SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Seminarium WUSHU - Baijiquan tradycyjne

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2904

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 128
He Xijing 何溪静 - Chińska zawodniczka wushu, wushu trenuje od 15 lat. Reprezentanka prowincji Hebei i Tianjin w konkurencjach taolu (form) wushu sportowego i tadycyjnego. Ważniejsze osiągnięcia sportowe:

2002, mistrzostwa prowincji Hebei: I miejsce w konkurencjach Changquan i Jiti,

2003, mistrzostwa prowincji Hebei: konkurencja łączona Jianshu & Qiangshu (miecz i włócznia),

2004, mistrzostwa prowincji Hebei: I miejsce w konkurencji Jianshu (miecz), Qiangshu (włócznia),

2005, mistrzostwa Chin: III miejsce w konkurencji Baijiquan, III miejsce w konkurencji Changsuijian (miecz z długim frędzlem),

2005, mistrzostwa prowincji Hebei: I miejsce w konkurencji Duilian (walka układana),

2006, mistrzostwa prowincji Hebei: I miejsce w konkurencji Daoshu (szabla), III miejsce w konkurencji Gunshu (kij), I miejsce w konkurencji Duilian (walka układana), II miejsce w konkurencji układany Changquan (długa pięść)

2006, mistrzostwa prowincji Hebei: II miejsce w konkurencji łączonej: Daoshu & Gunshu, III miejsce w konkurencji Changquan, II miejsce w konkurencji Duilian, 2006, mistrzostwa prowincji Hebei: I miejsce w konkurencji Bajiquan, II miejsce w konkurencji Changsuijian, II miejsce w konkurencji Duilian,

2006, mistrzostwa prowincji Tianjin: I miejsce w konkurencji Qiangshu, III miejsce w konkurencji Jianshu,

2007, studenckie mistrzostwa Chin: I miejsce w konkurencji Duilian,

2007, mistrzostwa Chin: I miejsce w konkurencji Duilian,

2008, studenckie mistrzostwa Chin: I miejsce w konkurencji Duilian, II miejsce w konkurencji Changsuijian, III w konkurencji Jianshu,

2008 mistrzostwa Chin: I miejsce w konkurencji Duilian i Jiti,

2009 studenckie mistrzostwa Chin: I miejsce w konkurencjach Duilian, Jiti, Shuangtouqiang.

W roku 2010 uzyskała tytuł instruktora sportu WUSHU wydany przez Ministerstwo Sportu Rzeczpospolitej Polskiej. Obecnie trenerka Polskiej Kadry Narodowej Wushu i instruktorka Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego. Prowadzi zajęcia ze stylów sportowych oraz tradycyjnych. Program treningowy obejmuje: sportowe style północne, sportowe style południowe, Taijiquan sportowe, oraz style tradycyjne: Baijiquan, Tongbeiquan, Shaolinquan, Changsuijian.
Zmieniony przez - Marcin Bąk w dniu 2011-01-18 11:16:04

Zmieniony przez - Marcin Bąk w dniu 2011-01-18 11:16:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14221
Mam pytanie - to bajiquan jest to wesja standaryzowana przez akademię wu shu ? Powiedzmy ze jestem zainteresowany, medale tej pani mnie nie interesują, natomiast interesuje mnie czego ona uczy i co rozumiecie pod pojęciem tradycyjny styl.

Mam przeczucie że uczycie wersji standardowych styli tradycyjnych - czyli okrojonej i pozmienianej wersji tradycyjnego stylu. Ja do was nic nie mam, ale piszcie prawdę, bo nawywanie tych styli tradycyjnymi jest prawie napewno wprowadzaniem ludzi w błąd.

Tradycyjny styl ma sie tak do wersji standardowej tradycyjnego stylu uczonego w akademii wu shu jak kanapka z szynką serem i salatą na masełku i ciepła bóleczka, do zdjęcia tej kanapki w gazecie.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-18 11:39:30

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1078 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10596
Yang ty hejterze

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania związane z bajiquan i stylami tradycyjnymi. Na początku jednak chciałbym Cię zapytać czym dla Ciebie są style tradycyjne? I czym powinien wykazać się styl tradycyjny żeby uznać go za prawdziwy?
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14221
Prawdziwy styl tradycyjny wu shu po pierwsze jest tradycyjny - pochodzi z pewnego źródła, czyli od nauczyciela posiadającego wiedzę w tym zakresie. Styl tradycyjny wu shu to również styl indywidualny danego nauczyciela, nie nauczany w instytutach wu shu, i nie mający nic wspólnego z wersją tam nauczaną.

Po prostu w instytutach wu shu zrobiono tak - wzięto styl tradycyjny, pousuwano z niego mnóstwo rzeczy, przede wszystkim to co stanowiło o skuteczności stylu, dodano różne rzeczy, ktorych w tym stylu nie było, i tak powstał styl zmodernizowany nauczany pod nazwą stylu tradycyjnego w instytutach wu shu.

Mój nauczyciel zna 3 style tradycyjnego wu shu ,a trenuje ponad 40 lat - ta pani zna ich prawie 10 - to już mi mnóstwo mówi ;)

Po prostu styl "tradycyjny" z instytutu wu shu jest jak lizak za szybą - niby widać jak wygląda, ale za cholerę nie da się spróbować jak naprawdę smakuje.
Style baiji i tongbei są bardzo znanymi, i cieszącymi się uznaniem w chinach, cieszyłbym się bardzo gdyby trafiły do polski
ale nie w wersji z instytutu wu shu, w wersji opracowanej w instytucie i tam nauczanej, a w tradycyjnej formie jakiej uczą znani nauczyciele w parkach, podwórkach zima i latem na dworze, nie w salach instytutów wu shu.


