SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Skoki siłowe.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 524

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 18 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 300
Cześć mam pytanie , czy istnieje coś takiego jak "skoki siłowe"?
np kiedy w jednym tygodniu ćwiczysz maksymalnie ciężarem o jakiejśtam masie a w następnym już 10kg więcej od tego ciężaru.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 284
puki co to szanuj kości i nie przesadzaj z ciężarem ;)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 18 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 300
wiesz , nie o to mi chodziło. trochę dokładniej opiszę sytuację:
ogólnie to klata nie była moim atutem. ostatni trening tydzień temu mój trening (wyciskanie sztangi leżąc) wyglądał tak : 50-55-60 , nie powiem , że było ciężko bo bym skłamał natomiast w tym tygodniu spróbowałem zacząć 60 i o dziwo bez problemu 12x powtórzeń . następnej serii nie byłem pewny : 65 kg x10 , dałem radę. w końcu wziąłem 70kg na 3 serie , mówiłem sobie , ile pójdzie to pójdzie . ku mojemu zdziwieniu zakończyłem to ćwiczenie w wymaganych powtórzeniach. nie wiem jak , dietę trzymam od 2 tygodni . Nigdy bym się nie spodziewał tak dużego przyrostu siły w tak krótkim czasie . jest na to jakieś wytłumaczenie?

Zmieniony przez - PrawieJakKoks w dniu 2014-01-21 15:08:53
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 324 Wiek 18 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3826
Na początku, fajnie wszystko idzie i rośnie, na pewno też uwarunkowania genetyczne, ale pamiętaj nie wokół wyciskania na płaskiej się wszystko kręci. U mnie typy na siłce tyrają płaską, a potem jak patrzę na skośną, to ciężar 2 razy mniejszy zakładają, bo wycieńczeni schodzą po 5 seriach z płaskiej.

No pain - no gain.

napisał(a)
Początkujący
tak wiem btw. na skośnej robię mniejszymi ciężarami a mimo to także dobrze szło.
napisał(a)
Początkujący
mi chodzi o skoki siły , czy komuś zdarza się takie cos?
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 284
dobre masz geny :P ja na początku też szybko szedłem w siłę, potem nadszedł przestój... dopiero zmiana treningow i suplementacja pomogły mi z siłą dalej ruszyc
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 324 Wiek 18 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3826
Jeżeli jest zastój to warto się przerzucić na hantelki, więcej mięśni stabilizujących pracuje, i można niżej schodzić, oraz oczywiście hantelki zbliżać do siebie, żeby środek wyrobić również klaty. W sumie to zazdroszczę siły bo sam po pół roku ćwiczę co ty. A ty ile w ogóle ćwiczysz?

No pain - no gain.

napisał(a)
Początkujący
Ćwiczę 10 miesiąc. Byłoby 12 ale w wakacje nie ćwiczyłem.

Zmieniony przez - PrawieJakKoks w dniu 2014-01-22 12:10:22
napisał(a)
Początkujący
Aha, no to ładne ciężary jak na prawie rok ćwiczeń, ja 5 miesięcy ćwiczę na siłce + 2 miesiące takiej ogólnorozwojówki na swoim ciele czyli pompki, dipsy, drążek i w sumie tyle. Pytałem, bo podobnym ciężarem ładujemy. A co do "skoków siłowych" czyli tzw. progresji, w tak krótki czasie, jest to jak najbardziej możliwe, jeszcze przy tak niskim stażu ;).

No pain - no gain.

napisał(a)
Początkujący
dzięki o to mi chodziło! , i jeszcze pytanie czy po takim skoku następuje zmniejszenie siły czy jest cały czas ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Musli Master Crumble - gotować?

Następny temat

pomocy

Top 10 męskich sylwetek Jakie żelki po treningu? Katarzyna Rodzik Maliszewska - ocena sylwetki Trening funkcjonalny Leksykon suplementacji: N-acetyl-l-cysteina Anna Karcz- długo wyczekiwany powrót! Grzegorz Kępa- "oczyszczenie" branży Paige Hathaway na stole operacyjnym!