Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 20055 razy
  • Autor

    Strzykanie w kolanach

  • Reo92
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 131
    • Wiek: 21 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 25157

    Wysłano 20 stycznia 2008 21:45

    zgłoś naruszenie

    Witam, mam pewien problem a mianowicie dziwne strzykanie/strzelanie w kolanach podczas przysiadów. W innym temacie doradzono mi aby zmniejszyć ciężar i przystosować stawy do większych obciążeń no i tutaj pojawia sie problem. Strzykanie występuje również w przysiadach bez obciążenia ;/ co prawda nie boli to ani nie przeszkadza w ćwiczeniach ale ten dźwięk jest niepokojący. Co zrobić aby to ustępiło? Ćwiczyć dalej z małym ciężarem i powoli przyzwyczajać stawy kolanowe?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam Reo
    "Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali
  •  Odżywki i suplementy

    Wysłano 20 stycznia 2008 21:48

    Koniecznie sprawdź te produkty:



    sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Smokealot
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 2057
    • Wiek: 24 lat
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: 3
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 33164

    Wysłano 20 stycznia 2008 21:48

    zgłoś naruszenie
    mam to samo, dolanczam sie do pytania
    "These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."
  • Kevin_Gryf
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 13
    • Wiek: 22 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 120

    Wysłano 20 stycznia 2008 22:37

    zgłoś naruszenie
    najlepiej będzie jak oboje udacie się do lekarza rodzinnego. Porozmawiajcie z nim o tym, on Wam powie dokładnie co może być nie tak albo skieruje do specjalisty.

    pozdrawiam
  • Reo92
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 131
    • Wiek: 21 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 25157

    Wysłano 21 stycznia 2008 14:16

    zgłoś naruszenie
    może ktoś ma jakieś inne zdanie? czy tylko lekarz pozostaje?
    "Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali
  • mamed89
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 386
    • Wiek: 25 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: ---
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 6636

    Wysłano 21 stycznia 2008 14:39

    zgłoś naruszenie
    jedz glukozamine i nie będzie strzykania..
    trening czyni mistrza..
  • Keka91
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 113
    • Wiek: 23 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: 4 miesiące
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 5095

    Wysłano 21 stycznia 2008 15:45

    zgłoś naruszenie
    Mi tez strzykało w kolanie przy przysiadach. Teraz biore glukozamine i juz nie strzyka :)
  • Armagedda
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 537
    • Na forum: 7 lat
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 5255

    Wysłano 21 stycznia 2008 16:10

    zgłoś naruszenie
    Mam ten sam problem.Kiedyś nawet byłem z tym u lekarza ,ale po zdjęciach okazało się ,ze jest wszystko ok. Ostatnio zażywam nawet glucosaminę (jakiś kompleks ,bo jeszcze chrząstka rekina jest itd) - niestety o ile na barki czy nadgarstki jakoś to pomogło to niestety "w kolanach" jest tak samo jak było.Na szczęście nie sprawia mi to bólu ,ale myślę ,że raczej korzystne taki strzykanie nie jest.
    Ma ktoś jakieś "rady" ??
  • kradam
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 3172
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: Właściwie to mi to lata
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 21170
    • Status:Specjalista

    Wysłano 21 stycznia 2008 18:51

    zgłoś naruszenie
    Jeśli strzykanie występuje od zawsze, nie powoduje bólu i nie ma innych objawów to z punktu widzenia przeciętnego człowieka nie ma sensu się tym zajmować.
    Jeśli strzykanie pojawiło się po obciążeniu (np przysiady), to może oznaczyć, że organizm nie nadąża z adaptacją pracy stawu do nowych wyzwać i strzykaniem daje o tym znać. Należy dać mu nieco odetchnąć. Po czasowym ograniczeniu treningu organizm powinien się przyuczyć i przestać strzykać.
  • Konr4d
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 680
    • Wiek: 5 lat
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: - - - -
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 18243

    Wysłano 21 stycznia 2008 20:54

    zgłoś naruszenie
    Ja mam tak w prawie każdym stawie . Lekarz rodzinny powiedział że to od siłowni kazał ograniczy do 3x/tydz. no i dokupić Glukozaminę. Dokupiłem nic niedziała , niepokojące jak dla mnie jest strasznie bo jak sie przysłucham to słyszę takie "ocieranie sie kości o siebie". Cieszcie sie że macie to tylko w kolanach .
  • Reo92
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 131
    • Wiek: 21 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 25157

    Wysłano 21 stycznia 2008 21:18

    zgłoś naruszenie
    Strzykanie w kolanach jest nawet bez obciążenia. Czy od zawsze to nie wiem ale już od roku napewno z tego co pamiętam. Bólu nie powoduje to będe dalej normalnie ćwiczył :). Spróbuje jeszcze z glukozaminą ale skoro to nie groźne to sie nie przejmuje. Cóż dziekuje za odp.

    pozdrawiam
    "Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił" - Muhammad Ali
  • mamed89
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Postów: 386
    • Wiek: 25 lat
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: ---
    • Płeć: Mężczyzna
    • LPA: 6636

    Wysłano 22 stycznia 2008 21:19

    zgłoś naruszenie
    konr4d a od kiedy bierzesz ta glukozamine ze nie pomaga???
    trening czyni mistrza..