SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skaza białkowa? Proszę o pomoc!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1871
Cześć. Od roku zainteresowałem się kulturystyką. Zacząłem chodzić na siłownię, stosować dietę i dbać o swoją sylwetkę. Miesiąc temu zaobserwowałem na swoich rękach dziwne, czerwone, suche plamki, a na twarzy zaczęło pojawiać się więcej zmian trądzikowych. Wybrałem się więc do dermatologa. Odpowiedział mi on, że nie jest do końca pewny, ale istnieje możliwość, że wróciła mi w okresie dojrzewania skaza białkowa, która miałem jako niemowlę. Kazał mi zaobserwować po jakich produktach te dwa czynniki ulegają pogorszeniu i zapisał mi odpowiednie lekarstwa. Więc obserwowałem, smarowałem twarz, ręce i łykałem tabletki.. Znaczne pogorszenie zaobserwowałem po jajkach, cytrusach i wyrobach czekoladowych(te dwa ostatnie rzadko zdarzało mi się jadać, ale w tym okresie czasu spróbowałem). Usunąłem te produkty ze swoich szafek, natomiast dietę trzymałem dalej (piersi z kurczaka, ryż, twarogi, ryby etc.). Nastąpiło lekkie polepszenie, jednak ciągle to nie jest to..
Przechodząc do sedna sprawy:
1. Czy jest to na prawdę możliwe, że wróciła mi skaza białkowa?! (mam 17 lat)
2. Czy, żeby całkowicie pozbyć się tych "zmian" na twarzy i rękach muszę wyeliminować wszystkie produkty zawierające białko z mojej diety? Jeśli tak to na jak długo?

Jestem świadom, że tylko ćwicząc nie będę miał takich rezultatów jakie ostatnio udało mi się osiągnąć właśnie dzięki diecie.
Nie stosuję odżywek, nie mam pryszczy na plecach czy barkach.
Nie ukrywam, że trądzik jest dla mnie krępujący, plam na rękach praktycznie nie widać, mamy jesień, więc chodzę w bluzach. Od jakiegoś czasu pojawiły się także lekkie kłopoty z trawieniem (wzdęcia, bóle brzucha).
Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten temat, więc z góry przepraszam jeśli źle wybrałem. Proszę o pomoc!

Pozdrawiam LHA

Zmieniony przez - LHA w dniu 2009-10-31 12:59:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
"Skaza białkowa, czyli inaczej alergia pokarmowa, może być reakcją nie tylko na mleko krowie (choć to jest najczęściej spotykany alergen), ale również na gluten, orzechy, kakao, ryby, jaja i niektóre owoce - zwłaszcza cytrusy. Alergia pokarmowa zwykle samoistnie zanika około drugiego roku życia. Czasami pozostaje na całe życie, (ale wtedy jest to uczulenie tylko na niektóre składniki). Najlepszym sposobem leczenia alergii, a właściwie likwidowania objawów, jest usunięcie alergenu z diety. ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Warto stosować codziennie preparaty intensywnie nawilżające i natłuszczające. W aptekach dostępna jest szeroka gama produktów (preparaty do mycia i kremy)zawierających emolienty na bazie parafiny, wazeliny, hipoalergicznej lanoliny, olejków roślinnych, ogórecznika lekarskiego, pszenicy i awokado. Drugą grupę preparatów stanowią humektanty chłonące wodę (glikol propylenowy, gliceryna, ceramidy, mocznik, kwas mlekowy). W leczeniu okresowo, w momencie zaostrzeń zmian skórnych (zawsze pod kontrolą lekarską), stosujemy leki przeciwhistaminowe oraz preparaty sterydowe, lub leki nowej generacji takrolimus i pimekrolimus."

dr Elżbieta Szymańska

dodam że zrobiłbym testy alegriczne by być pewien co dokładnie się dzieje
tyle mogę doradzić

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1871
Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu różnych informacji na ten temat, jednak nie udało mi się znaleźć przytoczonego przez Ciebie artykułu. Dziękuje serdecznie. Niedługo mam kontrolę u dermatologa, a na testy alergiczne postaram się jak najszybciej umówić.

Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta

Następny temat

6 weidera pytanie?!?!

WHEY premium