SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła klatki piersiowej, co dalej?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
Witam wszystkich. Jestem w 3 tygodniu nowego cyklu z planem FBW.

Ostatnio zmartwiłem się trochę tym, że moja klatka nie jest silna tak jak powinna. W obwodzie klatki mam 117 cm i cały czas mocuje się żeby wyrwać marne 105 kg. Od zawsze ćwiczyłem na masę(plus redukcje), mój staż to około 3 lata.

Inne partie ćwiczę w tym samym tempie i nie ma z nimi problemu.

Moje pytanie: Czy mógłbym wrzucić do mojego treningu, trening na siłę wyłącznie na klatkę? Czy przy planie FBW, który pochłania mniej czasu jest to możliwe?

Bardzo proszę o porady. Dietę oczywiście mam, odpowiednie odżywki dobrane.

Klatka: 117 cm
Biceps: 43 cm
Udo: 72 cm

"What we do in life echoes in eternity."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
Wiadomo, że to udo nie wygląda jak ćwiczone na siłowni, bo w ten sposób nigdy nie było, jest po prostu masywne, bez nie wiadomo jakiej rzeźby.

Te 80 kg na biceps nie było super technicznie przecież, ale sam fakt, że tą olimpijską sztangę dałem rade dopiąć do klatki z takim ciężarem. Gdyby nie było jak piszę to bym posta nie zakładał, klatkę ćwiczę od zawsze tak samo przykładnie jak biceps, zresztą ćwiczę ją też najbardziej technicznie z wszystkich partii...

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Wklej tutaj obecny plan, a tak pozatym ile Ci jeszcze do konca cyklu zostało ? jeśli niewiele to niema sensu mieszać tylko po skończeniu FBW zrobić tydzień przerwy, a nstępnie dobry trening ukierunkowany na siłe w WL.

Zmieniony przez - killerx w dniu 2010-09-19 10:14:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
Trening 3 razy w tygodniu.

Klatka płaska/skos - 3 serie, 10 powtórzeń
Plecy, podciąganie hantla/Szrugsy- 3 serie - 1o powtórzeń
Triceps, oburącz zza siebie/wyciskanie francuskie - 2 serie - 10 powtórzeń
Barki, podciąganie sztangi wzwyż stojąc/hantle suplinacja - 2 serie - 10 powtórzeń
Biceps, sztanga/hantle/modlitewnik - 2 serie - 10 powtórzeń

Napisałem różne rodzaje ćwiczeń, bo nigdy nie robię dwóch treningów z takimi samymi ćwiczeniami pod rząd.

Co najmniej jeszcze 4 tygodnie mi zostały, ale chciałbym coś może zmienić na tą klatkę, więc czekam na konkretne propozycje i z góry dziękuje.

Zmieniony przez - b_m_b w dniu 2010-09-19 10:26:50

Zmieniony przez - b_m_b w dniu 2010-09-19 10:37:10

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Hmm.. jeśli miałbym coś zmienić w tym treningu to widze to tak:

W dzień gdzie robisz wycisk płasko rób 6,4,3powt. zamiast 3x10, różnież zmienił bym ćwiczenia na triceps dobrze by było żebyś zmniejszył ilość powtórzeń w tych ćwiczeniach które robisz lub zamiast nich wrzucił wyciskanie wąsko/pompki na poręczach np. 6,3x4(stały ciężar).



Zmieniony przez - killerx w dniu 2010-09-19 10:40:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
Też nad tym myślałem, żeby robić progres na klatkę i zwiększać sobie sukcesywnie obciążenie. Z tricepsem byłby problem, żeby go teraz zmieniać, poza tym dobrze mi teraz idzie z nim, więc na razie niech tak zostanie. A orientujesz się może jak to jest z rośnięciem klatki podczas takiego treningu? Przyrost rozmiarów jest o wiele mniejszy niż w treningach typowo na masę?

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Jak dieta na + to masa klatki też pójdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
No oby. Dieta jest nawet na duży plus

Dzięki za pomoc kolego wtedy. Mam nadzieje, że Twoje doświadczenie jest coś warte, bo jesteśmy w tym samym wieku. Zrobię progresik i dam znać tutaj jak mi poszło za jakiś czas.

Jeśli jeszcze jakiś doświadczony kolega odczyta ten temat to może dorzucić swoje trzy grosze, jeśli będzie miał jakiś pomysł :)

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Wiem tyle, że na mnie takie sposoby działają, życze żeby na Ciebie też podziałało ;) ale ogólnie za FBW nie przepadam. Jeśli o doświadczenie chodzi to jeszcze wiele musze sie nauczyc, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Tylko nie rób płaskiej 3x tydzien tym sposobem ;) To tyle, pozdro.

Zmieniony przez - killerx w dniu 2010-09-19 11:09:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2562
No mi FBW właśnie pasuje, bo pochłania mniej czasu. No wiadomo, nie można zapomnieć o skosie

Trzymaj się.

"What we do in life echoes in eternity."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 344 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7429
nogi cwicz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 608 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7103
to, ze masz w klatce 117 nic nie znaczy. Mozesz byc spaslakiem, miec 125 w klatce i cisnac na nia 60kg..
Ja osobiscie nie wiem czy mam chociaz 105 w klatce- powinno byc, ale 85kg x2 leci.

Jesli pomoglem, poczestuj sogiem.

AVE!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na siłe 3 dniowy prosze o ocene

Następny temat

plan na 2 dni w tyg

WHEY premium