SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia + praca fizyczna

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

75

Wzrost

182

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

trochę akrobatyki, niewiele

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka ze sztangą, hantle, drążek

Dieta

jest, na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

nie

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad: 80kg, MC: nie robię, Klatka: 90kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
Witam, zamierzam pójść do pracy, w której będę musiał podajmować wysiłek fizyczny, a że chodzę na siłwonię, mam kilka pytań:
Dodam, że wykonuję FBW 3 razy w tygodniu plus kilka ćwiczeń na siłe i brzuszki pięć razy w tyg.

1. Co zrobić aby nie stracić tego co mam (mięśni) tzn. w jaki sposób zmniejszyć intensywność treningu (mniej razy w tyg. czy też mniej obciąż. itd)
2. Czy następująca koncepcja treningu byłaby właściwa (aczkolwiek wiem, że powolna): wyćwiczyć jedną partię mięśni, np. tylko mięśnie brzucha. Po dojściu do pożądanego efektu, ćwiczyć mniej, tylko tyle aby go nie utracić i podjąć ćwiczenie kolejnej parti mięśni, dajmy na to klatkę. Potem kolejnej, utrzymując lekkie ćwiczenia na te przykładowe klatkę i brzuch, aż do wytrenowania wszystkich mięśni.
wpadłem na to myśląc nad rozwiązaniem problemu pracy i siłowni, lecz nie wiem czy jest to skuteczne i liczę, że dowiem się od Was.

Tak czy inaczej czytałem, że należy zwiększyć ilość i zwiększyć kcal, lecz nie wiem czy to da radę - to co jem już teraz (dieta na masę) zjadam z ledwością, więc jeśli będę miał jeść jeszcze więcej, mogę po prostu nie dać rady. Ewentualnie biorę pod uwagę możliwość zakupu białka, chociaż nie wiem czy to ma sens przy pracy fizycznej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 426 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21823
Będziesz musiał dodać kca Ale od Ciężkiej pracy organizm sam będzie się domagał jedzenia... A jeżeli nie to Gainier
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Zbędna filozofia - choć trochę nie rozumiem w czym ty masz problem .

Dbasz o

1. JEDZENIE ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników białko, węglowodany , tłuszcze , witaminy minerały ) itd .

2. REGENERACJA ( odpowiedni czas snu względem wysiłku , możliwie jak najlepszej jakości ) dodatkowe czynniki wspomagające regeneracje .

tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
Tomasz1405
Zbędna filozofia - choć trochę nie rozumiem w czym ty masz problem .

Dbasz o

1. JEDZENIE ( dostarczenie odpowiedniej ilości makro składników białko, węglowodany , tłuszcze , witaminy minerały ) itd .

2. REGENERACJA ( odpowiedni czas snu względem wysiłku , możliwie jak najlepszej jakości ) dodatkowe czynniki wspomagające regeneracje .

tyle.




biorąc pod uwagę, że będę, np. coś nosił - mięśnie będą ulegać zmęczeniu, więc jeśli zmęcze je na siłowni więcej, to obawiam się, że po prostu nie zdążą się zregenerować.
Jeśli można to prosiłbym o ocenę punktu nr. 2 żebym wiedział jakby co, czy da to jakiś skutek (nie wiem, np. jeśli w przyszłości zaszłabym sytuacja, że nie miałbym czasu na trening, itd) chciałbym wiedzieć, czy mogę mieć takie rozwiązanie w zanadrzu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Twojego pkt 2 nie komentuje.
poczytaj troche teorii nt. anatomii i pracy miesni,warunkow,w ktorych dochodzi do ich rozrostu...itp.-przyda sie.
dzieki temu sam bedziesz znal odpowiedz.


kontynuuj trening calosciowy,tylko obetnij jego objetosc:

2 sesje tygodniowo
max 5cw/sesje

zadne glupoty w stylu: plus kilka ćwiczeń na siłe i brzuszki pięć razy w tyg.


jak zadbasz o miske i sen...to nie powinno az takiej tragedii byc.
ale o tym,to juz Tomassz pisal.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
traktor71
Twojego pkt 2 nie komentuje.
poczytaj troche teorii nt. anatomii i pracy miesni,warunkow,w ktorych dochodzi do ich rozrostu...itp.-przyda sie.
dzieki temu sam bedziesz znal odpowiedz.


kontynuuj trening calosciowy,tylko obetnij jego objetosc:

2 sesje tygodniowo
max 5cw/sesje

zadne glupoty w stylu: plus kilka ćwiczeń na siłe i brzuszki pięć razy w tyg.


jak zadbasz o miske i sen...to nie powinno az takiej tragedii byc.
ale o tym,to juz Tomassz pisal.


OK, ale co to znaczy cw?
jeśli chodzi o ćwiczenia na siłę, to miałem na myśli to co napisałem, w poprzednim swoim temacie:
https://www.sfd.pl/Drążek_+_pływanie_+_elementy_akrobatyki__łączyć_czy_nie,_jak_-t871779.html
W którym również się udzielałeś i napisałeś aby ćwiczyć dalej, więc jak w końcu mam zrobić? a jeśli chodzi i trening brzucha, to co w nim złego? jak robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
przeciez moja wypowiedz pokrywa sie dokladnie z ta,ktora dostales dzisiaj....ale chyba zauwazyles,ze pojawily sie nowe okolicznosci...czy nie za bardzo?

PRACA FIZYCZNA

nie wiesz,co to znaczy cw ?
CWICZEN
masz wykonac na sesji nie wiecej,jak 5 (PIEC) CWICZEN (wszystkich!)-a jak bedzie ich jeszcze mniej-to nawet lepiej!

brzuch-nie ma potrzeby,abys katowal te male miesnie tak czesto-ot,cala filozofia.



Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-22 13:17:58

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 366
traktor71
przeciez moja wypowiedz pokrywa sie dokladnie z ta,ktora dostales dzisiaj....ale chyba zauwazyles,ze pojawily sie nowe okolicznosci...czy nie za bardzo?

PRACA FIZYCZNA

nie wiesz,co to znaczy cw ?
CWICZEN
masz wykonac na sesji nie wiecej,jak 5 (PIEC) CWICZEN (wszystkich!)-a jak bedzie ich jeszcze mniej-to nawet lepiej!

brzuch-nie ma potrzeby,abys katowal te male miesnie tak czesto-ot,cala filozofia.



Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-07-22 13:17:58


ok, proszę nie irytuj się, że się dopytuję, po prostu potrzebuję dokładnie wiedzieć wszystko no sory, po prostu jak czegoś nie załapię, to wolę nie robić wg tego co sam wymyślę, a znać wasze zdanie.
Czyli jak rozumiem, zwiększynie siły przy pracy fizycznej nie daje efektów?
Czy jeśli praca (którą zaczynam od przyszłego tygodnia) okaże się średnio męcząca, czy mogę przywrócić tten trening?
I ostatnie pytanie jak często ćwiczyć brzuch? Czy jest jakiś artykuł an ten temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
wszystko bedzsie zalezalo nie od tej Twojej pracy,leczod tego,jak bardzo przylozysz sie do elementow ukladanki poza sala cwiczen-odzywianie,regeneracja...

brzuch?
1-2 x tyg. - na koniec swoich sesji.

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw 5x5 pomoc expertów

Następny temat

4dniowy split do oceny/poprawy

WHEY premium