SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SIŁABOLIN

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
Siłabolin co to jest za środek i jaki jest jego skład jaki dake efekty z czym nalepiej jest go łączyć ile czasu trzeba przyjmować taki środek rzeby dał dobre efekty i co należy brać po kuracji takim środkiem czy ma dużo skutkóu ubocznych.
Wszystim dziękuje za jakiekolwiek informacje

off

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
nikt nic nie wie???????????????????????????????????

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poszukaj w archiwum, juz o to pytano. To etylestrenol.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
szukalem i tam niema zadnych wartosciowych wypowiedzi

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepeij przyjmowac to z metka, daje wtedy dobre przyrosty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SILABOLIN, to preparat medyczny produkowany w Rosji, który winien zawierać w swoim składzie etylestrenol. Winien, bo przywozi się pod tą nazwą wiele podróbek, które zawierają w swoim składzie począwszy od zwykłego nandrolonu, po testosteron a skończywszy na oleju i to niewiadomo jeszcze czy chociaż jadalnym. Co się zaś tyczy samego etylesterenolu - jest to steroid i to silnie anaboliczny, będący z tej samej kategorii co i inne estreny: nandrolon czy oxabolon. Ma więc zbliżone do nich i właściwiości pożądane i efekty uboczne. Od pocżątku więc - jest silnym anabolikiem. Jak podają twórcy tego preparatu, nawet 300 razy bardziej anaboliczny niż testosteron. Przy czym stosunek taki - 300:1, niewiele nam jeszcze tak naprawdę mówi. Bo nie znaczy to wcale, że taki preparat jest 300 razy silniejszy od poczciwego teścia i przez to 300 razy mniejsza dawka etylestrenolu wystarczy, by dać takie same efekty co 300 razy większa porcja testa. Mówi nam to po pierwsze, że androgeniczność tego preparatu jest około 300 razy mniejsza niż naturalnego testosteronu. A to powoduje, że taki specyfik będzie miał znacznie mniejsze efekty maskulinizujące - mniejsze łysienie, mniejszy łojotok, niskie ryzyko przerostu prostaty. A to z tego powodu, że wykazuje niskie powinowactwo do receptorów androgenowych, które sterują w dużej mierze tymi przykrymi objawami. Z drugiej jednak strony niskie powinowactwo do receptorów powoduje, że stosowanie silnych anabolików nie daje stosunkowo szybko oczekiwanych efektów w związku z małym "wychwytem" substancji czynnej przez receptory i niską regeneracją, za którą to akurat w dużej mierze odpowiadają androgeny. I tak etylestrenol jest z powodzeniem stosowany od wielu wielu lat w leczeniu głownie dzieci i kobiet (właśnie ze względu na niską androgenność) jako preparaty Maxibolin, Orabolin czy Orgabolin. Do celów dopingowych ma zastosowanie o ile jest kombinowany z innymi preparatami o charakterze silniej androgennym bądź stosowany sam, lecz w wysokich dawkach. Jakość mięśnia uzyskanego w ten sposób jest wysoka zgodnie z zasadą - wolno rośnie, dłużej zostanie a i twarde będzie. Porównywalne efekty ilosciowe i jakościowe do tych uzyskanych podczas stosowania stanozololu bądź oxandrolonu. Czegoś spektakularnego przy standardowych dawkach spodziewać się nie należy acz nie należy sie też martwić o to, że będzie to "miękkie i wodniste" i zjedzie w miesiąc po odstawieniu koksu. Jak już to niegdyś pisałem, etylestrenol jest nazywany "doustną Decą". I ma to uzasadnienie - jest to nandrolon zmodyfikowany pod kątem przyswajalności drogą doustną. Miało to zapewnić komfort chorym, którym zalecano pozytywnie działający a nisko szkodliwy nandrolon, poprzez wyeliminowanie konieczności bolesnych i nieprzyjemnych dla dużej części ludzi zastrzyków. Niestety alkilacja zmodyfikowanego nandrolonu doprowadziła także do dodatkowych efektów ubocznych - znacznie większej hepatotoksyczności. Etylestrenol jest wprawdzie środkiem łagodnym i w dawkach i okresach leczniczego stosowania nie daje raczej powikłań, acz w cyklach steroidowych jest to wysoce prawdopodobne. Natomiast pomysł Rosjan, którzy bodaj jako pierwsi na świecie (i nie wiem czy nie jedyni ?) wpadli na genialny pomysł, by coś co z założenia zostało zmodyfikowane z wersji iniekcyjnej na oralną, zmienili to ponownie na wersję iniekcyjną. Szczerze mówiąc tylko w Związku ś.p. Radzieckim można było wpaść na coś równie głupiego. Pewien lekarz z tamtąd tłumaczył mi, że przez to obniżyli hepatotoksyczność preparatu, gdyż wyeliminowali efekt pierwszego przejścia. Tylko po jaką cholerę robić to ze środkiem, który miał być "doustnym nandrolonem" skoro mamy zwykły, domięśniowo podawany nandrolon ? Rosyjski doktorek na to, że etylesterenol jest mimo wszystko mniej androgenny od nandrolonu... To prawda. Ale czy o te minimalne różnice warto było robić takie szarady, zwłaszcza gdy na medycznym rynku jest wiele innych preparatów o oczekiwanych parametrach ? Wszak z trabanta zawsze bliżej do wartburga niż do mercedesa. Ale za Bugiem raczej tego nie rozumieją.
Warto położyć w tym momencie kres pewnej plotce, która niczym zły szeląg krąży w kulturystycznym światku - mianowicie, etylestrenol nie został wymyślony tylko i wyłącznie jako środek dla sportowców. Jest to zwykły SAA wymyślony dla zwykłych ludzi i w zwykłym, stricte medycznych laboratorium. Istniały i istnieją wprawdzie SAA, które pomyślano wyłącznie do celów dopingowych - a przynajmniej by pierwotnie przetestować je wśród darmowych wolontariuszy ze świata sportu, którym za nic własne zdrowie, tylko sukcesy i medale - ale z pewnością takim środkiem nie był etylestrenol.

Pozdrawiam

Ed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
ED oddalem na ciebie głos mam jeszcze jedno pytanko jak rozpoznac oryginal od lewizny.
Dzieki

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
ED czy mugłbys rozpisać cykl składający sie z 20ampulek tego srodka i czy trzeba brac cos po kuracju dzieki

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wybacz mi - ale zerknąłem w twój profil i wynika z niego, że masz dopiero 16 lat. Pomijając już inne względy, byłoby niemoralne gdyby świadomy ryzyka lekarz konstruował cykl człowiekowi tak młodemu. Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
ED musiales mnie zle zrozumiec wiem ze nie uwierzysz mi jak powiem ci rze to dla mojego kolegi,ale taka jest prawda.

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 565 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7757
ED bede ci wdzieczny zarozpiske dla mojego kolegi

off

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WINSTROL - TABLETKI

Następny temat

TT vs KOKSY ?

WHEY premium