SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sourpuss/Live and die in the squat rack!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Witam. Na wstępie chcę nadmienić iż dziennik ma pomóc mi usystematyzować trening, dietę i cały "reżim" - który od jutra jest moją pieszczochą.

Krótko o sobie:


Wiek: 18
Waga: 86-87
Wzrost: 180
Typ: Endomorfik

Mam 18 lat. Nadszedł w moim życiu taki moment w którym poddałem się pewnym przemyśleniom i dotarło do mnie [Szkoda, że tak późno - ale dobrze że jednak dotarło], że strasznie się zapuściłem. Od małego byłem tgzw. misiem. W wieku dojrzewania (13-15 lat) z grubaska stałem się dość szczupły by później z zdwojoną mocą przytyć. Na dzień dzisiejszy ważę około 86-87 kilogramów i jak na swoją wagę jestem człowiekiem słabym fizycznie (czyt. Nie dysponującym odpowiednią siłą do wagi) podciągnięcie swojej grubej dupy na drążku sprawia mi nie lada problem a i z kondycją jest krucho. Czas to zmienić.

Ogólne założenia i cele:

1. Poprawić swoją siłę (poprzez odpowiedni trening siłowy)
2. Poprawić swoją kondycję (poprzez zbudowanie bazy tlenowej i kondycyjnej)
3. Poprawić swoją gibkość i koordynację ruchową.
4. Poprawa estetyki ciała, rekompozycja.

Dieta:

Przez ostatnie dwa tygodnie stosuję się do sposobu odżywiania nazwanego tutaj roboczo JEM/NIE JEM. Zgłębiałem tajniki okresowego postu i uważam, że jest to sposób odżywiania odpowiedni dla mnie. Podczas nauki w szkole, jestem skupiony i pracuję na pełnych obrotach. Nie pojawia się u mnie senność (na standardowych dietach, do ok. 30 minut po posiłku okropnie chciało mi się spać), czuję że mój organizm lepiej funkcjonuje na takiej metodzie.

Przykładowy dzień:

7:00 - pobudka, woda mineralna.
8:00-15:00 - szkoła, okres postu
15:30 - 17:00 - trening
17:30 - powrót do domu, zaczynamy jeść.
I posiłek:

200-300g piersi z kurczaka/mięsa wołowego/chudej wieprzowiny
50g ryżu brązowego/makaronu durum/ryżu basmati/pieczonych ziemniaków ze skórką
10ml oliwy z oliwek/oleju lnianego
1 cały banan/1 całe jabłko
II posiłek:

6 całych jaj

III posiłek:

Szejk domowy:
30g białka waniliowego
250g chudego twarogu
150ml mleka 2%
40g płatków owsianych
20g rodzynek i wiórków kokosowych

IV posiłek:

250g twarogu/serka wiejskiego

Całość to jakieś 2400 kcal, 223g białka, 88g tłuszczu i 166g węglowodanów.

Trening:

Dużo czytałem, i wiem że do spalenia tkanki tłuszczowej potrzebuję prostego planu treningowego z ciężkimi ćwiczeniami takimi jak min. przysiad który wyzwoli odpowiednią odpowiedź anaboliczną. Postanowiłem zaadoptować jedną z wersji FBW 5X5 z progresą ciężaru 2 kg co trening. Jestem po krótkim domowym ACT Mawashiego ale i tak wiem, że we wtorek rano będę powykręcany od DOMS'ów.

Trening siłowy:

A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max
+
brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20

B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w staniu 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max
+
lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-20

Trening kondycyjny/aerobowy:

W zależności od tego, jak będę się czuł po jutrzejszym treningu mam zamiar stopniowo wplatać treningi aerobowy w dni nietreningowe czyli wtorek i czwartek, by później przeplatać je z interwałami biegowymi i interwałami na ciężarach (kompleksy sztangowe, tabata)

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że prowadzenie dziennika zmotywuje mnie do ciężkiej pracy i przestrzegania diety. Liczę na wpisy, porady i konstruktywną krytykę. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki!

P.S. Na dobranoc mały motywator w postaci jednego z użytkowników tego forum którego mega cenię za wiedzę jak i osiągi w sporcie





Do jutra!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Dzisiejszy trening:


B

- przysiad ze sztanga/sztangielkami 2x5 kg (Za jakieś dwa tygodnie wrzucę tutaj jeden, a później dwa 12 kg kettle)

- podciaganie na drazku (porażka, ale nie poddaje się.)

- rumunski mc na jednej nodze (Po przysiadach i drążku na początku troche kręciło się w głowie, później całkiem ok. Czuje dwugłowe, prostowników prawie nic.)

- wyciskanie w staniu (Tutaj było palenie.)

