Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 20369 razy
  • Autor

Skręcenie kostki

• ma16
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 0

Wysłano 21 czerwca 2008 21:53

zgłoś naruszenie

Witam
    Ponad 2 tygodnie temu miałem wypadek na wf-ie źle spadłem na noge(na prawy bok prawej nogi) i lekarz powiedział mi że mam skręcenie nosiłem gips przez 1,5 tygodnia teraz zakładam go tylko na noc. Lekarz kazał mi smarować kostkę Liotonem 1000. Niestety lekarz powiedział mi że mogę się na razie pożegnać z grą w piłkę i jazdą na rowerze i to nawet przez 6 tygodni. Mam pytanie jak najlepiej i najszybciej zrobić aby noga wróciła do sprawności (oczywiście do całkowitej się nie da) aktualnie mam opuchniętą kostkę i mały krwiak w okolicach kostki, nie mogę ruszać nogą na boki oraz nie mam w pełni sprawnych ruchów góra dół. I jeszcze jedno pytanie jak rozpoznać samemu stopień skręcenia kostki i czy jest możliwość ubiegania się o odszkodowanie i w jakiej mniej więcej kwocie.. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 22 czerwca 2008 00:53

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • KULTURYSTYKA.PL
    krzykacz
    • Pochwały:2
    • Nagany:brak
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: od 1997r.
    • LPA: 211073
    • Status:Ekspert

Wysłano 22 czerwca 2008 00:53

zgłoś naruszenie
    Możesz się ubiegać o odszkodowanie - jesteś przecież ubezpieczony a rzecz miała miejsce w szkole podczas zajęć.

Proponuję nie przyspieszać naturalnego procesu gojenia się, bo zwyczajnie stan ten może powracać przy każdej najbliższej okazji.
    doping & zdrowie
  • natka_siat
    • LPA: 2

Wysłano 30 czerwca 2008 12:57

zgłoś naruszenie
    witam, ja skręciłam kostkę podczas gry w siatke. kostka momentalnie spuchła w ciagu dosłownie sekund. na izbie przyjec lekarze przeswietlili i oczywiscie gips. na drugi dzien ten gips zdjelam bo kostka tak spuchla ze ból byl nie do zniesienia ioczywiscie olbrzymi krwiak pod skórą. pomagają okłady z kefiru zmieniane co 20 min i masc DiFortan a na noc okłady z żelu altacet. dopiero po 4 dniach mogłam troche stanąć na noge bo to bylo silne skrecenie. ale najlepsze leczenie to własnie okłady z kefiru i altacet. i trzymanie nogi wyżej!
  • dziku05
    • Trenuje: od 07.10.13
    • LPA: 16483

Wysłano 30 czerwca 2008 17:43

zgłoś naruszenie
    Oczywiście że możesz się ubiegać o odszkodowanie. Prosta sprawa, wniosek do PZU zaswiadczenie ze szkoly ze jestes ubezpieczony potem czekasz na komisje i to wszystko. Ja dostałem ze skręcenie stawu, peknieta torebke i zerwane wiezadla 450zł. Należy też pamiętac że pieniądze dostaje się także za rehabilitacje, ja niestety z własnej głupoty nie chodziłem czego teraz bardzo żałuję.

Zmieniony przez - dziku05 w dniu 2008-06-30 17:45:28
    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    start : 130kg / obecnie : 130kg / cel : 99kg
    [http://www.sfd.pl/-t976143.html] <--- obecny dziennik
  • liana123
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 13

Wysłano 18 lutego 2009 19:03

zgłoś naruszenie
    co mam zrobić by nie bolała mnie kostka.Nie moge o tym powiedziec rodzicom bo stało się to w nie typowej sprawie co mam zrobic???
  • rulezzz
    • LPA: 3846

Wysłano 18 lutego 2009 20:02

zgłoś naruszenie
    opisz dokladnie, kiedy to sie stalo? niedawno/dawno. Spuchla/nie spuchla. nie mozna nic zrozumiec z twojego opisu.
  • liana123

Wysłano 19 lutego 2009 16:07

zgłoś naruszenie
    stało sie to gdy skakalam z okna z parteru i jakos tak zle skoczylam i teraz mnie boli spuchnac nie spuchla tak bardzo duzo tylko troche i nie mam obrzeku
  • liana123

Wysłano 19 lutego 2009 16:09

zgłoś naruszenie
    stało sie to wczoraj 18.02
  • rulezzz
    • LPA: 3846

Wysłano 19 lutego 2009 22:05

zgłoś naruszenie
    przykladaj lod, smaruj altacetem + jakies masci typu fastum/naproxen.
  • liana123

Wysłano 20 lutego 2009 15:04

zgłoś naruszenie
    dzieki
  • aniolka12
    • LPA: 11

Wysłano 10 marca 2009 12:04

zgłoś naruszenie
    ja tydzien temu skręciłam kostkę, od razu noga mi spuchła. byłam na pogotowiu i chirurg powiedział że to poważne skręcenie kostki, zrobiłam prześwietlenie i powiedział żebym smarowała Altacetem i owijała bandarzem elastycznym. nie mialam gipsu ale nie mogłam stawac przez tydzien na tą nogę i po tygodniu do kontroli. niestety nadal mam spuchniętą nogę i mi sinieje. Nie wiem co mam robić. jeszcze jutro pójdę do kontroli ale nie wiem czy mam prawo się starać o odszkodowanie...jestem ubezpieczona w PZU . Jak mogę to jaka gdzies mogła by byc to kwota? z góry dziękuję za pomoc;)