SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stan podgorączkowy - Jakie badania?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
Witam, moim problemem jest nieustający stan podgorączkowy utrzymujący się w granicach 37.3 . Innych objawów nie mam poza tym, że może łatwiej łapie katar itp.. nie wiadomo z czego się to bierze, wcześniej było dobrze a teraz chodzę cały spocony, szybko się mecze itp. ogólnie bardzo mi to przeszkadza, czy jest mozliwe, że moja temperatura na stałe uległa zmianie? robiłem już badania takie jak : tsh,helicobacter,morfologia,ob,przeswietlenie płuc,badanie moczu,cholesterol.Wszystko wyszło idealnie. I tu się pojawia moje pytanie - jakie badania jeszcze zrobić? myślałem może nad lambliami ale nie wiem..w dodatku mam jeszcze przetokę włosowatą od dlugiego czasu ale chirurg zaprzeczył aby była ona powodem mojej dolegliwosci bo ładnie sie podgoiła i jest wszystko ok. Jakie badania moge jeszcze zrobić?Dodam jeszcze, że owy problem trwa już 2 miesiące odkąd wrociłem z wakacji nad jeziorem ( wiadomo brudny piasek itp) piłem także nie przegotowaną wodę bo byłem osobą trenującą. Czy mogą to być pasożyty?zrobić badania w tym kierunku? jeśli tak to jakie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
też miałem długo stan podgorączkowy. Teraz nie mierze, bo w końcu rozwaliłem termometr ale już chyba jest nieco lepiej bo nie czuje temperatury. Znam ludzi co mają 37.5 ponad 15 lat i nic im nie dolega. W sumie niekiedy nie da się dowieść co jest przyczyną - no chyba, że bada Cię ekipa od dr. housa

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16407
Pasozyty sa maloprawdopodobne w morfologii wyszlaby eozynofilia a piszesz ze byla dobra. Te badania zlecil lekarz czy na wlasna reke robiles? Z podstawowych badan moglbys jeszcze ASO i CRP oznaczyc. Napisz cos wiecej, przyjmujesz jakies leki? W rodzinie sa przypadki chorob reumatycznych takich jak np. toczen? Jesli lekarz nie wiedzial to wrzuc zdjecia wynikow moze cos wykombinuje. Choc nie masz goraczki to moze to cos ci rozjasni:http://pl.wikipedia.org/wiki/Gorączka_o_nieznanej_przyczynie 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
te badania zlecił lekarz. a te ASO i CRP to lekarz musi przepisac czy mozna na wlasna ręke? obecnie nie przyjmuje żadnych leków. Pewnego wieczoru piłem sobie piwo na ławce i na drugi dzien zle sie poczułem lekka gorączka ból głowy myslalem ze to przeziębienie po nocnym relaxie, potem ból głowy zniknął a stan podgorączkowy już nie. W rodzinie nie ma takich przypadków. A gronkowiec albo coś? przecież jakaś przyczyna musi być że jestem gorący jak grzejnik.

Morfologia:
erytrocyty 5.25 (4,5-5,8)
hematokryt 46.9 (41-50)
hemoglobina 15,5 (13,5-17,0)
mcv 89,3 (80-94)
leukocyty 9.8 (4,6-10)
plytki krwi 257 (150-390)
mch 29.5 (26.5-33.5)
mchc 33.0 (31,5-37,5)
rdw 9.6 (7.0-15.0)
mpv 7.3 (6.5-11)
pdw 17.8 (10-18)
pct 0.19 (0.100-0.500)

a gdzie jest ta eozynofilia? ja tu takiego czegoś nie widze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Witam. Niestety ciężko będzie odpowiedzieć na pytanie z tematu, ale chciałbym dodać, że nie jesteś sam. U mnie w rodzinie słynny jest przypadek, w którym pewien osobnik np. nie chcąc iść do szkoły, mierzył sobie temperaturę i codziennie było to 37-37,5 C.
Nikt nigdy nie dowiedział się, skąd się to brało...

Dodam, że było to dobre 30 lat temu i człowiek ten cieszy się cały czas dobrym zdrowiem ;)


PS. nie masz problemów z dziąsłami/zębami? Może nawet o tym nie wiesz?

Zmieniony przez - maras1234 w dniu 2010-10-26 00:23:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Gdzie eozynofilia;)? A nie bylo na wyniku pod iloscia leukocytow ile % stanowia jakie frakcje?

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
no to bajka... jak ja mam chodzić cały czas spocony i wypluty ;D nie mam, odwiedzałem dentystę. Zresztą bolał by mnie ząb albo coś. Hack - wzór krwinek białych : kwasochłonne (eo) - 3% (2-4) to to jest? bo innego podobnego tu nie widze hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
dokladnie tak , chodzi o granulocyty kwasochlonne , ktore jak widac Ty masz w normie;) Pasozyty raczej odpadaja.

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
ASO i CRP mozesz zrobic sam ,ale po co placic.Patrzac jednak ,ze masz leukocyty w normie ,watpie ,zeby CRP bylo podwyzszone. Mozna by bylo isc w kierunku ASO jak cos. Skoro to byly szalone wakacje hmm moze jakas wenere podlapales;)?
1

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
wenera odpada, na to też badania robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16407
Schudles ostatnio? jak z apetytem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 628
raczej nie schudłem, może tylko węższy się zrobilem ale to normalne bo siłownie odstawiłem. No z apetytem lepiej było teraz podczas tych stanów jem bo muszę w sumie a nie tak jak kiedyś bo mi się chciało albo miałem smaka. Ale to jest też spowodowane tym, że jestem przygnębiony tym wszystkim.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sposoby na większy wzrost.

Następny temat

więzadła

WHEY premium