SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spadek apetytu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1223
Cześć.

Przez długi czas jadłem około 3000kcal, jednak po miesiącu stwierdziłem, że nie przybieram na wadze, więc zwiększyłem do 3400. Przez następny miesiąc również niewiele zyskałem, więc zwiększyłem do 3700-3800 kcal. Przez jakieś 2 tygodnie zjadałem wszystkie posiłki takie, jakie zaplanowałem i nie sprawiało mi to żadnego kłopotu.
Chyba 2 dni temu po prostu nie mogłem zjeść żadnego posiłku, no... tylko śniadanie wchodziło, ale czułem się dużo bardziej napchany niż zwykle. Gdy mam zaplanowane zjeść 150g makaronu, to nie daję rady... a przecież to nie jest dużo. Wcześniej mogłem zjeść 200g i czuć się, jak teraz po zjedzeniu 100.
Trochę mnie to martwi, bo jestem ektomorfikiem hardgainerem, i 3000 kcal, a tyle mniej więcej tyle wcisnę w siebie, to pewnie na redukcję będę musiał dać (początkujący, jeszcze redukcji nie robiłem).
Dodatkowo jedząc coś po prostu nie chce mi się gryźć... Dziwnie to brzmi, ale żeby przerzuć kilka makaronów, to mija dobra minuta. Czasami przy połykaniu mam odruch wymiotny, nie wiem co się dzieje.

Ta zmiana nastąpiła dosłownie z dnia na dzień. Za każdą pomoc szczerzę dziękuję.



Temat nie dotyczy samej diety, tylko tego cholernego apetytu. Być może zbyt dużo białka i tłuszczy, bo jestem dość mały i niski, ale chcę spróbować różnych proporcji, żeby wyczaić co dla mnie będzie najlepsze.
Jestem ciekawy rozwiązania problemu jak i przyczyny.
Jacek

Zmieniony przez - YeeeSS w dniu 2013-08-02 10:23:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 395 Napisanych postów 9627 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 133458
Przy sporej podaży białka (chociaż 159g to nie jest dużo - no ale to sprawa indywidualna), mogło dojść do zakwaszenia organizmu, tym bardziej, że w Twojej diecie nie widzę kompletnie żadnych warzyw a to bardzo duży błąd.

Może spróbuj odkwasić organizm i oczyścić z toksyn. Ogranicz kcal, głównie z białka i węglowodanów na pewien okres za to nie żałuj warzyw wszelkiego rodzaju. Braki kaloryczne uzupełnij częściowo tłuszczami.

Trzy miłości życia: dzieci, siłownia, żona...... no może dzieci, żona i siłownia

ZAJRZYJ i jak możesz to POMÓŻ
http://www.sfd.pl/KruQ__prośba_o_pomoc-t996105.html

Mój dziennik:

http://www.sfd.pl/KruQ__wakacyjny_recomp,_aktualne_foto:_str._122_-t977745.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1223
Zawsze zapominam dopisać, gdy wrzucam swoje diety, że warzywa dobieram według tego, co aktualnie mam w domu. Jeżeli wczoraj jadłem brokuła, a dzisiaj go nie mam, do nie lecę do sklepu tylko jem marchewkę na przykład ;) Więc nie wpisuję tego do tabelki.
Teraz, po obudzeniu, jeszcze zaczął mnie boleć brzuch. Mama mówi, że w okolicach żołądka.
W poniedziałek planuję iść do lekarza, a do tego czasu chyba zastosuję dietę kleik ryżowy + sucharki - oczywiście przenośnia, nie ograniczę się do tych dwóch produktów. Chyba nie będzie to wielką stratą, gdy przez 2 dni będę jadł 2x mniej i trochę mniej wartościowe produkty? Zdrowie najważniejsze. Co sądzicie?
Właściwie od wczoraj mam taki apetyt, że mógłbym cały dzień wytrwać na bananie :/ Może chory jestem, albo mam jakieś problemy żołądkowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Ile czasu trwa już Twój cykl treningowy? Bardzo prawdopodobne, że się przetrenowałeś i przydałaby się ok 10 dniowa regeneracja. Druga możliwość to jakieś stresy powodujące brak apetytu.

W przypadku diety nie ma sensu wciskać w diecie tyle węglowodanów. Zwiększaj ilość tłuszczów, które są mniejsze objętościowo a zawierają więcej kcal.

W diecie masz mało białka pochodzenia zwierzęcego. W zasadzie tylko 4 jaja, 100g udek i trochę mleka.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-08-03 11:53:33

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1223
Przetrenowanie to raczej nie jest, bo z racji, że są wakacje, to 2 tygodnie temu miałem przerwę na 2 tygodnie, bo wyjechałem na wczasy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
ile waga skoczyła przez ten miesiąc? określ to "niewiele".
może jednak dostarczasz za dużo jedzenia albo masz nieurozmaiconą diete i jesz cały czas to samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1223
Niewiele - Jakieś 0.5kg.
Domer, nie sądzisz, że i tak jest dosyć dużo tłuszczów? Prawie 120g, to nie jest mała ilość. Jakby patrzeć na proporcje BTW, to chyba są zachowane.
A białka to prawie 100g mam z produktów stricte węglowodanowych i tłuszczowych, a więcej chyba nie ma sensu dodawać. 160g białka, a ja ważę 57 - 2.8g/kg mc, chyba sporo. Ale mówię, nie chcę narazie tego zmieniać, bo chcę zobaczyć jak moje ciało na to zareaguje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12706
to, to jest dość dobra waga. 0,5-1kg miesięcznie i możesz mówić że się nie zalewasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75961 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754448
Białko ok. Jednak te duże obętościowo i mało urozmaicone posiłki mogą spowodować, braki apetytu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Utrata apetytu

Następny temat

108kg / 187cm / dieta do oceny / redukcja

WHEY premium