SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Suple na rower, długie dystanse

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 87 dni Przeczytanych tematów 40
Witam. Wkręciłem się w kolarstwo szosowe, mam za sobą kilka, stu-kilometrowych wycieczek. Dotychczas doszedłem do tego co powinienem jeść i wybrałem swoje własne, ulubione przekąski.

Nadszedł czas, kiedy apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam w planach pokonywać dłuższe dystanse (ok 120-140km, tygodniowo min 400km).

Czym się wspomóc w trakcie jazdy, tak aby kręcić ile wlejzie? Mam na myśli tylko suple W TRAKCIE jazdy, nie chce bawić się w suple przed i po, wystarczy mi dieta.
Pozdrawiam
Mateusz.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6193 Napisanych postów 140959 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1034569
witaj jezlei mowa o typowym wsparciu suplementacyjnym, to mas ztylko do wyboru izotonik/cardbo, jak i wszelkiego rodzaju zele energetyczne i batony nic wiecej tutaj z suplementow zbytno sie nie nada.

z pokarmow beda to juz np zelki, ktory weykorzystac mozna jako doladonaie energii, dosc czesto kolarze wykorzystuja np suszone owoce, a nawet kanapki

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2018-07-24 21:40:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 20045 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 165357
Na pewno vitarbo, tansze carbo.
Izolat tak jak napisal kolega, tansza forma wpc.
Kiedys byly takie fajne zele z vitargo i dodatkami, moze ich poszukaj, mysle, zebys sie w nich odnalazl.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7619 Napisanych postów 106899 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1243062
No i moze być jeszcze kofeina.

Pomyśl może o supelementacji ogólnej a nie tylko przed czy w trakcie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Co sądzicie o PrePump double shot?
Jego skład -
Beta-alanina 5g
Jabłczan cytrulin 1g
Tauryna 2g
Kofeina bezwodna 400mg
Glukuronolakton 250mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6193 Napisanych postów 140959 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1034569
moze sie sprawdzic jako dorazny strzal
jednak jaki masz cel w stosownaiu tego typu srodka przy tak dlugich dystansach? w trakcie jazdy>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czytałem że te bcaa zmniejsza wytwarzanie kwasu na mięśniach, chodzi mi o to żeby później je zajechać. Przy ok 80km czuje że zaczynają piec

Zmieniony przez - PanzerBike w dniu 2018-07-26 22:39:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 698 Napisanych postów 2840 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53011
Ja biorę na szosę bidon z carbo + BCAA.

Na pewno bidon mi nie wystarcza na tyle godzin jazdy więc nie ma najmniejszego problemu aby się zatrzymać pod jakimś sklepem na zapoślsdziu i kupić jakiś izotonik i coś do zjedzenia.

Ja zwykle kupuje banan, czasami baton, czasami zwykła ... bułkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
PanzerBike
Czytałem że te bcaa zmniejsza wytwarzanie kwasu na mięśniach, chodzi mi o to żeby później je zajechać. Przy ok 80km czuje że zaczynają piec

Zmieniony przez - PanzerBike w dniu 2018-07-26 22:39:14

tak, mozna dac jak wspomnial Tomasz w trakcie wysilku z weglowodanami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dziękuję za komentarze. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Pamietaj tez zeby odpowiednio jec przed jak i po wysilku
przed posilki zasobne w weglowodany zlozone, a po by jak najszybciej uzupelnic gliko, tutaj przyda sie nieco fruktozy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki spalacz tłuszczu na początek ?