SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Siatkówka: Nowinki i zmiany w przepisach

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6272

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 284
Zmiany w Oficjalnych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową wprowadzone przez 31 Kongres FIVB (w rozgrywkach FIVB od 01.stycznia 2009, w rozgrywkach krajowych od przyszłego sezonu ligowego)

4.1.1 W światowych i oficjalnych zawodach FIVB dla seniorów zespół może składać się maksymalnie z czternastu (14) zawodników( maksymalnie dwunastu (12) zawodników regularnych tj. nie będących Libero)

4.3.3 W światowych i oficjalnych zawodach FIVB koszulki zawodników muszą być ponumerowane od 1 do 20

11.2.2.2 Zawodnik może dotykać boiska przeciwnika każdą częścią ciała powyżej stóp pod warunkiem, że nie utrudnia to gry przeciwnikowi

11.3.1 Kontakt z siatką nie jest błędem chyba, że wpływa to na przebieg gry

11.3.2 Zawodnik może dotykać słupka, linki lub innych przedmiotów znajdujących się poza antenkami, w tym siatki pod warunkiem, że nie wpływa to na przebieg gry

15.10.3.a Wejście podczas przerwy pomiędzy akcjami gotowego do gry zawodnika rezerwowego w pole zmian, oznacza żądanie zmiany

15.10.3.c Żądanie zmiany jest potwierdzane przez sekretarz lub sędziego drugiego, za pomocą buz zera lub gwizdka. W światowych i oficjalnych zawodach FIVB używane SA tabliczki z numerami w celu ułatwienia zmian

19.1.2 Wszyscy Libero musza być zapisani w protokóle zawodów przed meczem w specjalnie zarezerwowanych liniach. W światowych i oficjalnych zawodach FIVB Libero zapisywani są tylko w specjalnie zarezerwowanych liniach.

19.3.3.1 Trener ma prawo do wymiany podstawowego Libero na rezerwowego z dowolnego powodu, ale tylko raz w meczu i tylko gdy zawodnik zastąpiony przez Libero wróci na boisko. Taka wymiana musi być zapisana w protokole zawodów w rubryce Uwag i w protokole kontroli Libero. Podstawowy Libero nie może ponownie grac do końca meczu.

Wkleiłem tylko zmiany w przepisach, jakby ktoś nie znał starych/innych zapraszam na http://pzps.pl/rules.php 

Siatkówka, piłka ręczna - chętnie służę dobrą radą w kwestii treningu :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
wikt Moderator
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 33936 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 428259
Najważniejsze zmiany to przede wszystkim możliwość posiadania dwóch libero i kontakt z siatką

Mogę prosić o linka do tych nowych przepisów?

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

napisał(a)
Początkujący
dzps.pl/materialy/Zmiany_2009.doc tutaj jest link do ściągnięcia w wersji .doc, na stronkach jeszcze nie widziałem...

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 11886 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 164390
łap soga bardzo podoba mi sie to co zrobiłeś bo wkleiłeś to co trzeba. co do przepisów to na początku będzie naprawde sporo zamieszania wg mnie kontynuowanie gry po dotknięciu siatki jest NIEPOROZUMIENIEM powinno zostać tak w ubiegłych latach
napisał(a)
Początkujący
kontakt z siatką jest błędem, chyba że wpływa na przebieg gry... w praktyce będzie się to objawiało, tym że błędem będzie dotknięcie górnej taśmy i górnej części antenki (tych 80cm nad siatką), jest to bardzo dobry pomysł, bo jeszcze bardziej przyśpieszy grę oraz zmniejszy ryzyko kontuzji...

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 11886 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 164390
jak dla mnie nie bardzo wole "czystość" w siatkówce
napisał(a)
wikt Moderator
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 33936 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 428259
na pewno będzie ciężko się przyzwyczaić

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 87966
Ciekawe jak to będzie wyglądało, ogólnie zmiany idą w kierunku wyznaczonym już kilka lat temu i mają na celu przedłużenie wymian.

Pamiętam jak przedtem np. każda zagrywka po której piłka otarła się o taśmę była odgwizdywana jako błędna.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

napisał(a)
Pippo Moderator
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 24185 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73788
Pete to lata 80.?

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 87966
Nawet pamiętam jak się grało do 15 punktów w secie, a punkty zdobywało się tylko przy swojej zagrywce. Wtedy jak usłyszałem że ma być wprowadzony taki system jak jest obecnie i jeszcze do tego jakiś libero to pukałem się w głowę, a dzisiaj już sobie nie wyobrażam powrotu do starych przepisów.

Te zmiany o których teraz piszę chyba wprowadzono po Igrzyskach w Atlancie w 1996 roku.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

napisał(a)
wikt Moderator
Specjalista
Ja tych czasów nie pamiętam, a co do tego przepisu z dwoma libero to nie będzie już dylematu kogo wziąć np. na najbliższe ME, pojedzie zapewne Gacek i Ignaczak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ĆWICZENIA NA WYSKOK :>

Następny temat

UWAGA!!! BARDZO WAŻNE!!! BIEG 1000M :D

Top 10 męskich sylwetek Jakie żelki po treningu? Katarzyna Rodzik Maliszewska - ocena sylwetki Trening funkcjonalny Leksykon suplementacji: N-acetyl-l-cysteina Anna Karcz- długo wyczekiwany powrót! Grzegorz Kępa- "oczyszczenie" branży Paige Hathaway na stole operacyjnym!