Innymi słowy - tradycyjny styl - to czysty przekaz, gdzie wiadomo kto od kogo się uczył, i taki gdzie nic przy nim nie majstrowano w instytucie wu shu - nie odjęto od niego nic, tak jak i nie dodano z powodu takiej lub innej polityki ministerstwa sportu Chin ani teraz, ani uprzednio.

Pytam się zatem u kogo tych styli się ta pani uczyła poza instytutem wu shu, poza tym co pod nazwami tych styli uczy się w instytutach wu shu ?


Spartan - ja na pewno nie jestem osobą nienawidzącą sportowego wu shu, i życzę im ( sandzie, bo "balet" (formy sportowe)mnie nie interesuje) jak najlepiej, i mają miejsce w Polsce na pewno, no i są szansą w ogóle do chińskiej SW. Ale bez przesady, bo zaczyna się robić parodia jak z Karate. Goju ryu jest tradycyjnym karate, a jest też karate tradycyjne - no i niech tu się laik połapie.

Z kung fu jest tak:
styl tradycyjny np baiji - nauczany tradycyjnie
styl zmodernizowany, udający tradycyjny - nauczany w instytutach wu shu - taka papka co ma ładnie wyglądać jak dla mnie i nic wiecej
styl sportowy - formy całkowicie akrobatyczne, sanda nie mająca nic wspólnego ze stylem , ćwiczone te elementy osobno.
Ta pani jeszcze patrząc po medalach nigdy nie wystąpiła w walkach - choćby w sandzie - same formy klepie - to nijak sie do tradycyjnych styli ma.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-18 18:00:45

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Rozumiem. Widzę, że masz sporo pytań co do samego stylu i wątpliwości co do kompetencji osoby prowadzącej seminarium. To zupełnie zrozumiałe. Myślę, że najlepiej jeśli po prostu przyjdziesz na seminarium i sam ocenisz, czy Bajiquan którego uczy He Xijing spełnia Twoje wymagania. Mam nadzieję, że tak czy inaczej poszerzysz swoją wiedzę na temat chińskiego wushu.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14221
po prostu mam do przejechania połowę polski, i nie chciałbym tracić czasu na oglądanie form robionych przez tą panią. Będzie można z nią w lekkim kontakcie i w rękawicach z nią przejść mały sparing ?
Bo jeśli tak, i zobaczę że stosuje nie sande, a baiji, czy tongbei ( a potrafię poznać te style, na tyle ile widziałem je w wykonaniu naprawdę kompetentnych osób ), to kto wie czy nie skorzystam.

Jeśli ta pani uczyła się wyłącznie w akademii wu shu i zna formy zmodernizowane tych styli, bez jibengong, metod rozwijania specyficznych umiejętności (np specyficzny sposób treningu nóg dla baiji) i charakterystycznego dla tych styli sposobu walki to jest dla mnie strata czasu.


Przy okazji wyjaśnię dlaczego mam takie nie inne zdanie.
Młody czlowiek w chinach ma opcję uczenia się tradycyjnego systemu, i odmian sportowych oraz zmodernizowanych w instytucie wu shu no i:

uczenie się w instytucie wu shu powoduje, że ma się szansę na sukcesy sportowe, stypendia, dobre oceny w szkole - mnóstwo zysków na poczatek serwowanych przez ChRL
uczenie się u kogoś z rodziny, sąsiada czy tradycyjnego mistrza zamiast w akademii powoduje że się tego wszystkiego nie ma na początku, natomiast o czym ten młody czlowiek nie wie zapisując się do akademii, to właśnie to, że gdyby uczył się u "dziadka" nie w akademii byłby naprawdę kimś poszukiwanym na zachodzie - ludzie tego chcą się uczyć - szukają tradycji, po to jadą do chin!

No i co ma zrobić ktoś kto olał "dziadka" , wyjechał na zachód, a tam mało kogo interesuje to czego się lata uczył w akademii ?
Wciska ściemę - Zang Feng Jun uczy zmodernizowanego Baguazhang, teraz ta pani takiego samego Baji i Tongbei ( jeśli się nie mylę), no i dorabianie do tego tradycji , bo inaczej się nie sprzeda. Ale to jest oszustwo i tyle.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2011-01-18 19:13:54

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 26
Myślę, że mimo wszystko chyba lepiej zobaczyć, a potem dopiero wydać opinię, niż odwrotnie. Jeśli jednak masz do przejechania tak dużą odległość i obawiasz się, czy nie stracisz czasu na marne, oczywiście powinieneś rozważyć pozostanie w domu. Pozdrowienia!
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 30793
A możesz napisać jaki będzie program seminarium ?
tzn. co.... konkretnie będzie nauczane z zakresu baji ?
Z góry dzięki
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14221
zadam zatem ostatnie pytanie i oczekuje odpowiedzi.
Skoro to są tradycyjne style, co co za odmiana tongbei i bajiquan ? Nie ma tradycyjnych jednorodnych styli, a są ich odmiany lokalne, rodzinne itd. Skoro pani uczy tradycyjnego stylu to pewnie wie w jakiej odmianie ?

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 188 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5735
Yang nie kop lezacego ;)
PO co zadajesz pytania znajac odpowiedzi ? :)
Sadze, ze to co napisales jest nowoscia dla zakladajacego temat .. .a prawde zna tylko Pani od seminarium.

Jezeli Yang przyjedzie i sie okaze, ze ma racje zwrocicie mu koszty seminarium, dojazdu + kasa za stracony czas ?

Modern Arnis
KSS - Knife Shadow System
KFF - Knives For Fun

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przemęczenie organizmu

Następny temat

Jiu Jitsu a BJJ