SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła a waga, pytania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
Witam całe grono SFD :). Moze temat zaczne od przedstawienia mojej skromnej osoby - 178cm wzrostu, 21 lat, pragnie LATAĆ, siatkówka/wsady zainteresowanie, motywacja ogromna oraz wkład pracy również.
I teraz do sedna - mam 80kg wagi (w 3 miechy zrobiłem 3/4kg czystego mięcha - bez zbędnego zalania, mimo endomorficznej budowY)
moje maxy w siadzie/martwym(bez tego niestety wyskoku nie ma , a ja , jako, ze mam bardzo słaby gen do skakania, musze siłą jednak nadrobić) to jakies 110x5 siad i 135x5 martwy- wyniki jak widzicie nie powalają...
No i teraz głównie pytanie - czy da sie zrobić siłe(nie zalezy mi na objętościach mięsni!) I jednakowo redukować wage ciała ?
Czy dalej masować tak jak dotychczas i powoli robić tą siłe ? (opcja gorsza, bo zaniedlugo rusza sezon w siatke i szkoda mi kolan skakać z takim obciażeniem xd)
Jak wy to widzicie ? suplementacja wiadomo kreatyna , dieta dopięta fajnie, węgle okołotreningowo , w DNT nie jem węgli, białka sporo, tłuszczu opór w DNT, czyli standartowa rotacja -na mnie działa sweet. pozdro ;)
p.s - jak zły dział, prosze o przeniesieniee.


Zmieniony przez - wsn123 w dniu 2016-08-25 11:09:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
inny wyskok jest dosiezny a inny skok na coś ;) po prostu ma mocne zginacze bioder - co nie musi sie przekładać na wysokk w góre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 180 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7560
1) Jak wysoko skaczesz? Jak z Twoją techniką wyskoku, jaki jest max jeśli chodzi o verticala? I jak z Twoim tyłkiem? Mieśnie pośladkowe wyj**ane czy płaskie jak u 12 latki?
2) Redukcja oznacza obcięcie kalorii, a to oznacza obcięcie energii. Możesz w tym czasie poprawiać technikę osiągając lekki progres ale na cuda bym nie liczył. W końcu siła zacznie spadać
3) O kolana się nie martw, jeśli będziesz mase robił sumiennie i sukcesywnie to nic im nie grozi. Zobacz jak wyglądają Wallece, Lukas, Zaytsev czy Grozer. Tylko nie przesadzaj z masą ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
Hmm , w sumie oni wszyscy pewnie po 100kg++. ale tez wzrost 2 metry ponad, więc wychodzi prawie jak u mnie... zasięg ręką 225 , a 315 doskocze spokojnie, jak dzień to nawet te 320 myślę pykne. Technike skoku mam dobrą - trenuje juz kilka dobrych lat, robie drop jumpy i depth jumpy takze nie ma problemu, tyłek rozwinięty dośc dobrze - goodmorningi , hip thrusty robione systematycznie z fajnym obciązeniem, więc ;) Jak proponujesz to ogarnąć wszystko, do jakiego ciężaru masować ? do przyszłego roku chciałbym usiąść te 150kg z wagą 75 - więc może domasować do 85 przy fajnym wyniku w siadzie, a pozniej powolna redukcja z utrzymaniem siły? Wydaje mi sie, ze mam wieksze predyspozycje jeśli chodzi o siłe - mam dośc mocną budowe , moze achilles krótki, ale budowa stricte pod sporty siłowe , każdy mi to powtarza ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 180 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7560
Jeżeli na prawdę zależy Ci na dobrym wyskoku polecam się skonsultować z tym gościem.
https://www.facebook.com/Hadzbe/?fref=ts
Wydaje mi się że w Twoim wypadku to nie jest kwestia braku siły tylko dynamiki, ale to już wyższy poziom.


Zmieniony przez - SoySouce w dniu 2016-08-25 12:57:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
stary niezle, 1 m wyskoku to sporo. JW, chodzi glownie o dynamike, jesli zmasowales to pewnie nieco z szybkosci moze spasc, to norma. szybkosc i sile mozna polaczyc, spojrz na sprinterow czy ciezarowcow - i masa i sila i sprawnosc gortat podobno robi sq z ponad 200kg wiec wszystko do ogarniecia , co do wagi to gdybym byl na towim miejscu oscylowalbym w waga = wzrost-100 , czyli gdzies 80 kg. zrobisz jak uwazasz , oraz od twoich celow.


Zmieniony przez - Carlitos w dniu 2016-08-25 13:05:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
hehe z Hadzbe trenuje wlasnie teraz :D Wiesz, ja sie wlasnie do niego porównuje siłowo - on podobny wzrost, waga z 6kg mniej, a skok +40cm i w dodatku ciężary jakie dzwiga to jakaś masakra :P ... powiem tak, u mnie dynamika naprwade nie wygląda źle, dużo biegałem jak byłem mały, w pile grałem pare dobrych lat, koordynacja też wporządku, nie wiem czemu, ale cały czas mi sie wydajae, ze brak mi tej siły - ze zbieram sie fajnie , wysskakuje i czuje ze mógłbym wyżej pofrunąć - ale nie moge...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
jak zalezy ci na skakniu wyzej bardziej niz na sylwtece to nie masowalbym ani nie zwiekszal bardizej wagi , lepiej skupilbym sie na stosunku sily do masy. jak bf jest ok, sylwetka tez , to lepiej postaw na sile i dynamike. tak uwazam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
dlatego stąd moje pytanie - czy mozna zredukować a jednakowo jeszcze sie wzmocnić ... :) Bo ze wzrostem masy idzie siła - normalne, ale wlasnie nie zalezy mi na miesniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
no jasne, im jestes lezejszy tym lepiej moze wladac cialem to logiczne, sam kiedys cwicylem wyskok i bieganie mialem ok 70-80 c m z miejsca jako 14-latek. tez zalezalo mi na malej masie a duzej sile i mocy. dalem bilans ok zero oraz lekko - 200 kcal od zapotrzebowanie i da rade. jak bf masz 7-8 % to latasz i biegasz jak piorko, wiem jakie to uczuccie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 818 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7250
no wlasnie o to chodzi :) No teraz mam nóżki pięknie docięte, ręce też, góra spoko, ale brzuch troszkę zalany(takie życie endo, nie ma lekko niestety.) No, planuje jeszcze do startu ligi przymasować lekko z 2kg, ale przy zdobyciu z 10kg w siadzie i pozniej redukować wolno też robiąc bardzo wolno siłę, zobaczymy. Chyba, ze ma ktoś inny jakies pomysły, lub ma podobny przypadek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
nie boisz sie o spadek wydolnosci podczas redukcji ? kosz to intensywny sport, sila, wytrzymalosc, szybkosc, wszystko w jednym. ile cwiczysz w tyg ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początek masy.

Następny temat

Prośba o pomoc w dobraniu treningu

WHEY premium