;
Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 4094 razy
 • Autor

  Sterydy

 • Mazi-Byk
  • Pochwały:0
  • Nagany:0
  • Postów: 186
  • Na forum: 12 lat
  • LPA: 1090

  Wysłano 05 stycznia 2003 00:01

  zgłoś naruszenie

  Znalazłem ciekawy art o sterydach:
  Z pewnością słyszeliście wiele złego o sterydach, które są częstym celem ataków naukowców i etyków z powodu ich ubocznych skutków działania. Jednak jest faktem, iż są stosowane przez sportowców w bardzo wielu dyscyplinach sportowych, co jest dowodem na to, że powodują zwiększenie siły i wydolności organizmu. Mają też zastosowanie w leczeniu impotencji i zespołów wyniszczenia w przebiegu nowotworów i AIDS. Niektórzy ludzie twierdzą nawet, że ich stosowanie nie musi wywoływać szkodliwych efektów i być może są przyszłością medycyny. Czy więc sterydy anaboliczne naprawdę są tak niebezpieczne, jak uważa opinia publiczna i część lekarzy? Odpowiedź na to pytanie jest przedmiotem debaty, która trwa od lat 60-tych, gdy pojawiły się syntetyczne pochodne testosteronu i zaczęły być potajemnie stosowane przez elitarnych sportowców. Od tamtego czasu minęło prawie czterdzieści lat i tylko nieliczni próbują wyjaśnić psychologiczne i socjalne implikacje używania tych leków. Bywało, iż prawdziwy przedmiot dyskusji ginął w emocjach osób biorących w niej udział, a także osób szczególnie zainteresowanych problemem używania sterydów, takich jak: władze sportowych, trenerzy, sportowcy i środowiska medyczne, a nawet członkowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Rezultatem odmiennych stanowisk ludzi związanych z tym problemem jest to, że nie tylko nie zmniejszyło się użycie sterydów, a wręcz przeciwnie, można zaobserwować wzrost ich popularności wśród sportowców i amatorów. W dodatku zaczęły być modne dużo bardziej niebezpieczne hormony peptydowe, jak insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu i erytropoetyna (EPO). Stosowanie steroidów nie jest już tajną praktyką niewielkiej grupki elitarnych sportowców. Obecnie największą grupę użytkowników sterydów anabolicznych nie stanowią kulturyści i olimpijczycy, tylko sportowcy amatorzy, którzy chcą po prostu poprawić swój wygląd. Według szacunkowych danych w Ameryce bierze sterydy aż trzy miliony ludzi, co oznacza, że obiektem kampanii antysterydowej powinni być zwykli ludzie, którzy biorą je z czystych względów kosmetycznych. Hasła "Sterydy oszukują" czy przesadzone raporty na temat zagrożeń, jakie z sobą niosą najwyraźniej minęły się z celem - liczby najlepiej mówią, że Amerykanie tego nie słuchają.
  W ankiecie przeprowadzonej wśród 404 mężczyzn uczęszczających do lokalnego klubu, 49 osób - czyli 12.1% ogólnej liczby trenujących w klubie - przyznało się do używania sterydów, a kolejne 35 osób (8,7%) przyznało się, że zastanawia się nad używaniem sterydów. Oznacza to, że całkowita liczba użytkowników i potencjalnych użytkowników w tej ankiecie osiągnęła 20,8%. Wydawało by się, że ludzie posiadający wyższe wykształcenie będą unikać sterydów, jednak tak nie jest. W ankiecie wśród 687 brytyjskich studentów procent używających i byłych użytkowników sterydów wynosił 2,8 procenta. Wśród mężczyzn procent ten był wyższy i wynosił 4,4% - wśród kobiet 1,0%. Jednak bardziej zaskakujące jest to, iż 56% z pośród tych osób, które używały sterydy, rozpoczęło ich używanie mając 15 lat. Z tej ankiety wynikało, że przeciętny użytkownik sterydów jest młodym, 17-18 letnim mężczyzną, który uprawia sport. Poniższa tabelka ilustruje procentowe używanie sterydów w szkołach średnich Stanów Zjednoczonych. Została opracowana w 1995 roku na podstawie ankiety (National Survey for the Future) przeprowadzonej przez Krajowy Instytut Badań nad Używaniem Środków Medycznych. (National Institute on Drug Abuse). Na pierwszy rzut oka podane wartości procentowe mogą wydawać się małe, ale w liczbach naturalnych zamieniają się w ogromne sumy. W Stanach Zjednoczonych żyje 18 milionów osób w wieku między 14 a 18 rokiem życia. Odpowiada to populacji uczniów od klasy ósmej do dwunastej. 25 osób, które ogólnie używało sterydy oznacza 360 tys. bardzo młodych ludzi biorących sterydy. Bardzo niepokojący jest fakt małej ilości badań naukowych poświęconych wpływowi sterydów na stan zdrowia młodych ludzi. W kulturze Rambo i Terminatora młodzież rzuca okiem do lustra i wyobraża sobie, iż uzyskanie sylwetki Stallone czy Scwarczeneggera znajduje się w odległości kilku tabletek. Nie rozumieją znaczenia lat ciężkiego treningu wierząc, że wspaniałe ciało można uzyskać przez zażycie kilku związków chemicznych o skomplikowanych nazwach. Każdy, kto miał styczność ze sportem wie, że sterydy wcale nie gwarantują wyników, ponieważ to nasza budowa genetyczna, dieta i etyka pracy są ostatecznymi sędziami na drodze do sukcesu. Sportowcy osiągają wyżyny wyczynu bez używania sterydów, a wielu jest takich, którzy mimo brania dużych ilości "koksu" nie osiągnęło niczego znaczącego.


