SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Solarium - za i przeciw ....

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam oto pare rad .... W chłodne i pochmurne dni tęsknimy za ciepłymi promieniami słońca. Na szukanie ich w egzotycznych krajach mogą pozwolić sobie nieliczni. Zawsze jednak można wybrać się do solarium. Solarium kojarzy nam się z opalenizną i zdrowym wyglądem, jednak opalanie trzeba stosować z umiarem. Najczęściej opalamy się, bo chcemy mieć ciemniejszą karnację, z drugiej strony solarium działa bardzo korzystnie na nasze samopoczucie. Leczy wiele schorzeń skóry, wspomaga syntezę witaminy D3 w organiźmie, jest korzystne w zwalczaniu nerwobóli i zmniejsza stres obniżając poziom adrenaliny.

Nie wybieraj się pod sztuczne słońce, jeżeli: masz chore serce lub problemy z krążeniem, nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, rozszerzone i popękane naczynia krwionośne, chorą wątrobę lub pęcherzyk żółciowy, cukrzycę. Opalanie w solarium może pogłębić te dolegliwości. Nowoczesny sprzęt do opalania to lampy, których widmo światła jest maksymalnie zbliżone do naturalnego, zatem łóżko solarium powinno posiadać certyfikat bezpieczeństwa, a czas pracy lamp powinien być dokładnie rejestrowany. Lampy po wygaśnięciu okresu ich używalności winne być niezwłocznie wymienione.

Oto kilka rad dla osób chcących skorzystać ze sztucznego słońca:

przed opalaniem poproś właściciela solarium o zdezynfekowanie płyty łóżka. Preparat dezynfekcyjny powinien niszczyć bakterie , wirusy, grzyby, musi mieć aktualną datę ważności i powinien być pozytywnie zaopiniowany przez Państwowy Zakład Higieny,
sprawdź, czy kosmetyki do demakijażu i do pielęgnacji ciała proponowane przez właściciela posiadają terminy ważności i atesty Państwowego Zakładu Higieny. Pamiętaj, że istnieją kosmetyki, które uwrażliwiają skórę na promienie ultrafioletowe. Pod ich wpływem na ciele mogą pojawić się bolesne podrażnienia,
zażądaj do demakijażu wacików bądź tamponów jednorazowego użytku,
koniecznie poproś o okulary ochronne (długotrwałe naświetlanie może uszkodzić rogówkę oka),
sprawdź, czy umywalka, z której skorzystasz po zabiegu opalania jest czysta i prawidłowo wyposażona, tzn. powinna mieć w zasięgu ręki dozownik zawierający mydło w płynie oraz ręcznik jednorazowego użytku. Jeśli stwierdzisz braki, kategorycznie zażądaj uzupełnienia.
...Co wy na to ? >POzdrowionka...


Justynka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Fajny art...trzeba dodac do ulubionych
Ale moglabys napisac cos wiecej o przygotowaniu do solara, ile sie opalac...
takie kompendium wiedzy,zeby wszystko bylo w jednym miejscu

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj ja proponuje tak ... to na początek dwa razy w tygodnu po 15minut na lampach 100 potem juz zwiekszyc 20 minut tez dwa razy w tygodniu juz na lampach 160 .. najlepiej sie zawsze czymś posmarować to przyspiesza opalanie jakis olejek możesz kupic u nich .. smarować sie potem jakims bobrym balsamem nawilżającym ... POZDROWOIONKA

Justynka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
e...ja wiem(chyba )jak chodzic na solar...ale i tak chodze tylko zimą, bo latem mam solar naturalny

pozdr

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prawdę mówiąc mnie dochodzi coraz więcej słuchów na temat tego, że działanie antydepresyjne solarium to jedna wielka bujda. W dodatku większość tych "słuchów: jest bardzo dobrze potwierdzona pod względem naukowym(poszperam, to powklejam). Tak mówią też znajomi lekarze i kosmetyczki. Ja osobiście z solarium nigdy nie korzystałam, ale głównie dlatego, że mnie akurat bardzo przekonują argumenty o przyspieszającym starzenie skóry działaniu opalania-zarówno naturalnego jak i w solarium.
Prawdę mówiąc wolę wybulić kasę na dobry samoopalacz, a swoją drogą to i tak wolę naturalnie jasną karnację, jaką niestety, lub stety obdarzyła mnie Natura

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
ja chodze na solarium juz ponad 2 latka i tylko pomaga fajny artykuł

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

*** Stowarzyszenie Wielkich Wodzów Ludu ***

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam się w zupełności ze Smoczkiem, to naprawdę nie poprawia humoru, chyba że ktoś jest uzależniony od solarium, a zdaża się to coraz częściej. Czy wiecie jak będzie wyglądała skóra za jakieś 10, 20 lat gdy człowiek opala się cały czas w solarium? To będzie katastrofa dla skóry, poza tym teraz na rynku jest tyle świetnych samoopalaczy że można coś dla siebie znaleźc. Przecież w lecie też się opalacie na słońcu, a skóra ma swój roczny limit na opalanie, niezależnie czy w solarium czy na słońcu.

Monia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Pod wpływem promieni UV organizm syntetyzuje witaminę D, która jest niezbędna dla organizmu, a w diecie dostajemy jej mało. Dzięki wit. D latem chudniemy, a zimą przy jej braku tyjemy. Dodatkowo wit. D ma włąsności antynowotworowe. Ponieważ jest rozpuszczalna w tłuszczach, kobiety mogą ją magazynować w piersiach. Od lat wiadomo, że rozsądne opalanie piersi zmniejsza zachorowalność na raka tychże. Stąd też wywodzi się popularność opalania topless, niestety bardziej w krajach zachodniej i południowej Europy niż u nas, z powodu bardzo słabego poziomu oświaty zdrowotnej w kraju.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
jogger
to strasznie ciekawe co mowisz
teraz to juz tylko na lato czekam...
a jak ktos mi bezdie mowil ze jestem amoralna to powywlekam zalecenia lekarskie dio opalania sie topless


-------------------------
TEXT TYGODNIA:
Zacząłem dzisiaj poważnie ćwiczyć i już mam tego dość. Mdłej mieszaniny w postaci suplementów, treningu i poważnej ilości spożywanego pokarmu. Zastanawiam się czy to mas sens.

--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
wszystko jest dobre ale z umiarem
wiadomo ze jak ktos sie codziennie opala na solarium to sobie popsuje skóre ale nie o to chodzi przeciez w tym poscie

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

*** Stowarzyszenie Wielkich Wodzów Ludu ***

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger, zupełnie się z Tobą nie zgadzam...
Szkodliwy wpływ opalania na skórę to sprawa udowodniona już dość dawno i nie bez przyczyny większość szanujących się firm kosmetycznych dodaje do kremów na dzień filtry anty UVB i UVA. Pozatym witamina D jest syntetyzowana w wystarczających ilościach nawet w pochmurne dni, bez potrzeby smażenia się na słońcu, które SPRZYJA nowotworom, szczególnie skóry.
Co do namacalnych przykładów ofiar opalania-wystarczy popatrzeć na Bridget Bardot(nie jestem pewna czy ona żyje)-gdy była młoda wszyscy podziwiali jej "czekoladową" opaleniznę, a skończyła z twarzą jak z pomiętego pegraminu, starzejąc się przedwcześnie właśnie ze względu na nadmierne opalanie.

smoczek
mod(ka) działu odżywianie

Zmieniony przez - smoczek w dniu 2003-03-13 20:44:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

To naprawde dziala!

Następny temat

dieta wysokobialkowa --pytania

WHEY premium