SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suchoklates i problemy z przybieraniem masy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 186
Witam.

Od długiego czasu zmagam się z wahaniami wagi, w miesiąc potrafię przytyć lub stracić dużo wagi. Zawsze lubiłem dużo zjeść domowego jedzenia (szczególnie domowych wędlin) jednak zawsze byłem chudą osobą. Nigdy nie miałem "brzucha", zazwyczaj "suchoklates". Od czasu gdy zacząłem mieszkać i gotować sam mam problemy z żywieniem i unormowaniem wagi. Przez ostatni rok unormowałem wagę z 60kg do 70kg (wspomagając się Mutant Mass'em i Mutant Whey) chociaż bym chciał trochę przybrać na masie z 10-15 dodatkowych kg. Mam niechęć do gotowego jedzenia, wszystko gotuję sam ze świeżych lub surowych-mrożonych produktów. Zazwyczaj nie mam ochoty na jedzenie, jednak trzymam się 3 posiłków dziennie.

Typowy zestaw tygodniowy (potrawy):
-steki wieprzowe (pieczone z solą i ziołami)
-piersi kurczaka (pieczone lub smażone)
-makaron
-ryż
-fasola
-smażone warzywa (mieszanki mrożone)
-owoce (grejfruty, banany, śliwki wędzone)
-jogurty owocowe
-jajka (gotowane)
-naleśniki z masłem orzechowym (gdy chcę zjeść coś słodszego)
-duże ilości wody (nie piję słodzonych napojów)
-sosy na bazie pomidorów z dodatkiem grzybów (domowe)
-mleko 2%+owsianka/płatki śniadaniowe
-ryby (dorsz) (jedyne gotowe jedzenie), paluszki rybne (z filetów) lub filety w panierce, czasem tuńczyk puszkowany
-piwo (jedna puszka tygodniowo ze względu na nerki, raczej nie piję bo nie mam z kim)
Nie jadam za bardzo świeżych warzyw gdyż zazwyczaj długo u mnie nie leżą ze względu na przetrzymywanie.

Z ćwiczeniami jest u mnie marnie, jeszcze 3 lata temu często chodziłem na siłownię, teraz ze względu na pracę i mieszane zmiany (czasy pracy na zmianie zmieniają mi się co tydzień, 6:00-14:00 lub 14:00-22:00) oraz problem z barkiem, którego się wystraszyłem (zaczął mi chrupać przy wyciskaniu). Teraz hantle i sztanga raczej się kurzą...
Często jeżdżę na rowerze gdy tylko mam czas, około 2x25km (przez co nogi mam dobrze rozbudowane za to góra całkowicie wyschła).

Pytania odnośnie diety
Czy nie przybieram na masie/tłuszczu ze względu na dietę czy po prostu mogę mieć taki metabolizm?
Czy jest coś dającego większy apetyt (w tedy bym może robił się głodny i jadł częściej)?
Czy jest coś dającego pobudzenie (po robicie nie mam prawie siły coś zacząć ćwiczyć ale by się chciało coś ze sobą zrobić)?

Pytania odnośnie treningu.
Jaki trening na masę polecacie by rozbudować tylko górę z pominięciem nóg tak by wyrównać różnicę w proporcjach.

Pytania odnośnie suplementów i odżywek.
Co polecacie na przybranie masy (nadal żrę Mutant Mass i Mutant Whey)?
Jakie suple polecacie (bcca, aakg, kreatyna, carbo, za bardzo się nie znam co by było dobre na masówkę)?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wrzrost Cwiczenia.

Następny temat

Początki jak to z nimi jest

WHEY premium