  Stosowanie sterydów anabolicznych nie przepisanych przez lekarza oraz nie uzasadnionych medycznie jest niezgodne z prawem od jakiegoś czasu. Stosowanie sterydów stało się niezgodne z zasadami konkurencji sportowej znacznie wcześniej. Chociaż wokół sterydów robi się wiele "szumu", większość ludzi (łącznie z lekarzami, prawnikami oraz działaczami sportowymi) tak naprawdę posiada małą wiedzę o sterydach. Często większość informacji, która dociera do społeczeństwa odnośnie sterydów anabolicznych oraz innych pokrewnych środków jest albo w większości nieprawdziwa lub w znaczny sposób zniekształcona.
  Nasuwa się pytanie, dlaczego było i jest tak dużo nieprawidłowych stwierdzeń, a nawet dezinformacji, na temat sterydów i dlaczego eksperci nie wystąpili z próbami wyjaśnień? Jednym z powodów takiej sytuacji jest obawa, iż ludzie mogą odnosić wrażenie, że nie potępiając stosowania sterydów z dostateczną energią - popieramy ich używanie. Na nieszczęście, sterydy zostały w tak niesamowity sposób zdemonizowane, niebezpieczeństwa ich stosowania i ich efekty uboczne zostały tak wyolbrzymione, że ktokolwiek, kto by wygłosił o nich nawet umiarkowanie pozytywną opinię, zostanie uznany za ich obrońcę. Patrząc na stosunek ludzi do środków anabolicznych w dzisiejszych czasach, jaki autorytet medyczny lub sportowy zdecyduje się i podejmie ryzyko bycia oskarżonym o "uleganie sterydom" ? Jest to sytuacja podobna do tej z początku lat kiedy w Stanach Zjednoczonych każdy, kto jawnie nie przyjmował antykomunistycznej postawy, mógł być narażony na określenia typu "zwolennik komunistów", "sowiecki naiwniak", itp.
  Podobna rzecz może się zdarzyć w dzisiejszych czasach w stosunku do tych, którzy będą próbowali przedstawić niebezpieczeństwa używania sterydów w sensowny, racjonalny sposób. Prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których naukowcy zajmujący się medycyną, którzy są lepiej zaznajomieni z przedmiotem, nie mają najmniejszej ochoty zabierać głosu wobec przesadzonych i często histerycznych wypowiedzi formułowanych na temat sterydów anabolicznych. Gdyby ci ludzie zaczęli się wypowiadać, najprawdopodobniej usłyszelibyśmy, że podczas gdy sterydy powodują pewne negatywne skutki uboczne, nie są tak niebezpieczne, jak się zazwyczaj uważa. A także, pomimo że niektórzy sportowcy używający sterydów posiadają pewną przewagę, środki te są znacznie mniej efektywne, jeżeli chodzi o poprawę osiągów, niż to się powszechnie sądzi.
  Oczywiście steroidy mają działania uboczne, tak zresztą jak każdy inny lek . Działania uboczne mogą być łagodne (trądzik, wypadanie włosów), lub poważniejsze (zanik jąder, zmiany nastroju), jeszcze inne potencjalnie zagrażają życiu (zaburzenia czynności wątroby, zmiany dotyczące poziomu dobrego i złego cholesterolu). Jednak kłamstwem jest twierdzenie, że wszystkie steroidy powodują powyższe problemy w takim samym stopniu.

