SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawność, estetyka i harmonia/Ronie220 , forma str. 211

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 347362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481
To inne bajki natural vs koks ale nie zmienia faktu, że tym drugim jest nieco łatwiej co nie zmienia faktu, że każdy musi swoje zaangażowanie i kupę pracy włożyć w budowanie swojej sylwetki.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020270
ryba266
FighterX daj jakiś link do tego programu, chętnie zerknę co tam siedzi.


Tutaj masz pierwszy z 4 filmików, w których opisuje właśnie częstotliwość treningów.




Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Dzięki

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
FighterX
ronie220
Nie zgodzę się z tym, że klucz tkwi jedynie w szybszej regeneracji. To znaczyło by, że natural może wyglądać tak samo, tylko potrzebuje więcej czasu. Ale wątpie by dało się przeskoczyć pewien poziom i osiągnąć chociażby obwód uda rzędu 80cm co według mnie jest po prostu wynaturzeniem i organizm nie dojdzie do takiego poziomu bez ingerowania w gospodarkę hormonalną.


Drugi, logiczny argument :

Wyobraźmy sobie, że zarówno natural jak i osoba wspomagająca się trenuje splitem, gdzie każda partia stymulowana jest raz w tygodniu.
Mięśnie obu panów zregenerują się w 100% przed kolejną sesją treningową. Ale co obserwujemy ? Nasz koks rośnie dwa razy szybciej mimo TEJ SAMEJ OBJĘTOŚCI I CZĘSTOTLIWOŚCI.

Oprócz szybszej regeneracji dochodzi całkowicie inna reakcja na trening siłowy , lepsza synteza białek i jak dowodzą badania większa ilośc włokien mięśniowych Myślę, że można to porównać do rozwijania mięsni u kobiet i mężczyzn. Płec piękna robi to o wiele wolniej i nie jest toj bynajmniej kwestia wolniejszej regeneracji.


Ronnie, oczywiście, że korzystając z hormonów dostarczanych z zewnątrz przeskoczysz naturalne możliwości organizmu, normalne bo sam nie wytworzysz 200mg teścia.
I tak ten "koks" o którym piszesz będzie rósł szybciej bo ma do wykorzystania więcej testosteronu, więcej HGH, czy co tam sobie ładuje. Czyli tak jak napisałem regeneracja jest lepsza, ba jest na innym poziomie. Dlatego dla osób, które nie chcą stosować sterydów polecam trening wysokiej częstotliwości Johna Meadowsa, gdyż sygnał budowania "trwa" 72h, więc pobudzając mięsień do pracy częściej jako naturale jesteśmy w stanie go lepiej zbudować. Przy czym to, że mamy DOMsy, które trwają tydzień nie znaczy, że on się buduje, czy regeneruje w tym czasie (jak dobrze pamiętam Ben Greenfield wspominał o tym, że to są depozyty wapniowe, pozostałe po nadmiernym wykorzystaniu mięśnia, które organizm stara się wypłukać). Przy czym John Meadows wyznaję zasadę, by niekoniecznie zwiększać objętość treningu na daną partię jak zwiększamy częstotliwość, czyli gdy mamy 16 serii roboczych w jednym dniu(to te właściwie, rozgrzewanie samą sztangą czy 30% ciężaru się nie liczy), rozkładamy na 2 czy nawet 3 dni, i tak mamy 2 dni gdzie mamy 5 serii roboczych i jeden gdzie mamy 6 serii roboczych. To pozwoli nam lepiej wykorzystać pobudzenie organizmu do wzrostu danej partii.
Zaś gdy stosujesz koks, sam Louie Simmons (który jest non stop na cyklu od 30 kilku lat) mówi, że nie możesz stosować zbyt wysokiej częstotliwości treningu, musisz stosować dużą intensywność by trening przynosił lepsze efekty (w aspekcie budowania siły), dlatego "naturalą" doradza by robili maksy na powtórzenia, na 3, na 5, na 7, gdyż organizm bez dodatku hormonów lepiej to zniesie, niż gość na koksie budujący siłę. Przetestował sprawę przez 40lat trenowania najlepszych na świecie.


To oczywiście prawda. Nawet badania popierają tezę, iż dla naturala lepsza jest wieksza częstotliwość. Ale...badania nie uwzględniają tego, że organizm jest uzbrojony w możliwości adaptacyjne i lubi czasem duże zmiany. Osobiście dużo wyciągnąłem z treningów każdej partii raz w tygodniu (teoretycznie za mała rekurencja, by się efektywnie rozwijać) z dużą objętością (w teorii natural by się przetrenował). Pomagałem również wielu naturalom, którzy w ramach odskoczni stosowali takie programy i również rośli. Dlatego myślę, iż moje podejście, a mianowicie czytanie różnych autorów i zderzanie wszystkiego z własnym doświadczeniem, to najlepsza droga. Z całym szacunkiem do wiedzy Johna, ale jakby to powiedzieć......najedzony głodnego nie zrozumie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
PUSH SIŁA

1.Siady 2 x 4
2.WL 3 x 4
3.Wyciskanie hantli Rampa 5
4. Wyciskanie żołnierskie Rampa 5
5. Wyciskanie wąsko Rampa 5


Staram się od dzisiaj więcej jeśc, bo na 300g węgli raczej nie urosnę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481
300g węgli to faktycznie mało jak dla Ciebie ale teraz masa idzie powoli czy na razie się nie spinasz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Mi tam się wydaje, że podrosłem. Jakby nie patrzeć po redukcji byłem wygłodzony i taka ilośc powinna na jakiś czas wystarczyć.

Ale dołożę do 350-400g w dni treningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481
Rotacja dobrze się sprawdzi 0

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6514 Napisanych postów 36020 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679679
ronie220


To oczywiście prawda. Nawet badania popierają tezę, iż dla naturala lepsza jest wieksza częstotliwość. Ale...badania nie uwzględniają tego, że organizm jest uzbrojony w możliwości adaptacyjne i lubi czasem duże zmiany. Osobiście dużo wyciągnąłem z treningów każdej partii raz w tygodniu (teoretycznie za mała rekurencja, by się efektywnie rozwijać) z dużą objętością (w teorii natural by się przetrenował). Pomagałem również wielu naturalom, którzy w ramach odskoczni stosowali takie programy i również rośli. Dlatego myślę, iż moje podejście, a mianowicie czytanie różnych autorów i zderzanie wszystkiego z własnym doświadczeniem, to najlepsza droga. Z całym szacunkiem do wiedzy Johna, ale jakby to powiedzieć......najedzony głodnego nie zrozumie


To ja się też z tych badań wyłamuję. Mi treningi jakiejś partii kilka razy w tygodniu nigdy nie służyły. Zazwyczaj to się kończyło nieprzyjemnie. Za to raz a dobrze - jak najbardziej. A poza tym polecam wszystkim, którzy w wieku dwudziestu paru lat są zwolennikami częstego stymulowania kierunkowego określonej partii wypróbować to samo za 10 lub więcej lat i zdać relację.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6489 Napisanych postów 62279 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777481
Ewidentnie jakość i sposób prowadzenia treningów z wiekiem spada. Był okres że trenowałem 8 sesji w tygodniu 4 dni treningowe am pm teraz 4 dni pojedynczego treningu to maks. Ale to bardziej kwestia życia codziennego. Z wiekiem rodzina, dzieci praca itd co nie pozwala się zregenerować na tyle aby tych treningów było więcej. Push pull 4 razy w tygodniu jest optymalnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzymałość dynamika plan do ew. korekty

Następny temat

korzysci z CF

WHEY premium