Temat został odczytany 1039 razy

Skręcony nadgarstek

zgłoś naruszenie
  • Leyo
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 2 lata
  • LPA: 5

Witam . Mam 16 lat i mam problem z prawym nadgarstkiem . otóż 10 grudnia 2013 r (dwa miesiace temu) na samoobronie skręciłem nadgarstek . Oczywiście zaraz po tym pojechałem to lekarza Ortopedy czy Chirurga pewien nie jestem . Ale no prześwietlenie miałem , nie było żadnych uszkodzeń kości czy złamań . Lekarz stwierdził że to skręcenie nadgarstka . Było zalecenie aby na tydzień mieć szyne , ale ostatecznie zgodził sie na usztywnienie bandażem elastycznym , i tak chodziłem jakies 1,5 tygodnia ,ale nie ma efektów gdyż zginanie nadgarstka to góry jest nie możliwe i wiąże sie to z okropnym bólem , po prostu czuje tam jakąś blokade . Nie wiem co w takiej sytuacji robić czy jakieś ćwiczenia czy zgłosić sie do lekarza ponieważ od 3 tygodni znów chodze na siłownie ręke staram sie usztywniac by jej nie uszkodzić . Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam.

1392138300000
zgłoś naruszenie
  • andrzej125
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 537
  • Na forum: 4 lata
  • LPA: 7434
  • Trenuje: w pocie czoła ;)
Nie ćwicz jeśli masz jakiś uraz, idź do lekarza ponownie, leczenie na własną rękę raczej nie przyniesie Ci efektów jeśli chodzi o urazy stawów itp
1392149651000
zgłoś naruszenie
  • sajanin
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1899
  • Na forum: 5 lat
  • LPA: 13683
  • Status: Znawca
Dla poprawy mocz nadgarstek w ciepłej wodzie ze solą, codziennie przez ok.20-30 minut oraz zastosuj okłady z korzenia żywokostu lekarskiego .Oczywiście nie zaszkodzi jak spytasz o poradę ortopedy
1392150538000