SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelajacy bark i ból (wysoki dyskomfort)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
Witam, od 2 lat strzela mi bark, również w okolicy łopatki odczuwam chrupanie. Zdaje sobie sprawę ze stało się to przez początkowe szarpanie ciężarów i zła technikę. Przygodę z siłownia zacząłem 2,5 roku temu. Caly czas żyłem w nadziei ze samo mi to przejdzie albo w ostateczności lekarz jakimś magicznym sposobem mnie z tego wyleczy. Samo nie przeszło udalem sie więc do lekarza ogólnego a potem "specjalisty", który skierował mnie na badanie rezonansem magnetycznym. Nie stwierdził on u mnie patologii, mobilność w stawie perfekcyjna, dlatego tez czekalem ponad pol roku na badanie. Później jeszcze 3 tygodnie czekania na wynik badania, aż w końcu mogłem się bliżej zapoznać z przypadloscia mojego barku. Poszedłem znowu do lekarza, lecz tym razem juz z wynikami. Jeszcze nie zdazylem usiąść na krześle, aby porozmawiać z lekarzem co dalej robimy, a on tylko przeczytał wynik tego badania które zalaczam do tematu i powiedział "nic tutaj sie nie popsulo, to ze panu cos tam przeskakuje to nikt z tego powodu pana nie będzie operował, a jak boli to przykładać lod i zero sportu do widzenia". Zwracam się do was z pytaniem co robić, może spróbować iść jeszcze do prywatnego lekarza. Bardzo te chrupanie mi przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu + cały dzień myślę o tym budze się z bólem i tak samo klade, chociaż bardziej bym to nazwał dyskomfortem. Dodam również ze od jakiś 3 miesięcy walcze z rwa kulszowa, można by powiedzieć, ze chłop się rozpada. Myślę również nad dłuższa przerwa od siłowni generalnie sportu ewentualnie basen jako forma rekreacji. Co o tym myślicie, jest możliwe aby te strzelanie ustało po powiedzmy roku przerwy?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No skoro masz wytyczne od fizjoterapeuty który mógł Cie przebadać to się do nich dostosuj i sprawdź czy będzie poprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nic nie widać na tym opisie (nie sposób tego odczytać) U lekarza byłeś wykluczył uszkodzenie strukturalne na podstawie rezonansu , u fizjoterapeuty byłeś ? Podobnie sprawa sie ma z rwą kulszową i istnieje prawdopodobieństwo że jest to w wyniku zaburzenia czynnościowego w całej sekwencji mięśniowo-powięziowej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
U fizjioterapeuty jeszcze nie byłem, a rwy kulszowej nabawilem sie robiąc martwy ciąg, coś chruplo jakby w okolicy biodra, posladka, poczulem jakby prąd który przeszedł całą prawa nogę. Technika MC była na 100 procent poprawna, zresztą rozgrzewalem się dopiero na 100 kg do serii roboczych, możliwe jest to niestety, ze nie upilnowalem napięcia mięśniowego w odcinku lędźwiowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie warto się wybrać się do fizjoterapeuty skoro masz dysfunkcje funkcjonalną , przyczyn urazu przy martwym ciągu może być zdecydowanie więcej niż samo wykonanie ćwiczenia i obciążenie przy nim, jak choćby nieprawidłowe kompensacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Nie da się przeczytać badania. Nie jestem lekarzem, ale miałem podobne objawy i była to niestabilność łopatki, fakt u mnie nałożył się jeszcze uraz mięśnia podgrzebieniowego i stan zapalny przy guzku większym.
Szukaj dobrego rehabilitanta sportowego, a nie ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
I jak tam skonsultowałeś się z fizjoterapeutą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Z fizjoterapeutą jeszcze nie, ale dziękuje za zmotywowanie mnie, na pewno to zrobię w najbliższym czasie. Na razie byłem u lekarza, zlecił rtg odcinka lędźwiowego. 2 tygodnie przerwy od silowni jak do tej pory chodze na basen. Co zauwazylem dziwnego gdy trochę poplywam bark bądź łopatka nie przeskakuje, po wyjściu z wody jeszcze przez jakieś 5 minut mam spokój. Macie może pomysł jak mam odbierać takie sygnaly z mojego ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7188
Ja mam problem ze strzelającą łopatką, nic nie boli, jedynie chrupie przy niektórych ruchach. Na USG nic specjalnie nie wyszło, drobne zmiany (lekkie poszerzenie stawu barokowo obojczykowego, lekkie zwężenie stawy barkowego, pogrubione ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego na wysokości wyrostka barkowego) w barku a nie łopatce.

Nic jeszcze nie robiłem w kierunku diagnozy co dokładnie jest z tą łopatką, dotąd myślałem że to bark strzela ale to chyba jednak nie on. W moim przypadku jest tak, że zaraz po ćwiczeniach wzmacniających barki/mięśnie łopatki (izometryczne i ćwiczenia rotatorów) jest lepiej, na drugi dzień też, ale jak odpuszczę ćwiczenia na dłużej to problem się nasila. Myślę że chodzi o to że po ćwiczeniach mięśnie utrzymują lepsze napięcie, "przypominają" sobie o funkcji stabilizującej jaką pełnią, stąd poprawa zaraz po wysiłku.



Zmieniony przez - Baku1 w dniu 2016-07-14 11:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Nie chcę deprecjonować roli lekarza, ale z swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeszcze żaden ortopeda mi nie pomógł, za to sportowy fizjoterapeuta, rehabilitant, cz trener od przygotowania motorycznego/fizycznego owszem.
Problem w ty, że zazwyczaj fizjoterapeuta mimo, że sam jest w stanie Ciebie zdiagnozować, lepiej niż lekarz i tak potrzebuje, czy oczekuje kwitka od tego ortopedy...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
elduce

Problem w ty, że zazwyczaj fizjoterapeuta mimo, że sam jest w stanie Ciebie zdiagnozować, lepiej niż lekarz i tak potrzebuje, czy oczekuje kwitka od tego ortopedy...


Do postawienia diagnozy funkcjonalnej nie jest to potrzebne natomiast są sytuacje gdzie lekarz czy wykonanie badań są konieczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1414
Wiem po swoich przejściach ze stawem barkowym podstawa to USG, RTG, RM, Pełna morfologia z takim kompleksem idziemy do ogarniętego ortopedy i wie co jest grane. Likwidujemy przyczynę, a nie skutek.

... champions are made, not born ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krew

Następny temat

Trądzik - Lek Damelium (antybiotyk) prośba o poradę i pomoc

WHEY premium