Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 23277 razy
  • Autor

Sposob na bolace kolana

• szugi
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 462

Wysłano 15 października 2003 20:44

zgłoś naruszenie

Poszukalem troche w necie na temat bolacych kolan i znalazlem takie cos:

Cwiczenie 1.
    Nalezy stanac na schodku uzywajac jedynie piet, tak aby reszta stopy swobodnie zwisala poza stopniem. Teraz nalezy uniesc palce jak najwyzej do gory, a nastepnie opuscic. Caly ten ruch daje jedno powtorzenie.
    Cwiczenie wyglada tak jak wspietki na palce wykonywane na schodku(trening lydek), tyle tylko, ze na odwrot (stoimy na pietach, a nie na palcach i podnosimy palce, a nie piety )

Cwiczenie 2
    Teraz czas na drugie cwiczenie, do jego wykonania potrzebny bedzie jakis ciezarek lub po prostu ciezszy przedmiot (byle nie za ciezki )
    Siadamy na kanapie
    Noga, ktora bedziemy cwiczyc jest ugieta i cala stopa lezy na podlodze. Kat zawarty miedzy pieta a posladkiem powinien byc lekko rozwarty.
    Ciezarek kladziemy na stopie, nastepnie unosimy stope, pozostawiajac jedynie piete na podlodze. Po osiagnieciu najwyzszego punktu przytrzymujemy okolo sekundy, a nastepnie opuszczamy. Caly ruch to jedno powtorzenie.
    Ciezarek mozna lekko przytrzymac reka aby nie spadal

Cwiczenie 3.
    W pozycji stojacej unosimy stope, tak, aby na ziemi pozostawala jedynie pieta. Wazne jest, by podniesc palce jak nawyzej sie da. W takiej pozycji stoimy przez wymagany czas.
    Dla utrzymania rownowagi mozna przytrzymac sie sciany.

Pomocne moze byc takze po prostu chodzenie na pietach, tak aby tylko one stykaly sie z podlozem.

Ja cwiczenia wykonuje w nastepujacych ilosciach:
    Cwiczenie 1: 3x15
    Cwiczenie 2: 2x 12 do 15 powtorzen
    Cwiczenie 3: 1 lub 2 x 30 - 40 sekund

Mnie kolana bola i robie to juz z 2 dni i mi bardzo pomoglo . Pomyslalem ze wam i tez to moze sie przydac...
    Pozdro

aaajt
    aaajt
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 16 października 2003 00:15

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Dzikus90
    • Na forum: 11 lat
    • LPA: 2895

Wysłano 16 października 2003 00:15

zgłoś naruszenie
    SOG
    znam jeszce jeden sposob. moze gdy polaczymy oba bedzie nielzy efekt, wyczytalem, ze na bolace stawy kolanowe pomaga zimny okład z ldou i ucisk a takze odpoczynek, mi to pomaga ale bole szybko wracaja. moze twoj plan cos pomorze
    pozdrawiam

:):):)
    Mamy tylko siebie, wielką mamy moc...
  • szugi
    • Na forum: 10 lat
    • LPA: 462

Wysłano 17 października 2003 20:39

zgłoś naruszenie
    Oklady z lodu stosuje moj stary i ma tak samo ze szybko bol wraca bo on tez ma problemy z kolanami...

aaajt
    aaajt
  •  
    SFD

Wysłano 08 listopada 2003 13:14

zgłoś naruszenie
      mam nadzieje szefie ze to pomorze bo mnie niby ni bola kolana ale tylko czuje takie poduszeczki po rzepkami mam ndzie ze te twoje ćwiczenia zniwelują to uczucie:) daje soga:)

Pozdro for ALL
    •  
      SFD

Wysłano 08 listopada 2003 13:26

zgłoś naruszenie
        bardzio hetnie bym zagłosował ale nie wiemjak :( jestem tu nowy i nie wiem jak by mi ktos podpowiedizał to było git:)

Pozdro for ALL
      • Dzikus90

Wysłano 08 listopada 2003 13:37

zgłoś naruszenie
        zeby zaglosowac musisz kliknac na napis w prawym dolnym rogu postu"czytelnik dzialu" ale twoj glos nie bedzie zaliczony bo nie masz abonamentu, zeby miec abonament musisz kupic cos ze sklepu sfd.

http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=112155 zapraszam do letury
      •  
        SFD

Wysłano 12 listopada 2003 17:36

zgłoś naruszenie
          sprawdzal ktos te cwczenia przez dluzszy czas ?? i jakies powazniejsze rezultaty byly ??

Kliknij tutaj-----------------------------------------------------------------------------------------------_\
        • Dzikus90

Wysłano 12 listopada 2003 18:24

zgłoś naruszenie
          ja robie te cwiczenia od poczatku tego postu, mozesz zobacyc date, cwiczenia przyniosly rezultat, ale i tak bol jest, ale duzo mniejszy niz przy stosowaniu tylko mojej metody, ale mam je polaczone, i podczas treningu zawsze mam na blacym kolanie opaske uciskowa a po trningu pzykladam lod. te cwicenia staram sie robic zawsze rano zeby rozgrzac stawy

http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=112155 zapraszam do letury
        • netfan
          • Na forum: 12 lat
          • Trenuje: 4
          • LPA: 26792

Wysłano 18 listopada 2003 22:14

zgłoś naruszenie
          Docent...ty jestes ten Docent ?

netfan