SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sok z wiśni na zakwasy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 503 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9191
Według amerykańskich uczonych sok z wiśni jest dobrym sposobem na ulżenie bolącym mięśniom po mocnym treningu. Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Vermont w Burlington przeprowadzili szereg doświadczeń, które wykazały, że sok z wiśni redukuje ból mięśni i przyspiesza ich regenerację po treningu.

W badanich wzięło udział 16 mężczyzn. Połowa z nich piła dwa razy dziennie przez osiem dni napój zawierający sok ze świeżo wyciśniętych 50-60 wiśni. Pozostali otrzymywali do picia placebo - sok jabłkowy bez domieszki wiśniowego soku.

Czwartego dnia eksperymentu mężczyźni ćwiczyli na specjalnych przyrządach naprężając 40 razy biceps przy największym możliwym obciążeniu. To oczywiście powdowało ból, wrażliwość mięśni i ich osłabienie. Po dwóch tygodniach uczestnicy doświadczenie przeprowadzili podobny treng, używając drugiej ręki i zamieniając się napojami.

Każdego dnia, przed treningiem i po, naukowcy sprawdzali zmęczenie, ruch i siłę mięśni pacjentów. Natomiast pacjenci w subiektywny sposób oceniali ból mięśni w skali od 1 do 10.

Bo zbadaniu uczestników tego eksperymentu okazało się, ćwiczący odczuwali mniejszy ból i mniejszy spadek siły kiedy pili wiśniowy sok (4 proc. spadku siły mięśni przy 22 proc. u osób nie pijących soku). Ich mięście odbudowywały się szybciej i bolały krócej (24 godziny) niż w przypadku tych, którzy pili placebo (48 godzin). Zdaniem naukowców to skutek odpowiednich składników zawartych w wiśniowym soku - flawonoidów i antocyjanów, związków o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym.

To już drugie badanie amerykańskich naukowców, którego celem jest znalezienie środka, który pomógłby w regeneracji nadwerężonych mięśni. Wcześniej ten sam zespół doszedł do wniosku, że podobne działenie ma... mleko czekoladowe.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
zawsze podawaj źródło tekstu, który kopiujesz

http://www.fit.pl/kulturystyka/aktualnosci,47,1,1,2380,0,0,0,0.html


a co do zakwasów najlepsza jest dobra rozgrzewka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
nieładnie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Tylko skad wziac sok z wisni

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ze sklepu z kartonu np. Hortex

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Tyle tam soku ze ho ho

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
mamusia czy żona ci nie zrobi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Już pisałem że to w związku z bardzo dużą zawartością antyoksydantów, btw. najlepszy jest sok z przecieranej wiśni tj. w postaci zawiesistej

Mam też przepis na fajną nalewkę z wiśni na spirytusie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
rzuć rzuć Taz chcieć przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Gdzieś to miałem pod ręką jak znajdę to wstukam bo teraz robię żarcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
heh,u mnie w ogrodzie rosna wisnie i raz moi rodzice robili taka nalewke;-P calkiem dobre hehe,a w ogole to mam taka ciekawa ksiażke z przepisami na wyroby alko i tam jest obszerny dział z wyrobami z wiśni na miodzie,rumie,polslodka,slodka,wytrawna,wisniowo-malinowo -truskawkowa ratafia i takie tam oczywiscie nie bawie sie w takie wyroby
a soczek z wisni to mozna samemu zrobic.(Tyle,że wtedy bedzie metny.)Jednak jak np. z wisni robi sie dzem czy do ciasta sie bierze itp. to po samym wydrylowaniu wisni duzo soku zostaje(i wtedy jest to duza ilosc, czystego,nie metnego soczku.) Wydrylowane wisnie hop do dzemiku czy ciasta,dla rodzinki. A my zgarniamy soczek i mozemy sie zapijac nim do woli

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo prosze o diete na mase

Następny temat

COS MI TUTAJ NIE PASUJE !!

WHEY premium