  I jeszcze coś o dawkowaniu :
  Jako początkujący powinieneś zacząć z małymi dawkami i stopniowo je zwiększać z każdym cyklem. Im więcej koksujesz tym więcej masz receptorów, więc potrzebujesz większej ilości koksu. Poniżej przedstawię kilka podstawowych cykli sterydowych, a nawet kilka takich, które są rzadko używane, ale przed rozpoczęciem powinieneś:
  Zorientować się jak działają wybrane przez ciebie sterydy i przeczytać o nich wszystko, co tylko możesz znaleźć. Najpierw zastanów się, jaki jest twój cel, a dopiero później dokonaj zakupu. Pamiętaj, że nie kupujesz w supermarkecie, więc bądź cierpliwy i najlepiej od razu kup wszystko, co ci potrzebne. Zanim kupisz, sprawdź, czy handlarz cieszy się dobrą opinią. Jeżeli kupujesz przez Internet nie wierz w podane adresy e-mail szczęśliwych nabywców. Adresy z pewnością są fałszywe i to oni będą odpowiadać na listy. Jeżeli kupujesz wysyłkowo nigdy nie wysyłaj więcej pieniędzy, niż chciałbyś stracić. Jeżeli się boisz - zapytaj właściciela siłowni. Pamiętaj, że tu nikt nie jest na 100% pewny.
  Jedną z najważniejszych rzeczy w cyklu to kalorie. Musisz żreć całą masę kalorii, żeby to miało sens. Podczas cyklu organizm dziennie potrzebuje 3500-6000 kalorii i 270-300g białka. Nie zapomnij o witaminach i innych suplementach. Mieszanina Deca-Durabolinu i Primobolanu jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody ze sterydami, mimo że wszyscy twierdzą, że po testosteronach rośnie się najlepiej. Od tej mieszanki również urośniesz, ale nie będziesz miał takich skutków ubocznych. Nie zaczynaj aż zdobędziesz wszystko, łącznie z Clomidem i Nolvadexem.
  Jeżeli nie masz to nie łódź się, że dokupisz podczas cyklu. Jest 75% na to, że ci się nie uda.
  Jeżeli zastanawiasz się ile przybędzie ci na masie, to odpowiedzią jest trening, kalorie i genetyka. Może to być 5 kg, a równie dobrze 20.
  Cykle na pocięcie. Jestem przekonany, że cykl na pocięcie to przede wszystkim dieta bez względu na to jakich sterydów używasz. Sterydy pomagają jedynie odwodnić organizm, resztą musisz zająć się sam.
  Ludzie mówią, że chcą stracić po 10kg tłuszczu i zyskać 15kg mięśnia... Kto nie chce?!
  To się nie zdarzy 99,9% społeczeństwa. Są 2 typy cykli. Na masę i na pocięcie. Wybierasz jeden i go robisz. Nie możesz robić obu w jednym czasie. Jeżeli spróbujesz obu w jednym czasie, to trochę schudniesz i trochę zyskasz na masie, ale nie zrobisz dużych osiągnięć po obu stronach.
  Trening. Powinieneś trenować w zależności od tego, czy bierzesz czy nie. Na buzie powinieneś naprawdę zarżnąć mięśnie przynajmniej robiąc od 6 do 10 powtórzeń w każdej serii. Nogi można zawsze mocniej ćwiczyć. Żadnych pojedynczych ani 8-6-4-2, to dobre na trening naturalny.
  Clomid jest podany w dawkach dziennych.

