SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Sposób dot. przyjmowania kreatyny.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1298

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 699
Cześć. Posiadam kreatynę w proszku i chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli nasypię jej do kubka, doleję wodę, chwilę się rozpuści, a następnie dodam soku do wody to będzie różnica między kreatyną z samą wodą? Z samą wodą to smakuje jak jedno z gorszych lekarstw xd
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5105 Napisanych postów 135292 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 847569
witaj, jak najbardziej mozna dodac soku do kreatyny, czy nawet zjesc ja wraz z posilkiem, nic nie stoi na przeszkodze
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 699
Tak przy okazji, czy przy masie 70kg jakie mniej więcej dawkowanie ułożyć? Gdyż tych dni treningowych jest trochę więcej, więc mam dylemat
napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2888 Napisanych postów 64180 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 527621
Standardowe DT 10g DNT 5g . Chyba ze leci stała suplementacja to wystarczy dzienna dawka 5g
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5693 Napisanych postów 98434 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 863646
lepiej wsypać kreatyne do wody niż wode wlać do kreatyny. Poza tym mozesz wsypać do buzi i popić woda, ja preferuje taką opcje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2455 Napisanych postów 2554 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 122128
dokładnie jak anubis, nie byłem przekonany do takiej formy przyjmowania suplementów i wszystko rozpuszczałem, jednak porcja 5g kreatyny to łyżeczka, więc do buzi, popić przełknąć i nawet nic nie poczujesz
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 99 dni Przeczytanych tematów 14
No ja też nie byłem do tego przekonany. No ale wyszło na to że to fajna sprawa.
napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 2127 Napisanych postów 37311 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 264816
Jeśli tak Ci wygodnie to tak rób Co do sposobu samej suplementacji kreatyną, to wybierz jeden ze sposobów:

1. Sposoby dawkowania kreatyny:
1) Suplementacja stała:
5g dziennie o dowolnej porze dnia
Lub tylko około treningowo, czyli 5g przed treningiem oraz 5g po treningu.

2) Suplementacja cykliczna (6-12 tygodni) :
DT: 5g przed + 5g po treningu
DNT: 5g o dowolnej porze dnia

3) Suplementacja z fazą nasycenia (do 6tygodni) :
Pierwsze 5-7 dni 20-30g podzielone na porcje po 5g.
Kolejne dni po 3-5g.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"

Instruktor Kulturystyki

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 17 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 193
Na wielu kreatynach jest nawet napisane ,że można rozpuścić z sokiem lub wodą

Kierson

napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5693 Napisanych postów 98434 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 863646
Jedynie krete daje do szejkera jak robie sobie jakiegoś miksa przed treningiem a tak to mi szkoda szklanki brudzić bo jestem leniem
Nieraz i bcaa wsypuje 30g do buzi i popijam wodą, ale trzeba uważać by nie wyleciało wsyztsko

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 41 Wiek 6 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2672
tez polecam sypac do mordki i zapijac woda,
ja jak wsypie do buzi pure tcm a pozniej pure citrulline to czuje sie od razu bardziej żwawy :)

Zmieniony przez - arek12o w dniu 2017-11-15 21:14:23

Zmieniony przez - arek12o w dniu 2017-11-15 21:14:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja

Dieta paleo - Zasady, jadłospis. Plan ewolucyjnego dziedzictwa Dieta paleo - Zasady, jadłospis. Plan ewolucyjnego dziedzictwa Migdałowe Ferrero Migdałowe Ferrero 120kg Kevin Levrone - przed ostatnim startem w karierze 120kg Kevin Levrone - przed ostatnim startem w karierze Błędy na siłowni, które mogą doprowadzić do kontuzji Błędy na siłowni, które mogą doprowadzić do kontuzji 8 błędów, które być może popełniasz na siłowni 8 błędów, które być może popełniasz na siłowni Intermittent Fasting - zasady i przykładowy jadłospis Intermittent Fasting - zasady i przykładowy jadłospis Akop Szostak wraca do MMA! Akop Szostak wraca do MMA! Dlaczego warto robić przysiady, jak poprawnie wykonać przysiad? Dlaczego warto robić przysiady, jak poprawnie wykonać przysiad?