SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrecona kostka!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1862
Siema!
Ostatnio na sali skrecilem sobie kostke to juz chyba z 3 raz i mam niezle opuchniete chociaz chodze normalnie to opuchlizna nie schodzi na noc smaruje se altacetem i obwijam macie cos lepszego bo to na poczatek troche cos dalo a teraz caly czas srednio opuchniete i nie schodzi dalej?!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Trzeba było iść do lekarza niech obejrzy. Może w końcu trzeba by było usztywnić + późniejsze zabiegi.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 752
Siema

to i ja się pod temat podłączę. Wczoraj na Krav madze, kolega rzucił mnie dość niefortunnie tak że moja noga zaklinowała się i skręciłem kostkę (prawdopodobnie). Nigdy nie miałem skręconej kostki. Gdy idę odczuwam ból, ale mogę chodzić (kuśtykając). Opuchlizna zeszła już, mogę ruszać stopą normalnie, ale odczuwam ból. Smaruję jakimś świństwem które mi podano i usztywniłem kostkę.

Z racji tego że nigdy nie miałem skręconej kostki, mam pytanie: czy jeżeli mogę "okręcać" stopą we wszystkie strony, w miarę jakoś chodzić, i moją dolegliwością jest ból to czy to może być coś groźniejszego niż skręcona kostka? usztywniłem ją dobrze, wtedy nie boli :) moja droga do lekarza była by bardzo długa, gdyż mieszkam w obcym mieście i zanim dojdę do lekarza (dorwę się do niego) to 3 razy zdąży mi się wszystko wyleczyć... :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Kolega miał pękniętą kostkę, skręconą, zwichniętą i trenował, grał w kosza. Teoretycznie wszystko jest możliwe.

Do lekarza może jednak warto się wybrać, żeby dojść do stanu używalności...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 393 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9525
do lekarza raz dwa
z doświadczenia wiem, że nie opłaca się z tym zwlekać
miałem poważne skręcenie z pęknięciem kości, ale na szczęście wszystko w porządku, leczenie i rehabilitacja pomogła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
Jak dla mnie jezeli nie ma na prawde powaznego uszkodzenia torebki stawowej lub/i pekniecia kosci nie ma co ladowac nogi w gips/szyne, a niestety znaczna ilosc lekarzy wlasnie preferuje takie srodki.
Usztywnienie znaczaco spowolni powrot do pelnej sprawnosci ruchowej...
Nalezy zglosic sie do doswiadczonego fizjoterapeuty, ktory zajmie sie nasza kostka i postawi nas na nogi znacznie szybciej.
Sam powrot do zakresu ruchu stawu po wyjeciu z gipsu bedzie porownywalny z czasem dojscia do sprawnosci ruchowej przez stosowanie zabiegow fizioterapeutycznych.

Grajac juz ladnych pare lat w kosza normalna rzecza jest dla mnie, bo mniej lub troszke mocniejszym skreceniu z pomoca masera i fizjoterapeuty czlowiek jest po paru dniach zdolny do gry.

Dlatego zastanow sie czy warto pakowac sobie noge w gips bo mozesz tylko na tym stracic.


pzdr.

"The important thing is not to stop questioning."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 393 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9525
zamiast gipsu polecam stabilizator
coprawda musiałem za niego zapłacić - koszt około 90zł o ile dobrze pamiętem, ale potem NFZ mi oddal chyba tam z 80% czy jakoś tak
jak wychodzisz zakładasz, jak jesteś w domu ściągasz, można sie umyć itp - wiadomo bez porównania wygodniejszy od gipsu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1862
ale to jest tak ze mnie to w ogole nie boli jak chodze jak dotykam tylko zostala opuchlizna? ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1862
co z tym zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 393 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9525
a byłeś wkońcu u lekarza? może jednak warto go odwiedzić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

marihuana - pytanie

WHEY premium