SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOLARIUM - wątek ogólny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 823997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2488 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 47508
Witam. Jakie maści/kremy w ogóle wszystko co związane ze zwalczaniem trądziku nie koliguje z opalaniem ?

Obecnie stosuje benzacne punktowo na noc, rano zmywam.

>> JUICE IRELAND TEAM <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
W zasadzie już sam trądzik koliduje z opalaniem, bo:
1. Wzmocni produkcje sebum.
2. mogą pokawić się blizny.
3. Mogą powstawać nowe wypryski.

Z tego co wiem benzacne jest antybiotykiem, i nawet po zmyciu wnika w skórę, więc mogą pojawić się plamy i nierównomierna opalenizna.
Opalając się zmywamy w przypadku pań puder i inne kosmetyki aw przypadku panów wszelkie kremy itp. opalamy suchą oczyszczoną buzie. Dla pewności poradź się dermatologa on ci dokładnie powie, czy stosując antybiotyk możesz opalać twarz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31
Wczorajtylko pisałam że mam pytanie do dziewczyn a zresztą to pytanie mam do wszystkich nie tylko do dziewczyn kto może to niech mi napisze ile razy mam iść do solarium by mieć ciemniejszą skóre bo w czerwcu jade do polski czy wystarczy 5 soboty i na ile minut wystarczy iść się opalać,czekam na odpowiedż

monika

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
co do 'keval' to są jakieś bzdury, że solarium powoduje zwiększanie sebum i takie tam. nie wiem jak u innych, ale mi solarium pomogło na wypryski :P
Teraz do 'monika823' już po 3-4 razach skóra staje sie widocznie ciemniejsza. ja zaczełam od 8 minut i potem z każdym następnym razem dłużej o ok. 2-3 min. trochę sie opaliłam ;D

;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
dooona to dowiedz się tyle o solarium i opalaniu a potem podważaj moje zdanie.... no chyba ze masz certyfikat z PZS... to że w Twoim przypadku nie zwiększyło produkcji sebum nie znaczy że w innych przypadkach tak nie będzie... zobaczysz co zacznie dziać się z cera jak np. nie wejdziesz na solarium 2 - 3 tygodnie, to co promienie UV wysuszyły mogą wrócić ze zdwojoną siłą!!jeżeli jesteś taka odważna to ploeć komuś z trądzikiem żeby chodził na solarium a potem jak mu się pogorszy to popatrz mu w oczy i pokryj koszty leczenia.
opisałas tylko jak było u ciebie a teraz prosze o dane które potwierdza Twoje słowa, najlepiej badania dermatologiczne,
Pozdrawiam i gratuluję wierdzy zyciowej i dobrego samopoczucia!!!
http://www.qz.pl/glowna.php?dzial=uroda&artykul=14
http://www.badz.pl/porady/bezpieczna_opalenizna.html
http://www.moda.pl/id78,art64,solarium-praktyczne-porady.html
http://dooktor.pl/artykulymedyczne/aktualnosci/opalac_sie_w_solarium.html
I kto tu pisze bzdury???

monika823 zalezy to od mocy lamp, ale chodząc w miarę regularnie i nie marażając skóry nma podrażnienia nie ma opcji żeby się nie opalić, zasada jest taka, że po kazdej sesji zwiększasz czas opalania o 2 minuty i będzie dobrze. Opalenizna zaczyna być dobrze widoczna od 5 wizyty, a dobre efekty masz ok. 8.
Jeżeli chcesz ładnie się opalić mozesz chodzić np. we wtorki i soboty, ale na mniejsza ilość minut no. 7 i 7 wtedy opalenizna ładnie się utrwala a skóra nie jest tak bardzo katowana.


Zmieniony przez - keval w dniu 2009-05-11 22:09:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Witajcie. Mam kilka pytanek na temat solarium.
Jeśli chcemy się szybko i zdrowo opalić, to jak często chodzić na solarium? Jakie robicie sesje? Nie chodzi mi o to jak narazie podtrzymać opaleniznę (bo jak narazie jej brak), ale jak zacząć i jak często chodzić na początku? Jakie Wy sesje stosujecie?
Co do kosmetyków, to chodzi mi bardziej o te przed opalaniem. Czym się smarować przed i w jakim okresie? Aktywatorem, bronzerem? Na ile minut przed wejściem do solarium się posmarować?
Czy po opalaniu trzeba się posmarować od razu (tak po 30 minutach) czy można po kilku godzinach? Przed posmarowaniem się bierzecie prysznic? Jak długo po opalaniu bierzecie prysznic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
najpierw napisz jaki masz fototyp ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Trójeczka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
nie ma czegoś takiego jak szybko i zdrowo grunt to z rozsądkiem. skoro masz fototyp 3 to na pierwszy raz do 7 min. powtarzać możesz co 2-3 dni. po 4 sesjach możesz zwiększyć o 1-2 minuty bo się skóra przyzwyczai. gdy dojedziesz do upragnionego efektu wówczas na pare minuetk wystarczy iść raz w tygodniu w celu podtrzymania. narazie się nie smarujniczym lepiej. przed żebyś się nie popaliła. z tym prysznicem to ja sama nie wiem jedni pisali że do 8 żeby po solarium się nie kąpać inni że to mit. Keval co o tym sądzisz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
malutka_k mit dawno obalony, wazne, żeby prysznic nie był gorący, nie stosujemy szorstkich gąbek itp. Letni prysznic w niczym nie zaszkodzi, a wręcz wyeksponuje opalenizne
Skóra bez względu na okoliczności ciągle się odradza, a jej najbardziej zewnętrzna (i tak już martwa) warstwa się złuszcza. Tak wiec czy się wykąpiesz czy też nie, nie ma to wielkiego wpływu na ten proces. No chyba, że podczas kąpieli walczysz po całym ciele godzinami pumeksem lub robisz głębokie pilingi innymi metodami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby mądrości?

Następny temat

glupie pytanie :-)

Wiecej