SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shake na mase

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20
Witam. Od poniedziałku zamierzam zacząć treningi na mase i urozmaicić swoją dietę. Jako laik znalazłem na internecie kilka ciekawych pomysłów związanych z dietą na masę. Zakupiłem tym celu blender. Znalazłem pewien shake (w ramach śniadania/kolacji). Konkretnie:

Shake:
Migdały
Orzechy
Rodzynki
Płatki owsiane
Woda mineralna
Białko serwatkowe

Ja jednak nie chcę korzystać z żadnych odżywek, suplementów w proszkowanej postaci itd dlatego urozmaiciłem tego shake'a i zrobiłem coś takiego:

Mój shake:
Słonecznik łuskany
Rodzynki
Śliwki suszone
Płatki owsiane górskie
Woda mineralna
Pół kostki sera białego

Chciałem się dowiedzieć bardziej doświadczonych osób co sądzą o takim shake'u, czy jest on dobry i czy zamiennik (białko) jest dobry/w dobrych proporcjach i ewentualnie co by tutaj dodać, zamienić. Dodam że właśnie jestem po wypiciu takiego shake i.... jest zjadliwy :) . Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Koktajle w diecie lubi chyba każdy. Prosty i szybki posiłek jest w stanie urozmaicić naszą dietę, a przy okazji dostarczyć niezbędne wartości odżywcze i dobrze smakować. Jednak aby spełnić to, trzeba wiedzieć, z czego taki koktajl powinien się składać. Możliwość mamy tutaj dość dużą. Wyróżnić warto:

- jogurt, kefir, maślankę, mleko, wodę,
- twaróg, serek wiejski,
- odżywka białkowa,
- orzechy włoskie, laskowe, pekan, brazylijskie, nerkowce, migdały, wiórki kokosowe, chia,
- olej lniany, olej kokosowy, olej z awokado,
- awokado,
- różnego rodzaju owoce,
- ksylitol,
- ryż, kasza jaglana, komosa ryżowa, płatki owsiane, jaglane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe.

Jak więc widać wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest to, aby koktajle takie nie były ubogie odżywczo i smakowały nam. Warto również odwiedzić dział kuchnia sfd: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html i kuchnia potreningu.pl: http://potreningu.pl/kitchen. Na pewno znajdziesz tam sporo ciekawych przepisów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
by zdobyć masę musisz mieć po prostu dietę z bilansem kcal na +, dodaj 300 kcal do wyliczeń
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli jest to dobre to nie widze przeszkód żeby to pić, jednak jeden posiłek nie tworzy diety, która jest podstawą j/w



Zmieniony przez - Czesiek43 w dniu 2013-08-03 20:29:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78720
Przecież pisał jako urozmaicenie diety !!
Tylko musisz to wliczyć w swoją dietę i będzie git to bez białka w prochu jeszcze lepsze rozwiązanie jeśli masz taką możliwość to tak rób byle kcal się zgadzało i smacznie było
1

Never give up!



Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja Ci polecę coś takiego (mocno kaloryczne)
Kostka sera białego
2-4 banany
łyżka miodu
cynamon
mleko
To wszystko blenderem i do tego dajesz płatki owsiane jeśli chcesz podbić jeszcze WW
Dobra sprawa jako uzupełnienie diety.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20
IneTheEnd - podoba mi się ten shake, ale mam pytanie, słyszałem że dużo osób wyraża się dosyć sceptycznie na temat mleka, czy zatem mleko w takim koktajlu to dobre rozwiązanie czy może powinienem je zastąpić wodą mineralną? Co jest lepszym rozwiązaniem? I czy ktoś praktykuje robienie bądź ma przepis na "idealny shake (bez odżywek/suplementów)". Wiem że ktoś napisze że dodaje się to co się lubi ale ja jestem w stanie "przełknąć wszystko" dla zadowalających i najefektywniejszych efektów ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Możesz pić z mlekiem, niektórzy po prostu nie używają go ponieważ nie tolerują laktozy
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 85
Ja swojego szejka potreningowego robie tak
200g lub 100g serka wiejskiego (-40% tluszczu 500g w biedrze za 4zł) = 22g białka
100g twarogu = 17g białka
Mleko dla rozrzedzenia
Dla smaku i podwyższenia ilosci bialka odżywka białkowa lub kakao rozpuszczalne
Odzywke mialem waniliowa (30g = 21g bialka) - bardzo dobra. Nie polecam mieszac kakao z odzywka - mdłe :)
Obliczając wychodzi ok 60 białka. Można nie dawac odzywki to bedzie 40g z calego szejka.
To wszystko zmiksowac w blenderze lub mikserze pic :) pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Co to tu za górnik

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bierzemy się za siebie

Następny temat

Powrót na siłownie po kontuzji po 2 miesiącach

WHEY premium