  tydzień
  deca
  primabolan
  clomid

  1
  400  2
  400  3
  400
  200


  4
  400
  200


  5
  400
  200


  6
  400
  300


  7
  400
  300


  8
  200
  300


  9

  300
  50 mg

  10

  200
  100 mg

  11


  50 mg


  Następny cykl z eq i decą - to jest również całkiem niezły cykl.

  tydzień
  eq
  deca
  clomid

  1
  300
  400


  2
  300
  400


  3
  300
  400


  4
  300
  400


  5
  400
  200


  6
  400
  300


  7
  400
  300


  8
  300
  300


  9
  200

  50 mg

  10


  100 mg

  11


  50 mg


  "Wystartuj wysoko i taperuj". Cykl jest dobry jak używasz sustanonu i eq/deki. W sam raz dla początkujących.

  tydzień
  sus
  eq/deca
  clomid

  1
  500 mg  2
  500 mg
  300 mg


  3
  500 mg
  300 mg


  4
  500 mg
  300 mg


  5
  250 mg
  400 mg


  6
  250 mg
  400 mg


  7
  230 mg
  400 mg


  8
  250 mg
  300 mg


  9

  300 mg


  10

  300 mg
  50 mg

  11

  200 mg
  100 mg

  12


  50 mg


  Clomid możesz również stosować, kiedy tylko chcesz podczas cyklu.

  Oto cykl "diamentowy". Ilości rosną a następnie maleją. Wielu starych wyjadaczy łączyło z nim wszystkie substancje, jakie tylko można sobie wymyśleć. Na przykład ja używam test. cypionatu i ref-b(doustnie) i eq do taperingu. Ref jest podany w dawkach dziennych:

  tydzień
  cyp
  ref-b
  eq

  1
  300
  2cc's


  2
  400
  2cc's


  3
  400
  3cc's


  4
  500
  3cc's


  5
  500
  3cc's


  6
  400
  2cc's
  200 mg

  7
  400

  300 mg

  8
  300

  400 mg

  9


  300 mg

  10


  200 mg


  Clomid za

  czynamy od 9 tygodnia i postępujemy jak w cyklu powyżej.

  Oto dobry cykl dla początkujących, którzy lubią testosteron, metęl i dekę - meta podana w dawkach dziennych (doustnie).

  tydzień
  sus
  deca
  dbol

  1
  500

  30 mg

  2
  500

  30 mg

  3
  500
  200
  30 mg

  4
  500
  300
  25 mg

  5
  250
  400
  25 mg

  6
  250
  400
  20 mg

  7
  250
  400


  8
  250
  300


  9

  300


  10

  200  Clomid zaczynamy od 9 tygodnia i postępujemy jak w cyklu powyżej.
  Kolejny stary cykl to "DTD" "Decrease The Days cycle" (cykl odejmowania dni). Fajnie działa z sustanonem, ale nie sądzę, żeby to był najlepszy cykl dla początkujących. Pamiętaj, że sustanon powoduje powstawanie hormonu żeńskiego. Przykładowa kolejność dni pomiędzy strzałami to 12-10-8-7-6-5-4-3. Jest wiele cyklów opartych o ten.

  Jest również "increase the days" (cykl dodawania dni), który jest odwrotny do powyższego, ale jest raczej nie używany.
  Cykl dla kobiet. Cykl dla początkujących kobiet to wyłącznie primobolan i wygląda tak:

  tydzień
  primo

  1
  50 mg

  2
  100 mg

  3
  100 mg

  4
  100 mg

  5
  100 mg

  6
  100 mg

  7
  100 mg

  8
  50 mg


  Kobiety nie powinny naśladować cykli męskich i powinny uważać na oznaki trzeciorzędnych cech męskich, takich jak owłosienie).


  "Wy się tylko bawicie mi chodzi o życie"
 •  Odżywki i suplementy

  Wysłano 05 stycznia 2003 13:31

  Koniecznie sprawdź te produkty:  sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
 • _Mazi_
  • Pochwały:0
  • Nagany:0
  • Postów: 866
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 8323

  Wysłano 05 stycznia 2003 13:31

  zgłoś naruszenie
  o fak a teraz pewnie wszyscy pomyla mnie z autorem posta

  --== MaNiAc GyM ==--
  --== MaNiAc GyM ==--