białko to białko, czy podamy z prochu, czy z pożywienia wchłonie się równie dobrze

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
napisalem w celu uzupelnienia
by autor zrozumial co masz na mysli

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2014-10-23 16:58:04

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1490
teraz właśnie nie rozumiem. Ten kotlet z ziemniakami jest do odżywki białkowej przed snem? Czy braniem kreatyny z Carbo i odżywką białkową? Jeśli to drugie i nie jest to ironia to mimo wszystko zaraz po treningu wygodniej mi przyjąć proch z kreatyną ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
chodzi o to, ze po posilkyu stwarzasz takie samo srodowisko jak po spozyciu carbo z bialkiem (w uproszczeniu, bo szybkosc trawienia w przypadku odzywek bedzie duzo wieksza)

chodzi tutaj o wyrzut insuliny, ktory jest bardzo dobrym transporterem dla aminokwasow chocby (kreatyna)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie suple na sen

Następny temat

Brak miarki

WHEY premium