zaraz pewnie padnie p[ytanie co to oczyszcanie twazry itd wiec
Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy (panie zwykle przychodzą do gabinetu w makijażu, ale nawet gdyby na twarzy nie było kolorowych kosmetyków to kosmetyczka i tak powinna rozpocząć zabieg od zmycia twarzy). Do demakijażu kosmetyczka używa mleczka, żelu lub pianki (kosmetyki już na wstępie dobiera do rodzaju cery - jeśli jesteś pierwszy raz w gabinecie kosmetyczka musi wypytać Cię o kilka szczegółów dotyczących Twojej cery). Po zmyciu twarzy (ja zmywam zawsze także powieki i rzęsy ponieważ uważam, że nie można przeprowadzić kompleksowego zabiegu bez zastosowania preparatów pod oczy i na powieki - słyszałam, że niektóre kosmetyczki pozostawiają makijaż na powiekach - uważam, że to błąd) przychodzi kolej na dokładną analizę stanu cery - kosmetyczka ogląda cerę i ustala jakie dodatkowe zabiegi poza oczyszczeniem może wykonać. Musisz być dokładnie poinformowana jakie znaczenie dla Twojej cery mają proponowane zabiegi i jaka jest cena takiego rozszerzonego zabiegu. Nie mogą spotkać Cię niespodzianki w chwili gdy masz zapłacić za zabieg. To Ty decydujesz, czy chciałabyś rozszerzyć zabieg np. o masaż twarzy, szyi i dekoltu, o dodatkową maseczkę, regulację brwi, hennę, zastosowanie innej metody oczyszczania np. z użyciem nowoczesnego aparatu, ustal także, czy na koniec zabiegu chcesz mieć zrobiony makijaż dzienny.
Możesz wybrać zabieg standardowy - ograniczający się do zabiegu oczyszczania cery.
Jeśli wybrałaś taki uproszczony zabieg to po analizie cery kosmetyczka przechodzi do kolejnych czynności. Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub typu gommage. Kosmetyczka może wykonać także zabieg wzmacniający efekt peelingu tzw. brushing (szczotkowanie). Brushing to zabieg wykonywany aparatem z obrotową szczoteczką. Zabieg jest bardzo przyjemny - jest to rodzaj delikatnego masażu (nie możesz poddawać się temu zabiegowi, jeśli masz naczynkową cerę lub ropne wykwity oraz jeśli cera jest bardzo wrażliwa).
Po peelingu kosmetyczka nakłada na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozon. Strumień pary kierowany jest na twarz (nie powinnaś czuć gorąca na twarzy, a tylko delikatne ciepło i wilgoć). Taki zabieg oprócz tego,że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to kosmetyczka może zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15 min.
Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona lub kosmetyczka wie, że jest to cera trudna do oczyszczenia, może użyć dodatkowo maseczki rozgrzewającej (jeśli nie masz rozszerzonych naczyńek). Po nałożeniu takiej maseczki będziesz czuła jej intensywne działanie rozgrzewające (może to być nawet uczucie pieczenia).
Po szybkim zmyciu maseczki kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery. Zwróć uwagę aby od tego momentu miała na dłoniach rękawiczki jednorazowe (a w trakcie całego zabiegu zwracaj uwagę na to czy kosmetyczka często myje ręce, czy dezynfekuje dłonie specjalnym płynem).
źródło:
www.wizaz.pl