SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkówka - powrót do dawnej formy.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
Pod koniec roku szkolnego grałem bardzo dobrze. Miałem pewne odbicie dolne, grałem w punkt praktycznie każdą piłkę, ataki na średnim poziomie jak też bloki. W wakacje nie trenowałem. Teraz wróciłem z obozu po którym miałem nadzieje wrócić do formy która mi uciekła. Atak mam jeszcze lepszy z czego jestem zadowolony, tak samo jak bloki. Dodatkowo wbiłem sobie nawyk wybijania w górę jedną ręką z padu bocznego trudną kiwkę. Wszystko gra, jest tylko problem z odbiciem dolnym. Górny mam średni, chociaż też powinien być lepszy, bo nie mogę przyjąć mocnej zagrywki na palce, ale z tym chyba dam sobie radę. Odbicie dolne miałem cudne, na 15 piłek 13 grałem w punkt. Teraz na 5 gram jedną. Możliwe, że przez wakacje nabrałem jakiś złych nawyków grając na przykład w siatkówkę plażową, miałem nadzieje ze po obozie będzie lepiej ale niestety tak nie jest. Macie jakiś sposób żeby wrócić do poprzedniej formy? Chyba, że jest to związane ze zmęczeniem mięśni bo treningi były 3x dziennie po 1,5h.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2026
Musiałeś nie dokładnie wykonywać elementy technicznie grając z kolegami w plażówkę. Trochę na pewno odpuściłeś sobie podstawowe elementy techniczne bo przecież je umiałeś. To jest podstawy błąd. Nawet najlepsi siatkarze zawsze wracają do podstaw gry. Gdy znowu zaczniesz trenować i wejdziesz sezon wszystko powinno wrócić do normy. A w przemęczenie mięśni to szczerze wątpię. Nawet grając towarzysko trzeba wszystkie elementy technicznie wykonywać poprawne bo potem zacznie się przyjmowanie na sztywnych nogach i kolejne błędy techniczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Zmorą po powrocie z plaży są piłki niesione, gdy odbija się sposobem dolnym. Tam wiadomo, jest pewna tolerancja bo piach, wiatr itp. Najlepszym powrotem do formy będzie gra na sali i skupienie się nad wykonywanymi czynnościami, jednym słowem "podstawy". Pamiętaj, że odbijanie piłki to nie machanie rękami, pracuj nogami, może o nich zapomniałeś. Jak zepsujesz coś podczas gry, to przeanalizuj sytuację i wykonaj poprawny technicznie ruch na sucho. Zmęczenie mięśni nie powinno wpłynąć na Twoją techniką, im jesteś bardziej zmęczony, tym dokładniej powinieneś wszystko wykonywać, aby oszczędzić siły. Z drugiej strony każdy może mieć złe okresy, ja podczas sezonu mam czasem tak, że przez tydzień mi nic nie wychodzi, a potem wracam do poprzedniej skuteczności, od tak.

Widzę, że część mojej odp. pokrywa się z odp. nico1996, ale najpierw napisałem swoją, a potem przeczytałem jego

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2010-08-25 20:05:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 109
O nogach nie zapomniałem, a nawet przesadzam z ich używaniem, bo często zdarza się, że siadam już prawie na ziemi nim piłka do mnie doleci. Za mocno się uginam i gdy piłka skręci w locie to już nic nie mogę z tym zrobić. Nie jestem początkującym i już wiem jakie robię błędy, to najważniejsze. Czuje się trochę po prostu jakby mnie opuściło szczęście ;P Wiecie ile może potrwać takie wracanie do poprzedniego układu? ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2026
To zależy tylko od ciebie nikt tego nie wie.
Santiago masz rację nasze wypowiedzi się trochę pokrywają.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Interwały- co i jak? Art

Następny temat

To jest spam motorowych gdzie durzo chłopuf jest morowych%-)

WHEY premium