SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split po FBW do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1276
witam, ćwiczyłem przez półtora miesiąca FBW:
Poniedizałek, Środa, Piątek, ABA BAB

A B
Przysiad/mc 3s
Wiosło/drążek 3s
dipsy/wyciskanie z klatki 3s
Francuskie wyciskanie/uginanie sztangi stojąc 2s
wyciskanie francuskie 2s

I obecnie ułożyłem Split'a:


A - Klatka + biceps
Klatka:
1. Dipsy: 12-10-8.
2. Wyciskanie sztangą na prostej: 12-10-8.
3. Wyciskanie hantlami głowa w górę: 12-10-8.
4. Rozpiętki: 12-10-8.
Biceps:
1. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc uchwytem młotkowym: 12-10-8.
2. Uginanie ramion z gryfem: 12-10-8.
3. Uginanie ramion na modlitewniku gryfem łamanym: 12-10-8.

B - Plecy + triceps
Plecy:
1. Podciąganie na drążku: 3x max
2. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia: 12-10-10.
3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki: 12-10-10.
4. Szrugsy: 12-10-10.
Triceps:
1. Odwrotne pompki: 12-10-10.
2. Francuskie wyciskanie w leżeniu: 12-10-8.
3. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia: 12-10-10.

C - Nogi + barki
Nogi:
- Przysiady za sztanga na barkach: 12-10-8.
- Prostowanie nóg w siadzie na maszynie: 12-10-8.
- Uginanie nóg w leżeniu na maszynie: 12-10-8.
- Wspięcia na palce w siadzie: 16-14-12.
Barki:
- Wyciskanie sztangi z za głowy na suwnicy: 12-10-8.
- Unoszenie sztangielek bokiem: 12-10-8.
- Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia: 12-10-8.

Brzuch:
1. Unoszenie nóg w podporze 2 x max.
2. „Rowerek" 2x max.
3. Skłony w leżeniu płasko 2x max.


Brzuch mam zamiar ćwiczyć w każdy dzień treningowy czyli to bedzie wtorek, czwartek, sobota.

Prosze o ocenę i ewentulane korekty mile widziane =) Pozdrawiam!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 76

Wzrost: 177

Cel treningowy: Czysta masa

Staż treningowy na słowni: rok z przerwami

Uprawiane inne sporty: piłka nożna 3 x w tygodniu w klubie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: Jak najbardziej jest

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
jak chcesz splita to pasowałoby zorganizować 4 dni treningowe... dasz radę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1276
niestety nie, za mało czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
no to ciężko jest robić splita przez 3 dni, może zrób FBW 5,10,15 ?

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znam ten bol: brak czasu :( U mnie jeszcze go mniej i wlasnie koncze splita trenujac tylko 2x w tygodniu, ale szczerze mowiac wcale nie jest tak zle. Owszem ideal to 4 dni, ale jak sie nie da to co zrobic? W koncu na silowni swiat i zycie sie nie konczy :)

Ogolnie plan masz wg mnie dobry. Jedynie odradzaja cwiczenie nog z barkami, poniewaz nie kazdy ma sile robic barki po zmeczeniu sie przy nogach, ale jak dasz rade to spoko - sam tak cwiczylem i bylo ok.

W seriach na duze partie: nogi, klata, plecy dalbym po 4 serie i po 1 serii lekkiej na rozgrzewke nie wliczanej do calkowitej liczby serii.
Przy podciaganiu proponowalbym wyjatkowo dac 5 serii, podciaganie nachwytem i zrezygnowalbym z tego wyciagu gornego - powiem szczerze ze nie wiele daje, o czym sie przekonalem osobiscie. Pare miesiecy temu sciagalem 50 kg, ale przestalem na nim cwiczyc i tylko sie podciagam. Ostatnio robilem probe i poszlo 70 kg lekko wiec 1:0 dla podciagania.

Zamiast wspiec na palce to jakbys dal rade to polecam skakanke. Wyrabia lydy z predkoscia swiatla !
Na nogi dalbym wykroki jeszcze ze sztanga na barkach zamiast jednego z cwiczen na mszynie. Osobiscie w ogole nie cwicze nog na maszynach.

Brzuch cwicz 2x ale ciezej, tzn. wrzuc m.in. wznosy na drazku - od czasu jak z 4 treningow brzucha przeszedlem na 2x odnotowalem u siebie nieprawdopodobny wzrost sily brzucha - m.in. zaczalem robic cwiczenie z AB Wheel ze stania, a wczesniej nie bylo to mozliwe.

Przy barkach jak dasz rade to jednak lepiej wyciskac sztanga nawet mniejszym ciezarem. Zawsze cwiczenia z wolnymi ciezarami sa lepsze poniewaz angazuja wiecej miesni podczas stabiliacji.

Na triceps polecam cwiczenie polegajace na wyciskaniu sztangi na laweczce poziomej podchwytem: 5 serii po 5 powt. Rozwija wszystkie glowy tricepsa. Rzadko spotykane cwiczenie na silowniach, ale bardzo skuteczne :)

Tyle ode mnie.

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1276
@ DARNOK35
Wiadomo że nóg z barami się nie robi, no ale inaczej tego nie zrobię, bo gdzie nie przeniosę barów to będzie z dużą partią. Poza tym gram w piłkę nożna w klubie już od 10 lat i sądzę żę moje nóżki dadzą rady i będize dłuższa regeneracja bo trening nogi+barki przypada na sobotę,a następnie będzie dwudniowa przerwa, więc powinno starczyć regeneracji moim zdaniem.

Co do wykroków ze sztangą to jak na razie zobaczę czy wchodzą takim planem, a jak nie to wezmę pod uwagę Twoją radę odnośnie wykroków.

Co do tych serii to postaram się dostosować do tych 4 serii, a rozgrzewkowa seria to wiadome że podstawa.

Co do pleców to bardzo bym chciał móc jak najwięcej drążka, ale w domu robię 10 podciagnięć, a na siłce przychodzi co do czego to słabiutko bo gdzieś po 6, a z tylu serii nie wydaje mi sie że da coś w mięsień.

Co do skakanki to zobaczę, z chęcią sprawdzę jej działanie.

Barki sztangą to też sprawdzę. Pierwszy tydzień skupie się na tym czy czuć mięśnie i jak coś to modyfikacje.

Poza tym jak ćwiczyłem FBW to tlyko po pierwszym treningu miałem zakwasy a dalej już nie, mimo że trenowałem ostro. Wiadomo moze dlaczego tak było?

@Rain_Man

FBW dla mnie jakoś nie wchodzi. Nie wiem dlaczego, przetrenowałem 1,5 miecha i na razie chciałem zmienić plan. =)

Za odpowiedzi dziękuję i jak coś to czekam na kolejne sugestie!

Pozdrawiam!=)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
A próbowałeś FBW systemem 5-10-15 ?

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Quo vadis Jaqu - WALKA

Następny temat

nietypowe pytanko

WHEY premium