- unoszenie nog/kolan w zwisie na drazku (Przez posiłek który zjadłem przed rozpoczęciem było krucho, ale będę progresował i cisnął do przodu)

- HIIT sprint w miejscu z wysokim unoszeniem kolan (1min) lub sprawle zapaśnicze jak najszybciej. (Powiem tylko tyle, ZABÓJSTWO dla serca)

wykonałem 2 obwody, każdy po 12 powtórzeń (W drążku i zwisie analogicznie 8 i 5 oraz 6 i 3 - zauważyłem, że mam straszny problem z ćwiczeniami związanymi z jakimkolwiek zwisaniem/podciąganiem siebie chyba przez słaby uchwyt, plecy i za ciężką dupę). Sprawle na koniec mnie zabiły i po 2 obwodzie mimo przerw 30 sekundowych między stacyjkami miałem mroczki przed oczami. Siedzę teraz i piszę to z trzęsącymi się jak galareta dłońmi , nawet po siłce z obciążeniami miałem tak tylko na początku, myślę, że kwestia przyzwyczajenia. Trening fajny, tym bardziej, że z coraz lepszą pogodą mam zamiar wykonywać go na ogrodzie/patio.
Ogólne samopoczucie - średnie z ukierunkowaniem na złe, lekkie problemy w szkole, większość dnia rozbity, bez skupienia kminiłem nad swoją przyszłością. Micha - porażka więc nawet nie wypisuje.

Do środy!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jakie masz wyniki siłowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Cześć! Wydaje mi się, że marne. Nigdy wcześniej nie robiłem maksów a przy tych kilku wcześniejszych wypadach na siłkę siadałem z śmiesznym ciężarem 40 kilogramów. Wyciskanie na ławie strasznie słabo, coś koło 20 kilo bodajże, drążek - tragedia (nachwytem szeroko jest najtrudniej, podchwytem podciągnę się 2 razy sam, chwytem neutralnym dojdę do pięciu - nie wiem dlaczego tak jest - w sumie każdy chwyt angażuje inne mięśnie co potwierdza to, co wcześniej napisałem że mam słabe plecy i za grubą dupę)

Zmieniony przez - Sourpuss w dniu 2012-03-26 00:16:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Będzie lepiej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Na 5 x 5 za wcześnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
To co proponujesz? Może to:

Przysiad ze sztangą 3 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie
Wyciskanie na barki 2-3 serie
Podciąganie na drążku podchwytem 3-5 serii

Pytanie tylko, ile powtórzeń?

Zmieniony przez - Sourpuss w dniu 2012-03-26 00:32:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
FBW owszem, może być nawet w takiej postaci jak w pierwszym poście ale z większą liczba powtórzeń, tak 10-12. Dietę ustal na poziomie bilansu zerowego, a obcinanie kcal przyjdzie czas, a może nie trzeba bedie tego robić. Tu masz na oko ok. 500 kcal ponizej swojego zapotrzebowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Przewertowałem jeszcze raz temat Knife'a o treningu dla początkujących i znalazłem kolejny trening traktora nad którym wcześniej się zastanawiałem, ale porzuciłem go.

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (podchwyt)

Wszystko w zakresie 12-15 powtórzeń z tą rozgrzewką przed każdym ćwiczeniem ze zwiększaniem ciężaru czyli:


1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p

serie docelowe(zasadnicze;robocze);
1 seria na 100% CD x 12-15p
ciezar musisz tak dobrac,aby zmiescic sie w zalozonym przedziale powtorzen. jesli wykonasz mniej,.niz 12p poprawnych technicznie,bez pomocy partnera,bez ruchow oszukanych,tzn.,ze zalozyles za duzy ciezar. jesli wykonasz 15p,to znak,ze na nastepnej sesji mozesz zwiekszyc ciezar.



Co do diety, w takim bądź razie z czego mam dołożyć te 500kcal? Chyba tylko tłuszcze.

Zmieniony przez - Sourpuss w dniu 2012-03-26 12:45:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Plan może być ten pierwszy, albo drugi. Na Twoim etapie wytrenowania jest to niemal bez znaczenia. Trzeba tylko zwiększyć zakres, jak to słusznie zauważył Hubert, bo powiedzmy 60 kg przysiądziesz x 5, ale 55 x 8-10. (Z drugiej strony i tak będziesz w stanie dokładać 5 kilo co tydzień, także tak czy siak tragedii nie będzie).

W diecie podbiłbym tłuszcze i ewentualnie lekko węgl, obciął białka. Początkujący z nadwagą nie potrzebuje 3 g białka na kgmc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
O ile to wszystko poucinać/podbić?

Zmieniony przez - Sourpuss w dniu 2012-03-26 13:41:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zacznij jeść koło 3000 tysięcy kcal i patrz na organizm. (waga+lustro+obwody) Tyjesz- zmniejszasz. Lekko chudniesz, ale mięśnie do przodu- zostawiasz.

2 g białka / kgmc,
1,5 g tłuszczu /kgmc
Reszta węgle.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW NA MASE

Następny temat

Brak zakwasow

WHEY premium