Temat został odczytany 24777 razy

Ser pleśniowy ?

zgłoś naruszenie
  • sztormiak
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 8
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 1082
Witam,
Czy ser pleśniowy jest dobrym i zdrowym źródłem białek i tłuszczów ?
Czy można go wrzucić do diety na masę jako źródło B i T ( B:17g, T: 24g, WW: 0g )? Szukałem o nim jakiś informacji ale nic konkretnego nie znalazłem. Z góry dzięki za odp.

1202587562000
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

Indywidualne plany dietetyczne i treningowe

• 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
zgłoś naruszenie
  • góra-forte
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 5820
  • Na forum: 10 lat
  • LPA: 42644
Zbyt duza ilsoc tluszcy nasyconych,zeby mowic o gł zrodle bialka odrobine mzoesz dac do kanapek czasami, ale tezz nie pzesadzaj z iloscia o ile sie nie myle plesn ma dzilania rakotworcze.

Pozdrawiam.
GÓRA---->I am What I am
1202588156000
zgłoś naruszenie
  • exoduss
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 68
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 3021
gdyby pleśn na serach pleśniowych byłaby rakotwórcza, to w zasadzie taki ser nie byłby dopuszczony do sprzedaży, nie uważasz? Gatunków, szczepów pleśni jest mnóstwo i tylko część z nich wytwarza mykotoksyny, które są niebezpieczne dla człowieka (np. aflatoksyna, patulina), znajdziesz je np. w spleśniałych owocach, mięsie itp, no ale nie w serze pleśniowym. To tak apropo tego argumentu, o rakotwórczej pleśni. A co do tłuszczy, to owszem troche dużo, ale czasem można sobie zjeść taki ser, podobnie jak i ser żółty...zależy jeszcze od tego kto jak podchodzi do diety...
1
1202589043000
zgłoś naruszenie
  • SlipBoro
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1534
  • LPA: 13218
  • Trenuje: 7
Orenżada z tesco tez jest rakotwórcza a ja sprzedaja.....
....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

1
1202590742000
zgłoś naruszenie
  • exoduss
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 68
  • LPA: 3021
a co takiego ma w swoim składzie, że jest rakotwórcza? jakoś nie miałem okazji się zapoznać z jej składem. Jeśli, w owym składzie jest czynnik kancerogenny, to nie ma ona prawa być na sklepowych półkach, no a jeśli owy składnik kancerogenny został pominietty w składzie, to jest to tzw zafałszowanie żywności, którego ujawnienie powinno nieść surowe konsekwencje, co do producenta/dystrybutora. No i nie piszcie też, że papierosy są rakotwórcze, bo to już nie podlega regulacji prawa żywnościowego. A, że jest na półkach, to już IMO ludzka głupota...
1
1202594225000