SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalone kalorii podczas treningu na orbitreku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 508
Jeździłem dziś 50 minut na orbitreku, przebyłem "podobno" 20 km a kalorii spaliłem 300. Czy jest to możliwe, że tylko tyle kalorii spaliłem podczas niepełnej godziny treningu? Jak jeździłem na rowerze to przez godzinę spaliłem ok. 500 kcal a przejechałem 16km więc niemożliwe byłoby, żeby przy większym wysiłku spalić mniej kalorii. Ile mniej-więcej kcal spala się podczas takiego godzinnego treningu na orbitreku?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Spalone rzekomo kalorie na maszynach są niewiarygodne. To moja opinia. Przy minimalnym ruchu pedała na rowerku, czy delikatnym ruszeniu nogą w stepie kalorie lecą palone chyba przez powietrze, kiedyś był temat o kaloriach na wyświetlaczu z maszyny, że są niewiarygodne i niemiarodajne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Bierz wszystko na oko gdyż jak koleżanka wyżej to jest nie miarodajne , sam też musisz ocenić czy rzeczywiście było odpowiednie tempo .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jazdą na rowerze spalasz zdecydowanie więcej kalorii niż biegając czy trenując na maszynach, poza tym nie ma to żadnego znaczenia ile spalisz


Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2015-11-21 20:25:57

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 17 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 508
Jak wybierałem między rowerem a orbitrekiem to wszędzie czytałem, że lepszy jest orbitrek, szybciej można schudnąć i więcej spalić kalorie a teraz jak kupiłem dowiaduję się, że lepszy jest rower?

"Bierz wszystko na oko gdyż jak koleżanka wyżej to jest nie miarodajne , sam też musisz ocenić czy rzeczywiście było odpowiednie tempo .
Pozdrawiam"
Brałbym gdybym wiedział ile w ciągu godziny można około spalić na orbitreku o co wcześniej pytałem. Waga 74kg, wzrost 178cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ile_się_spala_kalorii_na_orbitreku-t134575.html

Poczytaj może to coś Ci rozjaśni...ewidentnie tematy są, że kalorie spalane na bieżniach/ orbitrekach są niemiarodajne, więc mogę Ci napisać, że spalisz tyle czy tyle, jak to się będzie mijać z prawdą...Czy to ważne ile chcesz spalić kalorii ?
a tutaj dość ciekawy wycinek z artykułu, może to odpowie na Twoje pytanie, wystarczy poszukać po wujku google. :
"Jak dużo kalorii można spalić?

Ilość kalorii zależy od wielu czynników. Są to minuty spędzona na maszynie, natężenie ruchu. Jeśli chodzi o nasze ciało to czynnikami są wiek, waga, ilość tłuszczu w organizmie, płeć oraz to, czy używamy podczas treningu górnej części ciała. Oto przykładowe wartości:
- pół godzinna sesja, kobieta ważąca 70 kg spali około 380 kalorii
- pół godzinna sesja, mężczyzna ważący 90 kg spali do 500 kalorii
- pół godzinna sesja, kobieta ważąca 60 kg spali 300 kalorii
- producenci twierdzą, że podczas 1 godziny treningu można spalić aż do 700
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 418 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10551
Ja np. jestem podpięty do pulsometru na klatce i w ciągu 50 min Endomondo pokazuje mi niby ok. 600 kcal. Jazda ze średnim tętnem około 145 u/min waga 78kg/178cm
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety na rzeźbę

Następny temat

Pomoc w oknie jedzenia IF

WHEY premium